Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hayatın içinde Masonluk  (Okunma sayısı 3707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 11, 2011, 01:29:27 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk hakkın da düşnmeye ve bu konu hakkında araştırmalar yapmaya başlayalı bir iki yıl kadar oluyor. Mason kelimesini ve Masonluk kavramını çok daha önce duymuş ve hepimiz gibi genel geçer bazı bilgilere sahip olmuştum. Fakat bu konu hakkın da ciddi ve sistematik bir araştırma yapmaya başladığımdan beri öğrendiklerim ve gördüklerimi zaman zaman sevgili eşimle de paylaşırım. Kendisi bu konu da çok fazla bir bilgiye sahip olmamakla birlikte kişiliği itibarı ile öğrenmeye çok açık bir insandır. Bazı zamanlar bakış açısı beni öyle şaşırtır ve öyle bir pencere açar ki şaşıp kalırım. Sözü uzatmayayım , demem o ki sevgili eşim benim bu konuya olan ilgimi bilir ve bu konuyu araştırırken paylaştıklarımızdan dolayı ucundan kıyısından Masonluk hakkın da bir fikir sahibidir. Fakat sizinle paylaşmak istediğim konu bu değil.

Bir süre önce eşimle birlikte çok yakın bir arkadaşımve onun eşiyle birlikte bir yemek için buluştuk. Bu ara da size arkadaşım ve eşinden biraz bahsetmek isterim, çünkü sizinle paylaşmak istediğim konunun asıl kahramanı onlar. Arkadaşım az önce bahsettiğim gibi çok sevdiğim biridir. Kültürlü,eğitimli ve hepsinden önemlisi iyi ve dürüst bir insandır. Eşi de keza öyle. Dünya tatlısı , çalışkan ve iyi bir annedir. Yanlız... Hani nasıl desem , arkadaşımın üstüne biraz fazla düşer. Hadi açık söyleyeyim biraz kıskançtır. Çok yakının da bir arkadaşı olarak , ben kefilim, eşinin böyle olmasına arkadaşımın sebeb olacağı bir tutuma ben şahit olmadım fakat , bayanların dikkatini çekecek kadar yakışıklı olduğunu söyleyebilirim. Belki eşinin böyle olmasının sebeblerinden biri de budur...Bilemem.

Her neyse, birlikte olduğumuz o akşam, yemekler yenildi , hoş beş edildi ( hafif alkol de alındı tabi), velhasıl tatlı bir sohbetin içine girdik. Derken konu döndü dolaştı benim Masonluk hakkında ki merakım ve araştırmalarıma geldi.Bu konu daha önceki sohbetlerimizde de açılmıış fakat küçük bir detay olarak kalmıştı. Onlar sorup ben yanıtlamaya çalıştıkça, sohbetimiz bu konuya yoğunlaştı. Sonra sevgili eşim arkadaşımın eşine dönerek, espirili bir şekilde '' hayatım sorma ,ben her gün duyuyorum bunları'' dedi. Arkadaşımın kıskanç eşi ne dese beğenirsiniz? Benim dakikalardır anlattıklarımdan da öğrendiklerinden yolaçıkarak '' amaan şekerim , bırak istediği gibi araştırsın adam, hem baksana bu masonlar aralarına kadın da almıyormuş, bişey olmaz korkma'' demesin mi. Önce masadaki suskunluğu ve arkasından kopan kahkaha tufanını kelimelerle anlatmam mümkün değil :D.

Aslında konunun bu başlık altına uyup uymadığı hakkında şüphelerim vardı. Fakat baktım konu ''bana göre masonluk'' e ohalde bir erkek olarak bana göre masonluk , gerçekten iyi bir şeydir, güzel bir şeydir    :)

Beni çok güldüren  bu olayı sizlerle paylaşmak istedim.

Saygılarımla.
enelsır

Nisan 11, 2011, 10:46:32 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın enelsı, ne güzel bir  paylaşım. Gülmekten kırıldım. Ömrüne bereket.

"Vur ama dinle beni"