Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: H.Z. Muhammed  (Okunma sayısı 13918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 23, 2007, 02:15:07 öö
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 654
 • Cinsiyet: Bay

   İçinde bulunduğumuz kutlu ve mübarek günler...Bu günler bize aslında çok şeyi anlatıyor tek mesele büyük gerçeği görebilmek ve anlayıp sindirebilmek.Son ve tek Hak din olan İslam ve kutlu peygamberi Muhammed (SAV)...


   Otto von bismarck'ın (prens bismarck), ''Senin asrında yaşamadığım için üzgünüm ey Muhammed
(s.a.v.). öğreteni ve neşredeni olduğun bu kitap senin sözlerin değildir. Bunun Allah'tan geldiğini inkar etmek, mevcut ilimlerin yanlışlığını ileri sürmek kadar gülünçtür. bunun için insanlık, senin gibi seçilmiş bir kudreti bir defa görmüş bundan sonra göremeyecektir. ben huzur-u mehabetinde kemal-i hürmetle eğilirim." sözleriyle anlattığı, bir elinde tüm insanlığı kuşatan rahmeti, bir elinde de kainatın tılsımını çözen anahtarı taşıyan, insan neslinin medar-ı iftiharı, fahr-i kainat.Herşeyi bir kenara bırakırsak, tüm tarih içinde kesinlikle en başarılı adam.Bazıları için  iki ihtimal mevcut:

1. ya peygamber ve mutlak gücün yarattığı en eşsiz insan
2. ya da tarihin gördüğü en büyük dahi. bu durumda bile yine en eşsiz kişi.

iki durumda da tarihin gördüğü en etkileyici adam. ama yapılan kııyasların bir kısmında da görüldüğü gibi özellikle bir aşağılama çabası içinde bulunan, hz.Muhammed'le İslamla alay etmekten hoşlanan insanlar mevcut. Bu insanlar içinde iki ihtimal mevcut:

1. ya hz. Muhammed'in bildiridiği sonuçlara katlanacaklar,
2. ya da haklı çıkacaklar ancak tarihin içerisinde kesinlikle hz.Muhammed'den daha az önemli bir adam olarak büyük ihtimalle de bir hiç olarak yok olup gidecekler. evet haklıllarsa bile...

Söylediklerim mantıken reddedilemez ama bu ihtimallerin inanmamayı yürekten kabul etmiş arkadaşların sinirlerini bozacağını çok iyi biliyorum. hz. Muhammed'e en azından dahi demeyi esirgeyen insanların.

Bir insan İslam a ve onun peygamberine inanmıyorsa bile en azından soğukkanlılıkla bir dahinin hayatını ve icraatlarını araştırmalıdır. sanırım maymun üstü zeka seviyesine sahip insanlar için bu böyle olmalı. tarihi bu kadar değiştirmiş bir insana yalancı demek gerçekten bana çok nezaketsiz gözüküyor. insaflı olmakta fayda var.


Forumda benliğine göre çok az yer verilen insan O'nu anlatmak için kelimelerin yetmeyeceği, tüm zamanlar içinde yeryüzüne gelmiş olan tek mükemmel insan...alemlerin yaratılmasına neden olan son peygamber...

Tüm İslam aleminin Ramazan- Şerifleri Mübarek olsun...
« Son Düzenleme: Eylül 23, 2007, 02:18:22 öö Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...


Eylül 23, 2007, 06:54:14 öö
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Tüm İslam aleminin Ramazan- Şerifleri Mübarek olsun.


Eylül 23, 2007, 04:43:51 ös
Yanıtla #2
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1091
 • Cinsiyet: Bay

Sizinde Sn. Sublimeprince
''Kızıl elmada buluşalım''


Eylül 23, 2007, 07:29:14 ös
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

Tesekkurler sevgili Alaaddin.


Eylül 26, 2007, 05:21:29 ös
Yanıtla #4

Şefaati tüm inananların üzerine olsun.  Bu arada herkese iyi ramazanlar
ars longa, vita brevis...


