Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsrael ve Turkiye'nin başındaki terör belası nasıl yokedilebilir?  (Okunma sayısı 11554 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 04, 2007, 03:09:03 öö
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İsrael ve Turkiye'nin başındaki terör belası nasıl yokedilebilir?
Bahsi gecen terör örgütleri Hamas,El Fetih, Pkk ve Pjek tir...
Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum..
                                                                  Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 04, 2007, 03:25:50 öö
Yanıtla #1

sadece silah zoruyla bu işin yürümediğini 2 devlette biliyor. en büyük zaaflardan biri terörün dış kaynaklarla beslenmesi. dünya terör konusunu ciddiye almaya niyetli değil maalesef.

türkiyede doğudaki insanı terör rahat kandırıyor. devletinin onu dışladığını, hizmet etmediğini, sömürdüğünü, aşağıladını söylüyor ve eşitlik sözüyle  destek  alıyor. israilde işin dini kısmı daha fazla o yüzden çok daha etkili. cihat anlayışıyla genç beyinler kolay kandırılıyor ve bu genç yıkanmış beyinler belli çıkarlara hizmet ediyorlar. tabi bunların dışında  israilin haksız olduğuna inanıp savaşanlar da var. bugün kürt hareketini temsil ettiği yalanıyla gezen pkk terörü kürtlerin çoğunu kandırmış değil. hatta kürt olduğu halde türk milliyetçisi olan çok insan tanıyorum. fakat filistinde buna benzer bir durum var mı bilemem. halkı israile karşı daha tepkili bunun da nedeni israilin saldırılarıdır. filistin halkı arada ezilen taraf olmuştur.

terörü hemen bitirmek bana göre çok zor bunun için yeni yetişecek nesli eğitmeli, diğer ülkeler de terör konusunda ortak tavır almalı. kontrolden çıkmış terör birliklerine karşı da askeri açıdan caydırıcı olunursa terörün azalacağına inanıyorum.
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2007, 03:30:00 öö Gönderen: nietzsche »
ars longa, vita brevis...

Temmuz 04, 2007, 01:34:27 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Merhabala,
Bence terör ü bitirmenin tek yolu, radikal grupları sindirmek ve devamlı olarakta bölgesel dualizim leri ortadan kaldırmaktır, bakınız her toplumda terör daha çok ,yatırım almamış, geri kalmış veya refaha sahip bölgeler varken , kendini yaşam mücadelesinden çıkaramamış bölge yada topluluklardan çıkıyor.
Saygılarımla

Temmuz 15, 2007, 01:35:55 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

sadece silah zoruyla bu işin yürümediğini 2 devlette biliyor. en büyük zaaflardan biri terörün dış kaynaklarla beslenmesi. dünya terör konusunu ciddiye almaya niyetli değil maalesef.

türkiyede doğudaki insanı terör rahat kandırıyor. devletinin onu dışladığını, hizmet etmediğini, sömürdüğünü, aşağıladını söylüyor ve eşitlik sözüyle  destek  alıyor. israilde işin dini kısmı daha fazla o yüzden çok daha etkili. cihat anlayışıyla genç beyinler kolay kandırılıyor ve bu genç yıkanmış beyinler belli çıkarlara hizmet ediyorlar. tabi bunların dışında  israilin haksız olduğuna inanıp savaşanlar da var. bugün kürt hareketini temsil ettiği yalanıyla gezen pkk terörü kürtlerin çoğunu kandırmış değil. hatta kürt olduğu halde türk milliyetçisi olan çok insan tanıyorum. fakat filistinde buna benzer bir durum var mı bilemem. halkı israile karşı daha tepkili bunun da nedeni israilin saldırılarıdır. filistin halkı arada ezilen taraf olmuştur.

terörü hemen bitirmek bana göre çok zor bunun için yeni yetişecek nesli eğitmeli, diğer ülkeler de terör konusunda ortak tavır almalı. kontrolden çıkmış terör birliklerine karşı da askeri açıdan caydırıcı olunursa terörün azalacağına inanıyorum.
İsraildeki durum çok farklı tam anlamıyla bir kaos yaşanıyor.israil dışında İsaraile tepkili olan filistinlilerin yanısıra İsrail vatandaşı olan araplar var.
Bir yerden roket atılıyor kimin attığı belli değil
kültürlerin ve dinlerin farklı olması iki toplum arasında adeta bir uçurum oluyor.Böylelikle iki toplumunda domuz eti yememesi ve sünnet olmasıda bir şey değiştirmiyor.
sonuç sami kökenli iki toplum birbirini yiyip bitiriyor.

