Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Askerlik ve Masonluk  (Okunma sayısı 29754 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 12, 2007, 07:47:26 ös
  • Aktif Uye

Askeri rütbesi üst seviyede olan bir tanıdığım, askeriyede üst rütbelere çıkabilmek için,mason locasına üye olman gerekir,demişti.böyle bir şey varmıdır?doğruluk payı nedir,ne değildir?
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Nisan 12, 2007, 07:56:41 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Keske bu sorularinizin her birini birer konu halinde yazsaydiniz, daha sonra ayni sorular soruldugunda uyeler bulabilir ve yararlanabilirdi.

Size bunu soyleyen ust rutbeli asker kisi, sanirim size Askerlerin Mason olmasinin yasak oldugunu soylemedi.
Askeriye tarafindan konulan kurala gore, hicbir askerin hicbir dernek vb... topluluga uyeligi sozkonusu degildir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 12, 2007, 07:59:22 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

hayır kendisi bana böyle birşey söylemedi.kendisine tekrar soracağımdan emin olabilirsiniz.teşekkürler.

Nisan 17, 2007, 10:43:00 öö
Yanıtla #3

T.S.K ve Genelkurmayın açıklamalarına bakacak olursak Askerler değil Mason Locası Unicef 'e dahi resmi üyelik bağı kuramazlar. Böylece Askeri ortamın sarsılması ve disiplin kurallarının uygulanabilirliği arttırılmış. Çeşitli kurumlara üyeliği tespit edilenler her yıl 30 Ağustos zamanında ihraç ihtar cezaları alıp duruyorlar.

Haziran 06, 2007, 01:09:17 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Masonlukla ilgili belgeselde , masonluk hakkında şöyle bir yorum vardı, "masonluk  iyi insanları içine alır ve onları daha iyi bir birey yapar".

Haziran 06, 2007, 04:34:30 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Keske bu sorularinizin her birini birer konu halinde yazsaydiniz, daha sonra ayni sorular soruldugunda uyeler bulabilir ve yararlanabilirdi.

Size bunu soyleyen ust rutbeli asker kisi, sanirim size Askerlerin Mason olmasinin yasak oldugunu soylemedi.
Askeriye tarafindan konulan kurala gore, hicbir askerin hicbir dernek vb... topluluga uyeligi sozkonusu degildir.
Dert etmeyin sn. mason. Siz ne derseniz deyin farketmeyecek. Zaen soru sormak icin degil o yorumu yapmak icin atilmis bir post gibi geldi bana ;)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 06, 2007, 10:27:58 öö
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

sn.Mason,sorum size ve diğer BİLGİLİ arkadaşlarımadır.

Bu Dr.Ümit Sayın'ın msn konuşmalarını sizde okumuşsunuzdur,hepsi deşifre edilen gerçek konuşmalardı.
Sayın,orada bir subay ile konuşuyordu ve subay ona üstadım deyip duruyordu..Ayrıca varsa askerlerden mason,gizleyemezler mi?Yani hiçbirşekilde mason olmaları mümkün değil mi??

Haziran 06, 2007, 10:34:42 öö
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Umit Sayin bir Mason degildir. Gunumuzde Turkiyede askerlerin Mason olmasi konusu hakkinda yorum yapamam. Askeri kurallar, askerlerin Mason olmasini, diger derneklerede uye olmalarini yasakladigi gibi yasakliyor.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 12, 2011, 07:08:10 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Tamam arkadaslar anladik askeri kanunlar vs.vs.vs.
Peki Masonluk"ta böyle ,yani asker olan birisi mason olamaz veya masonluga alinamaz ( tipki kadinlarda oldugu gibi ) diye, bir kural varmi?

Saygilar

Aralık 12, 2011, 07:20:49 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın Tij,

Osmanlı ordusunda mason askerler var diye biliyorum neden bir asker mason olamasın ki ?

Saygılarımla,
418