Ekim 04, 2008, 04:13:28 ös
Yanıtla #5
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1662

Doğu Perinçek'in Aydınlık'taki Başyazısı:


Hz. Muhammed'in Mekke'de kaç oyu vardı? 


Değerli okuyucularımız. Şeker Bayramınızı kutlarım. Sizlere aydınlıklar, güzellikler, esenlikler dilerim.

Bilmiyorum, Ramazan boyu televizyonlardaki Hz. Muhammed dizilerini izlediniz mi?

Kanal 1'de "İslamiyet'in doğuşu" dizisi vardı. Görüntüleriyle, anlatımıyla etkiliydi. Müslüman olmayanlar da izlese, Hz. Muhammed'in güvenilir kişiliği, kararlılığı, mücadelesi, önderliği, hiç kuşkusuz onları da kuvvetle etkilerdi.

YEDİ İKLİMDE GEÇERLİ HZ. MUHAMMED DEĞERİ

Dinleri, o dinlerin içinden "anlama" çabaları pek başarılı olmuyor. Dinleri, dünyevi gözle, dinlerin dışından araştıranlar daha doğru anlamışlardır.

Evrensel bilim adamları Hz. Muhammed'in dünya tarihindeki yerini ve rolünü İslam ulemalarından daha iyi açıklamışlardır. Onların içinde kuşkusuz Müslüman dünyasından çıkmış olanları da var. Ama onlar, öncelikle bilim adamıdır. Bilimsel bakış açısı, Hz. Muhammed'e İslam âleminin sınırlarını aşan bir değer kazandırıyor. Yani Amerika'da da, Çin'de de, Ekvatorda da, kutuplarda da ezcümle yedi iklimde geçerli olan bir değer.

Hz. Muhammed'in nasıl bir değer olmasını yeğlersiniz? Yalnız müminlerin gönlünde mi yoksa bütün insanlığın bilincinde mi?

İslam uleması için araştıracak ve keşfedecek pek bir şey yoktur. Her şey hazırdır. Hz. Muhammed'in peygamber olduğunu belirttiğiniz anda, artık eklenecek bir söz kalmıyor, ilk ve son söz söylenmiş oluyor. Ama o ilk ve son söz, ancak müminler arasında geçerlidir. Dünya nüfusunun altıda beşinin Müslüman olmadığını düşünürsek, İslam ulemasının insanlığın bilincinde veya yüreğinde bir titreşim uyandıramayacakları görülür.

Ama bilim adamları öyle mi?

Onların Hz. Muhammed'in dünya tarihindeki yeri üzerine tahlil ve değerlendirmeleri çok daha etkileyicidir; hatta ulema ile karşılaştırılamaz bile.

Cumhuriyet'in devrimci döneminin lise tarih kitapları örnektir. Atatürk, kendi eliyle yazdığı İslamiyet'in doğuşu bölümünde, Hz. Muhammed'in tarihsel kişiliğini, evrensel bilimin ölçüleri içerisinde değerlendirir. Kaynak Yayınları o kitapların tıpkıbasımlarını yayımladı.

O KÖY İMAMININ PENCERESİ

Bilim ve Ütopya dergisinde "Büyük Devrimci Hz. Muhammed" başlıklı yazımı yayımladığım zaman bir beldenin imamı ziyaretime gelmişti. Birkaç yıl önce, yani AKP'nin saltanat devri. İlahiyat fakültesini bitirmiş, bilgili ve birikimli bir din adamıydı. "Bize, imam hatip okullarında, ilahiyat fakültelerinde sizin yazdığınız Hz. Muhammed'i öğretmediler" dedi. "Oysa sizin anlattığınız Hz. Muhammed daha gerçek; daha büyük ve gönülleri daha çok ısıtıyor" diye ekledi.

Sonra beni beldesine çağırdı. Büyükçe bir köydü. Belediye başkanı, mahalle muhtarları ve diğer imamla birlikte beldenin önde gelenleri de vardı. Çardağın altında bu konuları bir kez daha konuştuk. Unutamadığım bir muhabbet oldu.

