Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BANA GÖRE MASONLUK???  (Okunma sayısı 30451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 15, 2008, 02:56:23 ös

Yaptığım araştırmalar çerçevesinde hareket ederek kendi çapımda oluşturduğum sonuçları birbirine bağlarken Masonluk hakkındaki birazcık bildiklerimi de dahil ettim :-[

Masonluk hakkında yazı dizinim devam edecek  ;)
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 16, 2008, 08:31:17 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Sevil Hanim,

Acmis oldugunuz konu bir baslik olarak kategoriye yerlestirilmis ve yeni basligin ilk mesaji olmustur. Yazi dizinizi basta ben olmak uzere bircok uyenin merakla bekledigini bildirmek isterim.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 16, 2008, 09:10:51 ös
Yanıtla #2

Memnuniyetle Sayın Mason; yepyeni yorumlarla belirlediğim zamanda yazacağım  yazılarımı Siz başta olmak üzere birçok Üyenizin beğeniyle okuyacağını umud ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Ocak 16, 2008, 09:21:31 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sabırsızlıkla bekliyoruz Sn. Sevil...
Sevgilerimle,

Ocak 17, 2008, 02:16:22 öö
Yanıtla #4

Evet, sabırsızlıkla beklenildiğinin ben de farkındayım ancak;

FORUMUN KURALLARI DİKKATE ALINDIĞINDA BÖYLE BİR YAZI DİZİNİME BAŞLAMADAN SON VERME KARARINI ALDIM.

Bana yapılan Son İkazı ( özelden ) değerlendirerek şimdiye dek aldığım cezaların ( haklı ya da haksız ) beni fikirlerimi Özgürce belirtemeyecek duruma getirdiğinden maalesef aranızdan tamamen ayrılma kararını aldım. Deyim yerindeyse yerinden kıpırdayamaz halde bulunmamdan dolayı burada bundan böyle bulunmayacağımı ve Kişilerin Fikirlerinin Özgürce Açıklanamadığı Kanaatine vardığım için ki benim için bu sebep büyük bir Önem Teşkil Etmiş olup, bu amaçla Üyeliğime kendim burada son veriyorum.   

Aksi taktirde burada elim kolum bağlı bir şekilde bulunmamamın ( bana göre ) hiçbir anlamı kalmaz.

Hoşçakalın!.....

Ocak 17, 2008, 02:25:35 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Siz de hoşçakalın Sn. Sevil...

Ocak 18, 2008, 06:26:35 ös
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

tabi ki bu sayın üyenin görüşleridir saygı duymaktayım ve kendisine bir sefer daha HOŞÇAKALIN diyorum...

ama burada uzun zamandır olan ve bayağı bir vakitte harcamış bir üye olarak, fikirlerin özgürce belirtilmesi hususundaki söyleme katılmadığımı ifade etmek isterim.

özgürlük, ucu buca görülmeyen bir denizdir, ama her deniz mutlaka bir karaya ulaşır... özgürlüğün karası ise sınırlarıdır... peki özgürlükte sınır niçn olmalıdır? en kısa ifadesiyle "özgürlüğün olması için" biçiminde cevaplanabilir, birlikte yaşamanın bir getirisidir sınır, kamu düzeninin bozulmaması içindir, kam düzeni bozulursa özgürlük ortamı da ortadan kalkacağı içindir. . "nasıl olmalıdır?" özgürlüğün özüne dokunmaksızın, ölçülü, önceden belirlenmiş şekilde olmalıdır. bu sınır nasıl uygulanmalıdır? yine ölçülü olarak ve önceden belirlenmiş şekli aşmaksızın...

tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde, www.masonlar.org'un özgür bir forum olduğu sonucuna ulaşmaktayım. kişiler olaylara ilişkin görüşlerini, konulara ilişkin düşüncelerini tamamen özgür olarak ifade etmektedirler. bu özgürlüğün sınırı ise daha başında belirlenmiştir ki bu da "forum kuralları"dır. izlemlediğim kadarıyla bu kurallara göre de site yönetilmektedir. şu ana değin verilen cezalar, hep forum kuralları çerçevesinde verilmiş ve istisnasız olarak hepsi -kendi şahsi görüşümdür- verilebilecek en az hadden verilmiştir. isteyen herkes bunları inceleyebilir.

bu kendimi zorunlu hissettiğim açıklamadan sonra bir kez daha sn. Sevil'e HOŞÇAKALIN diyorum.

