Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Avrupa Birliği  (Okunma sayısı 12875 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 01, 2011, 03:41:57 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Dünyanın neresine giderseniz gidin  "i am from Turkey" veya Turkish denildiği zaman baş parmaklarını geriye doğru gererek ellerinin üzerinde  oluşan çukuru burunlarına görütüp iç çekiyorlar diye bir yorum hatırlıyorum nerede izledim anımsayamadım.

İngiltere gibi istihparatın çok güçlü olduğu bir yerde uyuşturucu ticaretinin %100'ü Türk mafyalarının elindedir. Bu Türk mafyasının ülke istihparatını satın alma güçlerini sergiliyor. Bu veriyi CNN Türk kanalında uyuşturucu raporu hakkında bir belgeselde izlemiştim. Aynı şekilde dünya uyuşturucu ticaretinin %98'i Türk mafyalarının elindedir. Beyaz kadın ticareti denilince akla Rus mafyası geliyor fakat onunda dünya genelinde %98'i Türk mafyalarının elindedir. Tabi ki her belgeselde izlenilene inanmak adetim değil yani bu veriler ne kadar doğru ve abartı bilemiyorum.

Bu tabloya bakınca bir uyuşturucu baronunun tutuklandığı sırada gazetecilere bağırarak devlete seslendiği bir haberi anımsıyorum. Adam beni sadece 3 ay rahat bırakın tüm  dış borcunuzu ödeyeyim diye haykırıyordu.

Benim tahminimce bir gün gelecek ve Avrupa Amerika gibi ülkelerde para bitecek. Çünkü tüm üretim Çin'e kaydı sayılır. Ve bu ülkeleri Türk mafyası satın alacaklar. Siyasileri de satın alacakları için bizi AB ye alırlar. Tabi ki bu para trafiğini kontrol eden kişiler kimdir ve ne kadar Türklük kalmış içlerinde hiç bir fikrim yok... bizi satmazlar ise memnun olurum şahsen ....

Sayın quadriga'nın fikirlerine ben de katılıyorum. Fakat parasız bir insanın kültürleşmesi zordur. Hele bir de bizim gibi tembel bir yapısı varsa. Tabi ki köyde evlerinde elektrik olmadığı için akşam mahalle köşesinde direkten gelen ışıkla ders çalışarak, el arabasıyla meyve, su , çorap vb.  satarak okuyan ve gelecekte büyük bir işadamı olan kişiler de az değildir.

Ben gelecek açısından Türkiye'ye karamsar bakmakta zorlanıyorum açıkcası. Bazen Allah Türkleri seviyor ve kolluyor diye düşündüren olaylar oluyor. Bu olayların en büyüğü de tabi ki Atatürk gibi bir şahsın ortaya çıkmasıdır.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2011, 04:12:55 öö Gönderen: Masor1976 »

Ağustos 01, 2011, 10:01:26 öö
Yanıtla #11

Dünya uyuşturucu ticaretinin %98'i Türklerdeymiş... Aslan gibi Kolombiya kala kala %2'ye mi kalmış...

Beyaz kadında da %98... İnternette bir Bangkok yazıp aratın, göreceklerini %2 mi olacak acaba...

Rica ediyorum, forumun amacı ve ciddiyetiyle uyuşan mesajlar gönderelim. Bilgi kıymetlidir. Bilmeyen en azından düşünmeyi denemeli...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Ağustos 01, 2011, 03:39:59 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

bu avrupa birliği merakımız beni benden alıyor... yahu adamların ekonomileri eskisi gibi değil zaten. gitmiş birliğe girmeden gümrük birliğine girmişiz herşeyi tersten yapan bi toplumuz. hiçbişeyi yola koymadan bir çok sorunu çözmeden gelin bizi alın diyoruz e girdik diyelim hadi gördük hristiyan diye aldıkları ülkelerin yeterli alt yapıya sahip olmadığı için daha sonra ekonomilerinin tamamen çöktüğünü. önce biz kendi ayaklarımızn üzerinde dursak nüfus artışını yawaşlatsak eğitime eğilsek biraz, iç sorunlarımızı çözemesek de en azından terörü frenlesek, sanayiyi geliştirip  ve sağlık imkanlarını düzeltsek, kaynaklarımızı kullansak hiç değilse... benim kabataslak yazdıklarıma kim bilir neler daha eklenir. biz nereye girioruz neden gidioruz yolda yürüyen insanların kaçı biliyor acaba.....
 sahi biz neden avrupa birliğine girmek istiyorduk?

saygılar

Ağustos 01, 2011, 04:34:25 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Dünya uyuşturucu ticaretinin %98'i Türklerdeymiş... Aslan gibi Kolombiya kala kala %2'ye mi kalmış...