Herkes Kanal 1'deki o etkileyici diziyi hangi pencereden izledi bilmiyorum ama ben o köy imamının baktığı insani konumdan bir kez daha anlamaya çalıştım.

DEVRİMCİLERİ DEVRİMCİLER ANLAR

Devrimcileri en iyi devrimciler anlar.

Ulemaların Hz. Muhammed'i biz devrimciler kadar anlamaları ve duymaları olasılığı yoktur.
Çünkü Hz. Muhammed'i sistemin içinden, tutucu, kalıplaşmış bir zihin yapısıyla anlama şansı bulunmuyor.

PUTLARI KIRDI

Hz. Muhammed, putlara tapmaya isyan ediyor. Bu isyan aslında otoritelerini o putlardan alan Mekke aristokrasisine isyandır.

Hz. Muhammed büyük bir devrimcidir. Her ciddi bilim adamı bunu teslim ediyor. Hatta insanlık tarihinin en büyük birkaç devrimcisinden biridir. Açtığı yoldan gelen büyük uygarlık atağına bakınız; 7. yy'dan aşağı yukarı 15. yy'a kadar sürüyor. Bu sekiz yüzyıl uygarlığın öncüsünün İslam dünyası olduğu bir çağdır. Kapitalizm, sanki o çağlarda filizlenecek gibi gözükür. Avrupa o sırada dünya uygarlığının kenarlarındaki karanlıklardadır.

Hz. Muhammed, "El kâsip habibullah", yani "Kazanan, Allah'ın sevgilisidir" ideolojisiyle büyük bir ticaret uygarlığının kapısını açtı. Böyle bir devrime önderlik etti. Bu devrim, kervanların basıldığı bir bedevi toplumundan ticaret güvenliğinin sağlandığı bir devlet düzenine geçişti. Kan bağının esas olduğu kabile ilişkilerinin yerini kabileleri, hatta kavimleri kucaklayan ümmet oldu.

Uzatmayalım, Hz. Muhammed'in devrimciliği üzerine yazdıklarımı merak edenler, "Kemalist Devrim-2 Din ve Allah" başlıklı kitabıma bakabilirler.

GÜNÜMÜZÜN EBU SÜFYAN'LARI

Diziye dönelim. İslamiyet'in doğuşunu izlerken, olaylara Tayyip Erdoğan'ların ve Abdullah Gül'lerin gözüyle de bakmaya çalıştım. Büyük Ortadoğu Projesi görevlileri, Amerikan zalimleriyle Ortadoğu'nun yoksullarına karşı, "2 sayfa 9 maddelik" gizli anlaşma yapan sözleşmeli personel, o Mekke döneminde kendilerini nerede, kimlerin yanında görebilirler?

Hanımlarının parmaklarında 65 milyarlık yüzükler, 20 yaşındaki mahdumlara 100 metrelik gemiler, Deniz Feneri ile gasp edilen alın terleriyle kurulan yandaş televizyonlar, borazan gazeteler.

Ebu Süfyan'lar, Ebu Cehil'ler yalnız 6.-7. yüzyılda yaşamadılar ki. Tayyip Erdoğan'lar, Abdullah Gül'ler saltanat ve şatafat düşkünlükleriyle, Amerikan zalimlerine bağlılıkları ve bir milyardan fazla insanın kanına giren o Büyük Ortadoğu Projesi'ne biatlarıyla, o Mekke'deki Kureyş eşrafına ne kadar benziyorlar. Ve Hz. Muhammed ve ona inanan şerefli insanlara ne kadar uzaklar!

Ergenekon tertipleriyle hapislere attıkları Atatürk Devrimcileri'ne Subaylarımıza, İşçi Partisi yöneticilerine en son arslan gibi teğmenlerimize bakın, hep aynı evrensel kişiliktir. Zulme boyun eğmemek ne pahasına olursa olsun doğruların cephesinde olmak, halka ve yurda bağlılık. Yani Hz. Muhammed'in ve onunla birlikte savaşan başı dik insanların değerleri.

