Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bana göre masonluk  (Okunma sayısı 15956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 05, 2014, 12:49:24 öö
Yanıtla #40
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Öncelikle;
Hemen Her Şeye Alınıp ta Küsüp Gitmeyin...
Burası Kardeşlik Ruhu, Nezaket, Saygı ve Sevgi ile Yönetilen, İnsanların Kendilerinden Bir Şeyler Katarak Oluşturdukları Bir Yer...

Alınmadan Gücenmeden Rahatlayın Biraz, Bir Birinize Empati ile Yaklaşın...

Kendi Düşüncelerime, Yaptığım ve Gözlemlerime Dayanarak Aşağıda Ufak Bir Derleme Yapma Gereksinimini Neden Hissettiğimi Bilmesem de Bir Şeyler Karaladım.
Yanlışlarım Var ise Düzeltiniz ve Affediniz.

Türkiye de Cehalet;
İleri Düzeyde Bazı Kurum, Kuruluş ve Örgütlenmeler Tarafından Öyle Güzel Kullanılıyor ki Ne Söylenirse Söylensin Nafile.

Masonluk Bunlar ile Bağdaştırılamaz;
Bu Ülke de Cehalet İsteniliyor, Köy Enstitüleri Kapatıldı, Köy Okulları Kapatıldı, Doğudan Batıya Göçe Zorlandı İnsanlar.
İnternet Kullanımın da Bile İnsanların Özgürce Dolaşabilmeleri de Bu Sebeplerden Dolayı Engelleniyor Denebilir.

Aslında Günümüz Şartlarında İnsanların Daha Modernize Olup, Gelişim Sağlamalarına Yönelik Gelişmeler de Olsa Bu Durum Türkiye İçin Söz Konusu Değildir. Çünkü Türkiye'nin Konumu İmkanları ve Bulunduğu Komşu Ülkeleri Bakımından Stratejik Değer ve Önemi Yüksektir.

Bu Durum Çevre Ülkelerde ki Büyük Şirketlerin Avuçlarını Ovalamalarına ve Türkiye Üzerinden Gerekli Finans ve Toplumsal Yönlendirmeler ile Para Kazanmaya Yönelik Stratejiler Çevirmesine Etken Oluyor.

Bu Durum da Masonluk Bunun Neresinde?
Duruma Bakacak Olursanız Masonluk Bu Durumun Tam İçerisinde Lakin Aslında Hiç Bir Yerin de Değildir.
Devletlerin ve Şirketlerin Bir Birleri ile Yaptığı Anlaşmalar, Geliştirdikleri Stratejiler Bu Oyunlar da Dinlerin Kullanılması da Büyük Bir Etkendir.

Masonluğu Şirketler ile ve Devletler İle Bağdaştırmaya Çalışmaları Mantıksızdır;
Çünkü Her Ülkenin Kendine Ait Locaları Vardır ve Bu Localar Gelişimi Aydınlanmayı Amaçlamaktadırlar.
İnsanlığın İyiliği İçin Çalışan, Gelişim ve Öğretiler Konusunda Her Anlamda Bilimsel Olarak Olaylara Yaklaşan bir Cemiyettir.

Peki Neden Masonları Bu Kadar Bu İşlere Karıştırıyorlar;
Bu Durum Dünya da Böyle Değildir. Bu Durum Sanırım Sadece Türkiye ye Has Bir Tutum ve Yaklaşımdır.

Bunun Sebebi de;
Kendisini Yazar, Aydın Yada Toplumun Bir Kısmına Hitap Eden Eğitimden, Bilimden, Kitaplardan, Nasibini Almamış İnsanların Olmasıdır.

Bu İnsanların Yazdığı Her Şeye de;
İnanan Sorgulamayan, Araştırmayan, Robotlaştırılmış ve Üzerinde Kirli Oyunlar Oynanan Vatandaşların İnanması ile de Bu İş Büyümüştür.

Türkiye de Masonlar Neden Çıkıp Kardeşim Bunlar Yanlış Konuşuyor Demiyor ?
Masonların Bunu Söylemesi ve Bu İşler ile Uğraşarak Zaman Harcaması Söz Konusu Değildir.
Çünkü İnsanlar Kendileri de Gerçek Anlamda Sorgulayarak ve Araştırarak Bu Kardeşlerimizin Nasıl ve Hangi Amaçlar Doğrultusunda Çalıştıklarına Yönelik Bir Oluşum İçerisinde Olduklarını Görebilirler...

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2014, 01:08:17 öö Gönderen: Kadim »
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org