Beyaz kadında da %98... İnternette bir Bangkok yazıp aratın, göreceklerini %2 mi olacak acaba...

Rica ediyorum, forumun amacı ve ciddiyetiyle uyuşan mesajlar gönderelim. Bilgi kıymetlidir. Bilmeyen en azından düşünmeyi denemeli...

Sayın Mustafa Kemal, Açıkcası ben de CNN Türk kanalındaki belgeselde izleyince inanmamıştım. Tabi ki 5 seneyi geçti izleyeli. Mafyasal ortamlarda para çabuk el değiştirebilir.

Ben gerek uyuşturucu satışının gerekse fuhuşun serbest olmasından yanayım. Çünkü engelleme şansınız yoktur ikisini de, engellemeye kalkarsanız mafyalaşma kendiliğinden doğar ve bunu da engelleyemezsiniz. Paranın gücünü engellemek olanaksızdır. Benim yaşadığım bir mevzuyu örnek vereyim. Ben ciddi bir sigara bağımlısıyım. Askerdeyken havadaki sis nedeniyle 4 hafta helikopter gelememişti. Hem mutfak hem de kantin ihtiyacımızı karşılayamadık. Doğal olarak sigarasız kaldık. Bir arkadaşım koli şeklinde aylık sigara ihtiyacını alıp dolabın koyardı. Ondan dal şeklinde sigara almaya başladık. 1 dal Samsun sigarasını 2 paket Camel fiyatına aldığımı biliyorum.

Türklerin eroin ticaretinde tekel olduğu bir dönem yaşandı. Eroinin tarihini incelereseniz görebilirsiniz. Tüm Avrupa'da önce eczanelerde serbest satış yapılıp insanlar eroinmanlaştırıldı ve daha sonra da yasaklandı. Bu eroinman nesli durdurabilir misiniz, tabi ki hayır? istanbul'daki 3 eroin fabrikası üretime devam etti. Doğal olarak yasal üretilen bu eroin, Avrupa'ya el altından sokulmak zorundaydı. Ve gerekli geçiş bölgeleri ve siyasi engeller satın alınmak zorundaydı. Bu dönemde tüm osmanlı borçlarının ödendiğini ve ekonomide ilk 3 e girdiğimizi görüyoruz.

Daha sonra baskılara dayanamayınca bu fabrikalar resmi olarak kapatıldı. İlginç olan şimdi adını anımsayamadığım bir Cumhurbaşkanı, bu fabrikaların genel müdürüydü. Yani mevzunun siyasi ayağının gücünü görebilmek açısından ilginç bir noktadır. Kısacası devletin mafyalaşması ve üretimin yer altına kaymaması için hiç bir sebep yok. Ki yukarıda bahsettiğimiz rakamlar bunu da destekliyor.

Yine günümüzde terör mevzusunu eşelerseniz uyuşturucu ticaretine dayandığını görebilirsiniz. Yani neden ordu terörü bitirmiyor sorusunun cevaplarından biri de bu olabilir. Yani sonuçta hiç bir polis askeri aracı arayamıyor, şüphelenmemem için hiç bir sebep yok..