Türk milliyetçisi kürtlerede gelince size şunu söyliyeyim bende türk milliyetçisiyim.her Türk vatandaşının ülkesinin milliyetçisi olup onun ırkçı ve ayrılıkçı sözde değerleri hariç bütün değerlerini koruması gerekir.

Kürlerin Türklere karşı tepkisi ise sadece çabuk gaza gelmeleridir.iki toplumda içiçe kültür paylaşımı olmuştur.en kaos ortamlarda bile son anda din devreye girip tarafları barıştırıyor.
İki tarafında aynı dinden olması gerçektende sevindirici bir şey aksi takdirde iç savaş kaçınılmaz olurdu.böyle bir iç savaşı düşünmek bile istemiyorum.

Temmuz 15, 2007, 05:56:21 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

:)
İsrailin başında terör belası mı varmış ! Yoksa kendisi mi başlıbaşına bir terör devleti?

Pkk'yı İsrail askerleri eğitiyor

TERÖR örgütü PKK'nın Kandil Dağı'ndaki kamplarında faaliyet yürütürken örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan terörist Mehmet Şahin, Kuzey Irak'taki PKK kamplarına bir grup İsrail askeri temsilcinin gelerek, buradaki teröristlere bomba ve silah kullanımı konusunda eğitim verdiğini iddia etti.

Terörist Şahin, Kandil'e zaman zaman ABD'li askeri temsilcilerin geldiğini, örgütün üst düzey yöneticileriyle gizli görüşmelerde bulunduğunu da öne sürerek, silah ve mühimmat yönünden ABD'nin PKK'ya destek verdiğini söyledi.

Kuzey Irak'taki terör örgütü PKK kamplarından 6 ay önce kaçarak Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde güvenlik güçlerine teslim olan ve hakkında Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 6 yıl 3 ay hapis istemiyle dava açılan ve tutuksuz yargılanan 20 yaşındaki Mehmet Kılıç, şok itiraflarda bulundu.

Güvenlik güçlerine verdiği ifadesinde, ÖSS sınavını kazanamayınca girdiği bunalım sonucu kapatılan DEHAP il binasına gidip geldiğini, buradaki toplantılara katıldığını belirten Şahin şunları anlattı:

"Lise'de okurken bizlere yapılan propagandalardan etkilenip DEHAP ve PKK'ya sempati duydum. Bize, Güneydoğu'nun Kürdistan olduğu, haklarımızın verilmediği, DEHAP ve PKK'nın bizlerin hakkını savunduğu anlatılarak bir Kürt olarak hakkımızı aramanın en temel görev olduğu söyleniyordu. İşsiz olduğum için psikolojim bozuldu ve Mahmut adlı arkadaşım örgüte katılanlara maaş verildiğini söyleyince, ben de derhal katılmak istedim.

Benimle birlikte örgüte katılmak isteyen 8 kişi camları perdeli, mavi renkli bir minibüse bindirildi. Bir süre gittikten sonra gözlerimiz bağlandı. Yarım saat gittikten sonra gözlerimiz açıldı ve dağlık bir araziye geldik. Burada yaklaşık 50 kişi eğitim ve spor yapıyordu. Eğitimler gece intikali, pusu, pusudan kurtulma, kondisyon artırıcı şekilde oluyordu. 2- 3 gün burada eğitim aldık. Bizi oraya götüren kişi, 'Burada sizi eğitime tabi tutacağız. Fiziki koşullarınız uygun olursa örgüte göndereceğiz' dedi ve 8 kişiyle Silopi'ye gelerek burada gece nehri geçtikten sonra Irak topraklarına girdik."

