Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Kadınlar neden Mason olamazlar?

Öğretiye ilgisiz oldukları için
Sırlar konusunda güvenilir olmadıkları için
Masonluğun kuralları gereği
Kadınlar gelişimlerini tamamladıkları için Öğretiye ihtiyaçları yoktur
Diğer (aklınıza gelen sebebi lütfen paylaşınız)
Bayanlar arasındaki anlaşmazlıklar ve kendi hakları konusunda bile hem fikir olamamaları
Yorum Yok

Gönderen Konu: Kadınlar neden Mason olamazlar?  (Okunma sayısı 70578 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 04, 2008, 01:21:19 öö
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Bu soruyu soruyor olmaniz cok dogru olmasa gerek Sevgili blossom.Zira her mekanda her calismada beraber olunacak diye bir kaide yok.Bir 'cemiyet' diyorsunuz,bu cemiyet uyeleri arasinda hanimlari gormek istemeyebilir.Bu gayet dogal bir durum degil midir ???Fakat siz bunlar gercek nedenler degil diyorsunuz sanirim :) Tamam o zaman gercek nedenlerini biliyor olmaniz bir bayanin Mason olabilmesini saglayabilecek mi ??Tabi ki hayir.O zaman bu caba ve hirs niye :D

Sadece o gerçek cevabı duyarsam bir Masondan, takdir edeceğim ve bin kat daha fazla saygı duyacağım. Hayatım ne olursa olsun, beni ipe götüreceğini bilsemde doğru söylemek ile geçti. Ben Mason olmaya çalışmıyorum ki sevgili galilei? :D Ben daha olayın başındayım, farkında değilsiniz galiba ;D

Nisan 04, 2008, 01:29:14 öö
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Sizin takdirinizin ve sayginizin Onlara katacaklari ne olabilir Sevgil blossom ?? :D

Nisan 04, 2008, 01:33:46 öö
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Sizin takdirinizin ve sayginizin Onlara katacaklari ne olabilir Sevgil blossom ?? :D

Bir kadının takdirini almak o kadar kolay değildir Sevgili bilmeliyimgalilei, erkek mantalitesi almaz kolay kolay bunu ;D

Nisan 04, 2008, 01:35:55 öö
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Bu mantalite sahibi uyelerin olusturdugu bir 'cemiyet'e neden kadinlarin giremedigi konusuna bu derece takilmayiniz o vakit :D :D

Nisan 04, 2008, 01:38:08 öö
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Bu mantalite sahibi uyelerin olusturdugu bir 'cemiyet'e neden kadinlarin giremedigi konusuna bu derece takilmayiniz o vakit :D :D

Sevgili bilmeliyimgalilei, ben TÜM erkekler için ifade ettim bunu. Sadece belli bir cemiyet üzerine çekmeyelim lütfen ;D Ayrıca haklısınız ya, DOĞRUDUR ;D

Nisan 04, 2008, 01:40:05 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Bende erkeklerden bahsettim Sevgili blossom,bildiginiz gibi 'cemiyet' icerisinde sadece erkekler vardir :D

Nisan 04, 2008, 01:41:13 öö
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Bende erkeklerden bahsettim Sevgili blossom,bildiginiz gibi 'cemiyet' icerisinde sadece erkekler vardir :D
Cemiyet? :D Doğrudur ;D

Nisan 04, 2008, 09:42:30 öö
Yanıtla #47
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
Sadece o gerçek cevabı duyarsam bir Masondan, takdir edeceğim ve bin kat daha fazla saygı duyacağım.

Sayin blossom,

Beklediginiz cevap gercek olan mi? Istediginiz mi?
Gercek cevap bircok kez soylendi. Geleneklerine oldukca bagli bir toplulugun, kurulumu sirasinda tartismaya dahi acik olmayan anayasal kurallarin belirlenmesi ve bu kurallara bagli kalinmasi nedeni ile Kadinlar asla Mason olamazlar.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 04, 2008, 07:58:00 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Sayin blossom,

Beklediginiz cevap gercek olan mi? Istediginiz mi?
Gercek cevap bircok kez soylendi. Geleneklerine oldukca bagli bir toplulugun, kurulumu sirasinda tartismaya dahi acik olmayan anayasal kurallarin belirlenmesi ve bu kurallara bagli kalinmasi nedeni ile Kadinlar asla Mason olamazlar.

Saygilarimla

Sayın MASON,

Beklediğim cevap gerçek olan tabii. Ama eğer, alınan bu kuralın gerekçeleri yorum içeriyorsa ozaman farklıdır. Sizin yukarıda ifade ettiklerinizi daha öncede anladım, şimdi de anlıyorum. Ben cemiyetinizde anayasallaşan bu maddenin yer almasının gerekçeLERİNİ araştırıyorum sadece. Operatiflikten süpekülatifliğe geçerken oluşturulan kurallar üzerinde mutlakaki düşünülmüştür. Çünkü öğretinizde dogmatik bir yapı olmadığını ifade ediyorsunuz. Yani kuralları üzerinde düşünmeden olduğu gibi almamış olmanız lazım. "Kadın taş işçisi yoktur, kadın Mason olamaz" derken operatiflik, evet onlar öyle demişler bizde spekülatiflikte öylece alalım mı demişler? Fiziksel olmayan süpekülatiflikte bunun ayrımını yapmamışlar mı? Hiç mi düşünmemişler?

Ben anti Mason değilim ama kurala muhalifim. Eğer muhalifliğim fazla ise, haddimi de bilirim.

Saygılarımla,

Nisan 05, 2008, 08:50:43 öö
Yanıtla #49
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
Çünkü öğretinizde dogmatik bir yapı olmadığını ifade ediyorsunuz.

Bu ifadede bulundugumu sanmiyorum. Masonlukta bircok dogma vardir. Masonlugun dogmalari onun sutunlari (onu ayakta tutan degerler) olarak gorulur.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.