Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HÜR VE KABUL EDİLMİŞ MASONLAR BÜYÜK LOCASI'NIN ACI KAYBI  (Okunma sayısı 1909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 06, 2016, 04:05:36 ös
  • Uzman Uye

Geçtiğimiz günlerde gazetemi okurken gözüme ilginç bulduğum bir ilan ilişti. İlan gazetede yayınlandığından  sitemizde yer almasında da bir sakınca görmediğim için paylaşıyorum. İlan aynen şöyle : 
                                           " ACI KAYBIMIZ
                                           Sevgili Kardeşimiz
                                             NECATİ GÖKSU
          28 EKİM 2016 tarihinde vefat etmiştir. Başta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm kardeşlerimizin acısını paylaşırız. Nur içinde yatsın.
          HÜR VE KABUL EDİLMİŞ MASONLAR BÜYÜK LOCASI"

Şahsen böyle bir ilanı daha önce gördüğümü hatırlamıyorum. Gerçekten etkilendim. Demek ki, Masonlar böyle ilanlar verebiliyorlar. Yani çoğunluğun dediği gibi öyle gizli-mizli değil. Ve en önemlisi de mensubunu sahiplenmek. Gerçekten takdir ettim.
      Her ne kadar tanımıyor isem de ben de merhuma rahmet edip, ailesi ve tüm kardeşlerine başsağlığı dilerim.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 06, 2016, 04:17:28 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

1-2 gün kadar önce Ankara'ya giden arkadaşım Anıtkabir'de bayrak açıldığını ve büyük loca ziyareti yapıldığını söyledi. Belkide her derneğin olması gerektiği basınla olan mesafesi, üyelerine olan sevgi ve bağlılığı, yaptığı işlerdeki ciddiyeti, ATA'ya olan derin hürmeti hem dernek hem de vatandaşlık olarak örnek teşkil etmektedir.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Kasım 06, 2016, 04:45:35 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Şahsen böyle bir ilanı daha önce gördüğümü hatırlamıyorum. Gerçekten etkilendim. Demek ki, Masonlar böyle ilanlar verebiliyorlar. Yani çoğunluğun dediği gibi öyle gizli-mizli değil. Ve en önemlisi de mensubunu sahiplenmek. Gerçekten takdir ettim.

Sonsuzluğa göçen tüm Kardeşlerimiz için Hürriyet Gazetesi'ne vefat ilanı verilmektedir.

Tabi yapılan iş sadece ilan vermekle sınırlı değildir. Başka şeyler de yapılır.
Live long and prosper.