Sevgi ve Saygılarımla...

Ocak 18, 2008, 08:37:45 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Forum yönetiminin tavırlarından hiç haz etmesem de bazı şeyleri kurgulamaktaki yorumlarının sıfır olduğunu düşünsemde bazen ARTNİYETSİZ olarak haksız kararlar verdiklerini düşünsem de en nihayetinde bunlar benim kişisel düşüncelerim ama bir mason muhalifi olarak şunu itiraf etmeliyim ilk üye olduğumda burayı tek yönlü basit bir propaganda sitesi sansamda sonradan özgürlük konusunda gerçekten fikirlerim değişti eğer SAYGI çercevesinde olursa özgürlükte sınır yok ve bence çok yönlü bir site dinler hakkın da hakarate varan açıklamalr yapıpta bu fourmda özgürlük yok demek abesle iştikal olur.Bence bu forum gayet özgür bir forum.

Ayrıca Sevil Hanım çok gidiyorum dedi ama hala burda eminim bir müddet daha burda olacak ta ki yönetim O'nu atasıya kadar kendi kararıyla bu forumdan ayrı kalabileceğini sanmıyorum.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 18, 2008, 10:35:42 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

eğer SAYGI çercevesinde olursa özgürlükte sınır yok ve bence çok yönlü bir site dinler hakkın da hakarate varan açıklamalr yapıpta bu forumda özgürlük yok demek abesle iştikal olur.Bence bu forum gayet özgür bir forum.
sevgili LuckEye2 söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. . .

Ocak 19, 2008, 12:24:52 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sakın yanlış anlamayın bu başlık altında yorum yapan Sn. üyeler, bende dahil olmak üzere başlığın dışına çıktık. Bu nedenle öncelikle bu başlığın başka bir yere atanmasını Sn. MASON' dan rica ederim... Bu forumun  özgür bir forum olduğu ve Masonluğa olumlu bakanlarında, antimason olanlarında saygı çerçevesinde dilediğini söylemekte hür olduğu açıktır... Her forum sitesinin olduğu gibi bu siteninde kuralları vardır ve bunu sanırım tüm üyelerimiz bilmektedir. Özgürlük demek başka insanların kişilik haklarını ihlal etmek değildir. Bu bağlamda eğer siz Mason üyelerimize sırları hakkında soru sorarsanız sessiz kalacaklardır. Yine tekrarlıyorum cehaletin yanında kitap gibi sessiz kalmak en iyisidir... Eğer bu konuda yanılıyorsam lütfen Sn. Mason üyelerimiz cümlelerimi düzeltsin... Ve yanılmıyorsam, forumda bu kadar süredir bulanan bir şahısın Masonlar hakkında az yada çok (görecelidir) birçok şeyi öğrenmiş olması gerekir. Israrla bana aynı tip sorular sorulsa, ben Mason üyelerimiz kadar kibar ve sabırlı davranış sergileyemezdim...
Ayrıca bir konu başlığı açıp, sürekli olarak arkası yarın şeklinde yazılacakların beklenmeside bana göre abesle iştikaldir. Ek olarak yine bana göre, açtığımız konu başlıklarının anlaşılır nitelikte bir içeriğe sahip olması ve tüm üyelerimizce anlaşılabilmesi gerekir diye düşünüyorum...
Çok uzun süredir üye olmasam bile, ben de bu elvedanın bir son olduğuna ihtimal vermiyorum. Bildiğim kadarıyla, üyeliğinizin sona ermesini istiyorsanız ve bunda kati iseniz Sn. MASON' a bu hususu bildirmeniz yeterlidir...
Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2008, 12:28:54 öö Gönderen: blossom »