Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yahudileri ve Hıristiyanları Dost edinmeyin!  (Okunma sayısı 72543 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 09, 2009, 02:30:01 ös
Yanıtla #110

Bana ordan ya da burdan örnekler vermenize gerek yok, bunu ben daha önce de dikkatinizi çektiyse yazılı olarak tarafınıza bildirmiştim. Çünkü uyduruk hikayelerle kaybedilecek zamanım yok ve herşeyi akıl mantık yoluyla irdelemeye çalıştığım için bahsını ettiğiniz yazıları okumaktan şiddetle kaçınırım. Olur ya aklımı çeler ve kendi bildiğim yolumdan beni saptırır diye..

Bu, şuna benzedi: Bazılarının Reenkarnasyonun varlığına inanıp diğerlerinin inanmaması'na..

Biliniyor ki, bu dünyaya en az 7 kez gelmiş biri Reenkarnasyonun varlığına inanır ama ondan önceki durumlarda olanların buna inanmaları beklenilmez çünkü kapasiteleri kaldırmaz, nasıl ki hayvan bilinciyle insan bilinci eşit olamadığı gibi ve hayvanın giderek yükselen bilinciyle bunu eşitlediği takdide Insan konumuna geliniyorsa, aynı şekilde Insanoğlunun da kendi bünyesinde bilincini yükselttiği taktirde Tanrı'yla bilinç esitlemesi yapmasıyla birlikte Tanrı bilincine yükseleceği bir gerçektir.

O yüzden size tavsiyem derin konuları derinlemesine araştırarak o ya da b ukişinin ortaya attığı safsatalarla kendinizi oyalamanız yerine çünkü bu doğrultuda hareket edenlerin beyinleri olduğu gibi bizler de bir beyne sahip olduğumuzdan kendi aklımızla ve mantığımızla hareket ederek doğruyu kendimiz de keşfedebiliriz. Umarım yanılmıyorumdur.   
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2009, 02:35:54 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 09, 2009, 02:32:27 ös
Yanıtla #111
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bana ordan ya da burdan örnekler vermenize gerek yok, bunu ben daha önce de dikkatinizi çektiyse yazılı olarak tarafınıza bildirmiştim. Çünkü uyduruk hikayelerle kaybedilecek zamanım yok ve herşeyi akıl mantık yoluyla irdelemeye çalıştığım için bahsını ettiğiniz yazıları okumaktan şiddetle kaçınırım. Olur ya aklımı çeler ve kendi bildiğim yolumdan beni saptırır diye..

Korkmanız için bir sebep yok.
Korkunuzun sizi kurtaramayacağına emin olabilirsiniz. :D

Şubat 09, 2009, 02:38:43 ös
Yanıtla #112

Korkmanız için bir sebep yok.
Korkunuzun sizi kurtaramayacağına emin olabilirsiniz. :D

Bak bunu iyi bildin çünkü hayatta deyim yerindeyse kaybetmemek için epey uğraş verdim hatta bazı saçmalıklara bile giriştim. Asıl nedeni nedir biliyor musun? Kaybetmek ve kazanmak arasındaki büyük farkı gördüğüm için bu dünyada attığım her adımda bile büyük bir endişe yaşadım. Bunu belki siz yaşamadığınız için size yalan gibi gelebilir, bu normaldir ama ne olursa olsun bu dünyaya gelişin herkes için sunulan büyük bir şans ve fırsat olduğunun bilincindeyim.

O yüzden bunu siz anlayana kadar düşe kalka bu yolda ne çok şeylerle karşılaşacağınızı şimdiden tahmin etmiyor değilim..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 09, 2009, 02:48:25 ös
Yanıtla #113
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O yüzden bunu siz anlayana kadar düşe kalka bu yolda ne çok şeylerle karşılaşacağınızı şimdiden tahmin etmiyor değilim..

Kısaca her düşenin bir tanrısı fakat her düşüncenin bir tanrısı yoktur diyorsunuz yani.

Şubat 09, 2009, 02:51:55 ös
Yanıtla #114
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Buna hemen cevap vereyim , muhammed yaşamıştır fakat ona atfdilen hayat ona ait değildir.Tam tersine kendisine inanmayan amcasının hayatı ona kolajlanmıştır.Konuyla ilgili tüm detayları Taberide bulabilirsiniz.

Taberi kim , nere veya nedir ? :D 72 kişi den bir değil onu biliyorum ama :D

Vardıda bizmi inanmadık. :D
Blogumda Bile Code isimli bir yazı var okumanızı tavsiye ederim.
Ha birde Romaya giydirilen emperyal kültte, essene mezhebi düşüncesinin nasıl din haline getirildiğini yazdım. :D

Ne zaman Essen'lere geçtiniz :D

Şubat 09, 2009, 02:55:09 ös
Yanıtla #115
  • Uzman Uye

O zaman kanıtla
Mısır kültür bakanını Amarika atıyor sadece Fravunları kötülesin diye Amerikanın çıkarı nedir.
NErede somut kanıtların
Sevgili Degas galiba senin arkeolojik kazılardan ve buluntulardan haberin yoktur.
Sen hiç Mısıra gidip oradaki müzeyi gezdinmi?

Şubat 09, 2009, 02:59:53 ös
Yanıtla #116
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili Degas galiba senin arkeolojik kazılardan ve buluntulardan haberin yoktur.
Sen hiç Mısıra gidip oradaki müzeyi gezdinmi?

Benimmi yok ?  :D
nikimin (burası haric) AKHENATON olduğunu farketmediniz heralde.
Mısıra amerika ve ingilterenin onay vermediği hiç bir arkeolog giremez.Bu konuda arkeoloji eğitimi alan doslarıma bile ben kaynakça suuyorum. :D
mısırda üç tane mezar bulup, bunlara israiloğlarının mezarı demek kadar komik bir şey olamz.
koca mısır tarihi ve bir dolu yazması mevcut.
En son hawas yönetiminin arkeoloji şovunu inceledinizmi ?
sfenksin altında bulunan odayı kasıtlı olarak açmıyorlar, tam 10 sene oldu.
ha bide size kitap tavsiyesi Forbidden Arc. Tc de yok ama, amazondan isteyebilirsiniz.

Şubat 09, 2009, 03:00:22 ös
Yanıtla #117
  • Uzman Uye

Sevgili Degas anladığım kadarıyla sen kutsal kitapların yalan söylediğini savunuyorsun

Şubat 09, 2009, 03:01:43 ös
Yanıtla #118
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili Degas anladığım kadarıyla sen kutsal kitapların yalan söylediğini savunuyorsun

Kutsal kitap yoktur, kitaplar insanlar tarafından yazılmış dönemin ana yasası, uluslaşma hareketidir.

Şubat 09, 2009, 03:03:18 ös
Yanıtla #119
  • Uzman Uye

Sevgili Degas Yusuftan sonra MUsaya kadar bütün İsrailoğulları Mısırda gömülmüştür.
Ayrca bunun İsraeloğulları için okadarda bir önemi yoktur
Onlar sizin kadar bu konuyu kafaya takmıyor :D