TARİHİN ZAFER VAAT ETTİĞİ DAVA ADAMI

Hz. Muhammed'i iyi anlayalım, Mustafa Kemal de aynıdır; diğer devrim önderleri de.
Tarihin zafer vaat ettiği büyük bir davanın önüne geçmişlerdir. "Muhammed-ül Emin"dir o. Yani güvenilir Muhammed!

Saat, o vaat edilen zafere doğru çalışmaktadır.

Öyleyse dayanacaktır; insanları aydınlatacaktır; örgütleyecektir.

O'nu yalanla boğmak isteyeceklerdir. O dosdoğru yürüyecektir. O'nu taşlayacaklardır; başına Kâbe'de koyun işkembesi geçireceklerdir; hakaretlere boyun eğmeyecektir. Çünkü kendi değerini, kendindeki onuru bilmektedir.

Doğup büyüdüğü yerden kovacaklardır; süreceklerdir. O bilmektedir ki, Mekke'nin zalimleri yıkılacaktır.

Bütün bu süreçte zulme karşı baş kaldıranlar için 'kaç oyumuz var?' diye bir soru yoktur; haklı olmak en büyük güçtür.

Öncelikli soru şudur: Toplum nereye gidiyor; Türkiye'yi bu hengâmeden, o mafya-tarikat çamurundan hangi programla çıkaracağız; ABD kelepçelerini nasıl kıracağız; AB kapısındaki zincirleri nasıl koparacağız?

Bu sorulara verilen doğru cevaplar, kararlılık ve disiplin, bizi Hz. Muhammed'in veya Mustafa Kemal'lerin örneğinde yaşandığı gibi büyük zafere götürecektir.

Ebu Süfyan'ların, Ebu Cehil'lerin Mekke'deki oyları yüzde kaçtı?

Hz. Muhammed'in Mekke'de kaç oyu vardı?

Ebu Süfyan'ların, Ebu Cehil'lerin sonları ne oldu ve ne olacak?

Türkiye'nin önündeki devrimci çözümleri bilenler, örgütlü olarak büyük davaya bağlananlar hangi zafere ilerliyor?

Bu soruların cevapları bellidir.

Mesele, her tarihsel konumda Ebu Süfyan'lardan değil, Muhammed-ül Emin'lerden olmaktır.


Şubat 10, 2009, 04:07:42 öö
Yanıtla #6
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1648
 • Cinsiyet: Bay

HZ. RESUL HAKKINDA BATILI AYDINLARIN BAZI SÖZLERİ:

Thomas Carlyle:’İnsanlar her şeyden daha fazla Muhammed’e kulak vermelidir. Diğer bütün sözler, onun karşısında boş sözlerdir.’
Prof.Dr.H. Mones:’O’nun her sözü bir vecizedir.’
Jane Pelo:’O’nun davasında heyecanı asildi.’
Aleksi Lovazon:’O Allah tarafından gönderilmiş bir hak peygamberdir.’
G’la Faytt:’Ey şanlı arap!Aşk olsun sana....Adaletin ta kendisini bulmuşsun.’
Raymons Leronge:’14 asır geçmesine rağmen Hz. Muhammed bu zamanın tek rehberi,tek hidayet resulüdür.’
Sosyolog V.D.Eratsen:’Ben şahsen Hz. Muhammed’in hayranıyım.’
Prof.Jules Masserman:’Bütün zamanların en büyük lideri Muhammed idi.’
Prof.Dr. Michael Hart:Muhammed tarihte dini ve dünyevi açılandan en üstün başarıya ulaşmış tek kişidir.’
Tolstoy: Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır.
Gibson: Hz. Muhammed’i sevmeyenler onu yeterince tanımayanlardır.
Dostoyevski: Büyük İslâm Peygamberi yüce yaratıcının katına çıkıp onunla buluşmuştur. Ben Mirac’a bütün kalbimle inanıyorum.
B. Smith: Büyük liderlerin hayat ve karakterleri ile yapılan eleştiriler İslâm Peygamberi için yapılamaz.
Prens Bismark: Senin asrında yaşayamadığımdan dolayı çok üzgünüm Ey Muhammed. Kur’an Allah’ın kitabıdır. İnsanlık senin gibi bir kabiliyeti bir defa görmüş bir daha göremeyecektir. Ben senin önünde hürmet ve saygı ile eğilirim.
Geothe: Hiç kimse Muhammed’in kurallarından daha ileri bir adım atamaz. Biz Avrupa Milletleri medeni imkânlarımıza rağmen Hz. Muhammed’in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki bu yarışmada kimse onu geçemeyecektir.
Shebol: Hz. Muhammed insan olması itibari ile bütün insanlık onunla övünür. Biz Avrupa’lılar 2000 sene sonra onun kıymetine ve hakikatine yetişsek en mesut ve en bahtiyar nesiller oluruz.
Bernard Shaw: Ben bu hayret uyandırıcı insanın hayatını inceledim. Benim görüşüme göre onu insanlığın kurtarıcısı olarak tanımamız lâzımdır.
Voltaire: Türk kardeşime diyeceğim ki; senin dinin bana çok saygı değer bir din görünüyor... senin dinin çok asil.
Lamartine: İnsan büyüklüğü hangi ölçüyle ölçülürse ölçülsün acaba ondan daha büyük bir insan bulunur mu?
Knematirul: Herkesin itiraf etmekten çekindiği şeyi ben haykırıyorum. Hz. Muhammed hiç kimse ile kıyaslanamayacak kadar büyük bir devrimcidir.


Şubat 10, 2009, 10:08:04 ös
Yanıtla #7

Tolstoy eksik kalmis...
Spes mea in Deo est


Şubat 10, 2009, 10:29:05 ös
Yanıtla #8
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1648
 • Cinsiyet: Bay

Bay Lux_e_Tenebris,
Bildiğiniz gibi başlığıda dahil benim ki gazete haberi.Lütfederseniz tamamlayınız, bende de merak konusu uyandırdı.

Tolstoy;
Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlık'tan) mukayese edilemeycek kadar yükseklikte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammedeliği; tek Allah'ın ve onun Peygamberini kabul ederdi.


Şubat 10, 2009, 10:52:17 ös
Yanıtla #9

Bay Lux_e_Tenebris,
Bildiğiniz gibi başlığıda dahil benim ki gazete haberi.Lütfederseniz tamamlayınız, bende de merak konusu uyandırdı.

Tolstoy;
Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlık'tan) mukayese edilemeycek kadar yükseklikte duruyor. Eğer insan, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammedeliği; tek Allah'ın ve onun Peygamberini kabul ederdi.

http://www.downtr.net/32678-tolstoyun-hz.muhammed-sav-hakkjendaki-olay.html
Spes mea in Deo est


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
1 Yanıt
3943 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 12, 2007, 09:29:15 ös
Gönderen: shemuel
3 Yanıt
4215 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 12, 2007, 10:35:36 ös
Gönderen: shemuel
0 Yanıt
2650 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 12, 2007, 06:08:24 ös
Gönderen: Itzhak
0 Yanıt
2425 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 12, 2007, 06:11:30 ös
Gönderen: Itzhak
0 Yanıt
2570 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 12, 2007, 06:13:03 ös
Gönderen: Itzhak
2 Yanıt
3404 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 12, 2007, 07:31:09 ös
Gönderen: Itzhak
0 Yanıt
3086 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 10, 2008, 01:48:55 öö
Gönderen: Mozart
Muhammed

Başlatan Kaan Hiristiyanlik

3 Yanıt
3537 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 25, 2008, 09:49:44 ös
Gönderen: Prenses Isabella
0 Yanıt
3913 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 23, 2012, 11:06:22 öö
Gönderen: Karakam
63 Yanıt
21777 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 04, 2017, 11:09:45 ös
Gönderen: Ankara