'İSRAİL ASKERLERİ EĞİTİYOR'

Kandil Dağı'nda silahlı eğitim alırken ABD askeri temsilcilerinin zaman zaman kamplara gelerek, PKK'nın üst düzey yöneticileriyle gizli görüşmelerde bulunduğunu iddia eden Mehmet Şahin, silah ve mühimmat yönünden ABD'nin PKK'ya destek verdiğini söyledi. İsrail'in de Kandil Dağı'na bir grup askeri temsilci gönderdiğini ifade eden terör örgütü PKK üyesi Şahin, İsrail askeri yetkililerinin, buradaki teröristlere silah ve patlayıcı konusunda teknik bilgiler verip eğittiklerini söyledi. Şahin, "Örgüt yönetimindeki genel kanı ise, Kürtlerin hem Irak, hem de ABD tarafından kendi emelleri doğrultusunda Türkiye'ye karşı koz olarak kullanıldığıdır. Pişman olduğum için güvelik güçlerine teslim oldum. Adalete sığınıyorum" dedi.

'KORKUTARAK ORADA TUTUYORLAR'

Kandil Dağı'nda bir süre kaldıktan sonra kaçmaya karar verdiğini, Habur Sınır Kapısı'na yakın bir bölgeden nehri geçerek Türkiye topraklarına girdiğini anlatan Mehmet Şahin şöyle devam etti:

"Örgüt kaçışları engellemek için bir dizi taktik uyguluyor. Moral ve motivasyonu yüksek tutmaya çalışmalarına rağmen örgütün çöküş sürecine girdiğini anlamamak mümkün değil. Kaçmak isteyip yakalananların öldürüleceklerini, ayrıca sicil adı altında aldıkları ailevi bilgilerle şantaj yaparak kaçanların ailelerini vuracaklarını açıkça söylüyorlar. Örgüt şu anda korku mekanizmasıyla ayakta duruyor. Zaten örgüte kayıtsız şartsız bağlı olanlar üst düzeylerdir. Bunlarda deşifre oldukları için, rahat ortamları bozulmasın diye bağlılıklarını sergiliyor. Yeni katılımlar kış sürecinde çok zorlanıyor. Kandil'den kaçmak isteyen çok sayıda kişi var."

Kaynak : Milliyet gazetesi

Temmuz 21, 2007, 12:36:31 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

BUNLARIN HEPSİ YALAN
Neymiş efendim İsrailin başka işi kalmadıda dağdaki iki kişiyi gelipte eğitecek Türkiyeyi bölsün :D
Apoyu senelerce besleyen Suriyede ki din kardeşlerindi. ;)

Temmuz 21, 2007, 03:29:41 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Ne kadar derin bir mantığınız var hayran kaldım :D

Temmuz 21, 2007, 09:09:04 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Aktif Uye

BUNLARIN HEPSİ YALAN
Neymiş efendim İsrailin başka işi kalmadıda dağdaki iki kişiyi gelipte eğitecek Türkiyeyi bölsün :D
Apoyu senelerce besleyen Suriyede ki din kardeşlerindi. ;)
Samuel uzulerek belırtıyorum kı Apoyu senelerce besleyen suriyedeki din kardeşlerindi derken genelleme yapmıssın cumlenı su sekılde duzeltelım, Apoyu senelerce besleyen Suriyedeki Turkiyenin bolunmesine destek veren cogunlugu Kürt din kardesı sıfatına burunmus boluculerdi.....Sencede haksızmıyım...?
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2007, 09:10:38 ös Gönderen: Itzhak »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Temmuz 21, 2007, 10:20:34 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

İsrailin kendisi terör o önce kendisini yok etsin. Siz kendinizi avutun.
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 21, 2007, 11:36:22 ös
Yanıtla #9

"Kürt din kardeşi sıfatına bürünmüş bölücüler"

Harika bir tespit...
ars longa, vita brevis...