Tabi ki bu değerlendirmelerim bazı arkadaşların tabiriyle "köy kıraathanesinde değerlendirildiği gibi" duruyor. Benim amacım kafamda kalan derin soru işaretlerini sunabilmek ve bilimsel kaynaklardan araştıran arkadaşların değerlendirmelerini öğrenebilmektir. Aksi taktirde bu gibi konulara benim gibi yüzeysel bakan insanların olduğu çok fazla forum sitesi var ve işin içinden çıkamıyorlar. Duygusallaşıp birbirine küfrediyorlar.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 01, 2011, 05:00:34 ös Gönderen: Masor1976 »

Ağustos 01, 2011, 05:56:37 ös
Yanıtla #14
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Yalnızca Bir Irk Vardır, O da İnsan Irkıdır - Edward James Olmos

Not: Videodaki konuşmayı yapan Edward James Olmos, Battlestar Galactica isimli dizide Amiral Adama rolünde oynayan kişidir..Bilimkurgu dizisi olmasına rağmen işlenen konular sonucunda kendisi Birleşmiş Milletlerde öğrencilere bir seminer vermesi için davet edilmiştir..Konuşmasının en can alıcı ve en önemli fikrini videoda izleyebilirsiniz.. Sanırım dünyamız üzerinde yaşanan herşey bununla ilgili.

Saygılarımla

Ağustos 01, 2011, 09:48:19 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Bence Avrupa Birligi cok guzel bir fikir, bir ideal. Ancak biraz acele edilmis olabilir. Kisa ve orta vadede bircok sorunla bogusmasi, hatta dagilmasi bile mumkundur. Ancak nihayette basarili olacagini dusunuyorum, umuyorum.

Bir de, en azindan, Avrupa icerisinde birinin cikip da 2. Dunya Savasi'nda oldugu gibi komsusuna saldirmasi olasiligini iyice azaltti, boyle de bir faydasi var gibi.

Ağustos 01, 2011, 10:33:33 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın Mustafa Kemal'e kesinlikle katılıyorum. Öncelikle dünyadaki mafya güç ve üye sayılarına bakarsanız ilk 10 listesinde Türklerin adına bile rastlanamaz.Özellikle Meksika,Japonya ve Rusya gibi üyeleri 100binlerle ifade edilen gruplar arasında Türk mafyalarının adı geçmemektedir.

Uyuşturucu üretiminde değil ancak uyuşturucu trafiğinde Türkiye önemli bir rol oynasa da piyasa kontrolünün kendinde olmadığı dünyadaki uyuşturucu fiyatlarına bakarak kolaylıkla anlaşılabilir.

Eroin üretiminde Türkiye hiçbir zaman ana tedarikçi konumunda olmamıştır. Golden Crescent ve Golden Triangle denen iki bölge ana tedarikçi olarak gözlemlenebilir.

Kimseyi rencide etmek istememekle birlikte forumda daha araştırmacı ve gerçekçi bilgiler paylaşılması konusunda hem fikirim.

Saygılarımla;

Ağustos 01, 2011, 11:16:32 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Sayın Mustafa Kemal'e kesinlikle katılıyorum. Öncelikle dünyadaki mafya güç ve üye sayılarına bakarsanız ilk 10 listesinde Türklerin adına bile rastlanamaz.Özellikle Meksika,Japonya ve Rusya gibi üyeleri 100binlerle ifade edilen gruplar arasında Türk mafyalarının adı geçmemektedir.

Uyuşturucu üretiminde değil ancak uyuşturucu trafiğinde Türkiye önemli bir rol oynasa da piyasa kontrolünün kendinde olmadığı dünyadaki uyuşturucu fiyatlarına bakarak kolaylıkla anlaşılabilir.

Eroin üretiminde Türkiye hiçbir zaman ana tedarikçi konumunda olmamıştır. Golden Crescent ve Golden Triangle denen iki bölge ana tedarikçi olarak gözlemlenebilir.

Kimseyi rencide etmek istememekle birlikte forumda daha araştırmacı ve gerçekçi bilgiler paylaşılması konusunda hem fikirim.

Saygılarımla;

Sayın TULU, 5-10 sene öncesinde CNN Türk adlı haber kanalında bir belgeselde izlediğim verilerdi. Tabi ki ne kadar bilimseldir bilemiyorum. Yanılmıyorsam interpol gibi  uluslar arası suçla mücalede eden resmi bir kurumun raporuydu.

