Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bizimkiler - Anadolu Merkezli Dunya Tarihi  (Okunma sayısı 14036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 22, 2011, 02:09:01 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

"Bizimkiler - Anadolu Merkezli Dunya Tarihi" isimli eser ekte sunulmustur.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 22, 2011, 02:15:17 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Devami 10-17
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 22, 2011, 10:15:56 öö
Yanıtla #2

saygıdeğer MASON ,
mükemmel bir kitap, sonsuz teşekkürlerimi sunarım
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Mayıs 07, 2011, 09:36:57 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn MASON,
Paylaşım için  teşekkürler.Bugün  serinin ilk  kitabını  bitirebildim.Başladım,  bitirmeden  başından  kalkamadım.Tarih  okumak  hiç  bu  kadar  keyifli  ve  sürükleyici  olmamıştı.İnsanın   evrimi  doğusu ve  temelleri  üstüne daha geniş  bir  persfektifle yazılmış, ön yargıları  bir kenara  bırakıp  kesinlikle okunması  gereken bir kitap.
Saygı  ve  sevgilerimle
Aqua
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Mayıs 08, 2011, 02:57:02 ös
Yanıtla #4
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Aqua'nın bu konu üzerindeki yazışından sonra dikkatimi çekti bu konu.

Sayın MASON'un site arşivine katmış olduğu e-kitapları şöyle bir gözden geçirdim. Bana Neziha Arazı'ın 1970'li yıllarda yayımlamış olduğu 3. ciltlik Dünya Tarihi'ni arnımsattı. Fakat o çalışmadan çok danha güzel, daha dar bir açıdan bakmakta oluşuna karşın o daha dan açının kapsamında verdiği bilgiler çok daha geniş, ilişkilerin kurulmuş olması çok güzel, canlı, kolay ve rahat okunuyor, dil ve gramer kullanımı övgüye değer (günümüzde zor bulunanlardan)... Biraz daha övgü dizebilirim.

Övgünün yanı sıra eliştiri de dizebilirim. Özellikle kaynakçayı eleştiririm hem benim de bildiğim bazı kitapları niçin kaynakça kapsamına almamışlar hem Harun Yahya gibi kişilerin kitaplarının bu kaynakcça arasında ne işivar diye...

Sayın Aqua, ön yargıları bir yana bırakıp okunlması gereken bir kitap olarak nitelemiş bunun ilk cildini. Ben bununla ne demek istediğini doğrusu tam kavrayamadım ama bütün bu çalışmaların kapsamında biraz yanlı bir tutum olduğunu söyleyebilirim. Biraz, çok değil. Bunu da pek doğal karşılamak gerekir. Hangi taerih kitabı kesinlikle ve tam olarak yansızdır ki?

Aslında bu çalışma 20 kitaplık bir dizi. Şu ana kadar 18'i çıkmış durumda. Yazarları son iki ücilt üzerinde çalışmayı sürdürüyor anlaşılan. Sayın MASON'in siteye eklediği 17. kitapta kalmış şimdilik. Elbette ötekileri de ekleyecektir zamanı gelince.

Ben bunları indirdim ve kendi özel arşivime de aldım. Diğer forum üyelerine de benim yaptığım gibi yapmalarını öneririm. Ne olur, ne olmaz. Her ne kadar pek sıkı önlemler alınmışsa da şu mason sitelerinin geleceğine güvenilemez. İkide bir çökartmeye çalışıp beceremeyeenlerin ardından bir bakarsınız ki beceren çıkar. (Kuşkusuz sitenin bambaşka bir yerde backup birikimi vardır. Asıl güvence o.)

Ben de Sayın MASON'a bu güzel katkısından ötürü teşekkür ederim. (Bunu standart form içinde göstermeyi beceremedim.)

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 23, 2011, 12:05:26 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Ben de ilk cildini bitirdim. Şu ana kadar yanlı bir yoruma rastlamadım veya farketmedim. Ama benim de isminden ötürü böyle bir önyargım var. Dikkatli okuyorum o sebeple :)
Kapsamlı bir çalışma ilk cildde ancak M.Ö. 1900 lere gelebildik.
Benzer konuda bir kitap önermek istiyorum. Okuduğum en derli toplu araştırma kitaplarından birisidir. "Kemirgenlerden sömürgenlere insanlık tarihi - Alaaddin Şenel "
http://www.idefix.com/kitap/kemirgenlerden-somurgenlere-insanlik-tarihi-ciltli-alaeddin-senel-al-eddin-senel-/tanim.asp?sid=BR8W1PET25QVQ7B92DFT

Kitap için teşekkürler

Eylül 17, 2014, 08:50:08 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konuları daha önce farklı kaynaklardan parça parça bulup okurdum .
Bu kadar düzenli ve sistematik bir çalışmanın olduğunu yeni gördüm .
Tüm seriyi kitap olarak almak isterdim .

Bulabileceğim yayınevi var mı acaba ?

"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Eylül 17, 2014, 10:39:54 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Arda bey e  ve eşine  bu çalışma için sonsuz teşekkürler. Işıklar içinde yat Arda bey.

Bildiğim kadarıyla bu kitapların matbaa basımı yapılamadan vefat etti.

İzin varsa bu kitapları yazan güzel çiftin internet sitesinin direk linkini paylaşıyorum.

http://www.dunya-tarihi.com/index.asp?PageID=1

Selamlar.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2014, 10:50:10 ös Gönderen: Gezdirici »
Bir noktadan sonsuz doğru geçer. İki noktadan ise bir doğru geçer. Senin koordinatlarını diğer noktalarla çizdiğin doğrular belirler.

Eylül 27, 2014, 12:57:40 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu forumdaki e-kitap arşivi kesinlikle harika keşke daha çok zaman ayırabilsem okumaya,bu eseri okumaya yeni başlayabildim henüz :( Çok ama çok teşekkürler.

Kasım 01, 2014, 11:35:42 öö
Yanıtla #9
  • Yeni Katilimci
  • *
    • -

Sayın MASON

Bizimkiler adlı eseri sitemize kazandırdığınız için çok teşekkürler.Belki hazırlanacak bir çok konferans a da ışık tutacağı kanısındayım.

Saygılarımla