Bu gibi konularda kesin veri bulabilmek interpol için de mümkün olamayabilir. Çünkü bu kadar büyük ve karanlık işlerle uğraşan insanlar kendilerini gizlemek zorundadırlar. Yani teşaron gözüken aracılara yaptırırlar. Belki Türk mafyası aracı kurumdur ve her yerde faaliyet içinde olduğu için asıl parayı onlar kazanıyor görünebilir, fakat asıl parayı başkaları kazanıyordur. Bilinmesi çok zor yani.

Dediğiniz gibi konuları boşboğazlık yapar gibi dağıttığımı ben de farkettim. Forumun daha bilimsel bir yapıda hareket etmesi gerektiği için susma zamanımın geldiğini düşünüyorum.

Saygılarımla.

Ağustos 01, 2011, 11:28:58 ös
Yanıtla #18

Sn. Masor1976,

Öncelikle aşağıda linkini verdiğim yazıyı okumanızı rica ediyorum. Bu yaznın devamını lütfen ondan sonra okuyun.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,12841.msg81073.html#msg81073

1- Gerçekten merak ediyorum, Avrupa Birliği olan bir konuyu uyuşturucu ve fuhuşa nasıl getirdiniz. Size göre bu yazdıklarımızın başlıkla alakası var mı?

2- Daha büyük merak konumdur : Her sefer yaptığınız gibi, Avrupa Birliği olan konuyu nasıl becerip de "yine" beyaz kadına, fuhuşa, cinselliğe getirdiniz? Her konu nasıl illa ki cinselliğe getirilir? Bu konuyu mutlaka konuşmak istiyorsanız, konuların bütünlüğünü bozmadan, kendiniz ayrı bir başlık açarak yapabilirsiniz, biliyorsunuz değil mi?

3- Sn Masor1976, her başlığa yorum yapmaya, her yazılana cevap vermeye mecbur değilsiniz. Nolur biraz da sabredip okumayı, "dinlemeyi" deneyin.  %98 ne demektir fikriniz var mı? Bahsettiğiniz rakamlar konusunda gerçekten fikriniz var mı?

Gerçekten rica ediyorum, başlığı bir okuyun, kendi yazdıklarınızı okuyun, bakın alakası var mı? LÜTFEN yapın bunu...

Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Ağustos 01, 2011, 11:36:44 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sn. Masor1976,

Öncelikle aşağıda linkini verdiğim yazıyı okumanızı rica ediyorum. Bu yaznın devamını lütfen ondan sonra okuyun.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,12841.msg81073.html#msg81073

1- Gerçekten merak ediyorum, Avrupa Birliği olan bir konuyu uyuşturucu ve fuhuşa nasıl getirdiniz. Size göre bu yazdıklarımızın başlıkla alakası var mı?

2- Daha büyük merak konumdur : Her sefer yaptığınız gibi, Avrupa Birliği olan konuyu nasıl becerip de "yine" beyaz kadına, fuhuşa, cinselliğe getirdiniz? Her konu nasıl illa ki cinselliğe getirilir? Bu konuyu mutlaka konuşmak istiyorsanız, konuların bütünlüğünü bozmadan, kendiniz ayrı bir başlık açarak yapabilirsiniz, biliyorsunuz değil mi?

3- Sn Masor1976, her başlığa yorum yapmaya, her yazılana cevap vermeye mecbur değilsiniz. Nolur biraz da sabredip okumayı, "dinlemeyi" deneyin.  %98 ne demektir fikriniz var mı? Bahsettiğiniz rakamlar konusunda gerçekten fikriniz var mı?

Gerçekten rica ediyorum, başlığı bir okuyun, kendi yazdıklarınızı okuyun, bakın alakası var mı? LÜTFEN yapın bunu...

Sayın Mustafa Kemal, katılıyorum. Benim sevmediğim bir özelliğimdir ufak bir kılcal damar bulur konudan konuya atlarım. Ve geç farkediyorum. Bunu da geç farkettiğimi itiraf edeyim.

Forumu tarumar etmek gibi bir kötü niyetim kesinlikle yoktur. Fikir paylaşımında da soru sorulmasında da bir konuyu sorgulama da da yöntem önemlidir biliyorum. Fakat insan hata yapmadan eksikliğini göremiyor. Rahatsızlık verdiğim için forum üyelerinden ve yöneticilerinden özür dilerim gerçekten.

Saygılarımla.