Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kölelere Özgürlük.......  (Okunma sayısı 3574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 15, 2011, 01:38:38 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu Belde de 41 milyon kredi kartı borçlusu var. Evet 41 milyon insan; bankalara borçlu. Halkın bankalara olan toplam borcu, milli gelirin %44’ü oranında… Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz ?

Bunun adı, ‘’infal’’dir.

Nasıl mı ?

• Bu Belde de nüfusun %61’i ‘’oturduğu eve kira ödüyor.’’
• Bu Belde de, tüm çalışanların %44’ü asgari ücretle (açlık sınırında) çalıştırılıyor.
• Bu Belde de, 100 aile toplam 150 Milyar doları yönetiyor… (Milli gelirin ¼ ü)
• Bu Belde de , cami yaptırmak için harcanan para, 3.5 Milyar TL (Tübitak ve Dış İşleri Bakanlığındanı geride bırakan bütçe…)
• Bu Belde de, her 4 gençten 1’i işsiz…
• Bu Belde de, her yıl 14 Milyar dolar, lüks tüketime harcanıyor (!)
• Bu Belde de, ‘’İcra pazarı 10 Milyar dolar’’ dolaylarında. (İcra Pazarı : İnsanların evlerinden gasp edilen eşyaların alım-satım pazarı)
• Bu Belde de, en zengin %20 ile, en fakir % 20 arasındaki gelir oranı yaklaşık 15 kat.

Bu belde… Ah bu belde!!

Kuran’ın Beled Suresi insanlığı uyarıyor! Aklınızı başınıza alın diyor…

Dilerseniz bir göz atalım.

35. Sure Beled Suresi

1. Bu beldeye yemin olsun!
2. Sen de bu beldedesin.
3. Ve babalar ile evlatlara,
4. Ki biz insanı zorluk içinde yarattık.
5. O, kimsenin kendisine güç yetiremeyeceğini mi sanıyor ?
6. Gösteriş için, yığınlarca mal tükettim diyor.
7. Kimsenin kendisini görmediğini mi zannediyor ?
8. Biz ona iki göz vermedik mi ?
9. Bir dil ve iki dudak.
10. Ve ona iki yolu göstermedik mi ?
11. Fakat o, sarp yokuşa/zorlu yola göğüs geremedi!
12. Sen o zorlu yolun ne olduğunu biliyor musun ?
13. O Fekku Ragabe/ Boyunduruk altına alınmış/ köleleştirilmişleri özgürleştirmektir.
14. Açlık halinde doyurmaktır.
15. Yakınlarındaki yetimleri/dışlanmışları
16. Ya da ezilmiş, boynu bükük bir yoksulu…
17. Sonra da, bunu yapmak sureti ile iman eden ve sabrı/kararlılığı tavsiyeleşenlerden olmaktır o.
18. İşte bunlar o yolun adamlarıdır!
19. Fakat onlar, ayetlerimizi inkar ettiler! (mallarını vermediler) Meş’emet ashabıdır bunlar.
20. Ve ateş üzerilerine kilitlenmiştir…

İşte o belde, bu beldedir! Açların, boyunduruk altına alınmışların, buna rağmen servetini arttıranların çoğaldığı bu belde, o beldedir…

Bu belde, kredi kartı mağdurlarının, yıllık kazancını her yıl 3-5 kat arttıran ‘’soygunculuk kurumları/bankaların’’ bir arada bulunduğu bir beldedir.Dolayısı ile, bu surenin muhatabıdır…Kuran, boyunduruk altındakileri azad etmeyenler, gerekçesi ne olursa olsun ‘’ateş ehli’’ olarak tanımlamaktadır.

• Efendim dengeler var,
• Efendim, sistem böyle,
• Efendim, biz bunu değiştiremeyiz,
• Efendim, kredi kartı almasaydınız…

Gibi bahanelerin tamamını püskürten bu sure; Kuran’ın diğer sureleri gibi ‘’lehulmülk’’ hakikatini gözler önüne seriyor…

Diyarbakır’da, 4 çocuğuna kahvaltı hazırlayamadığı için intihar eden anne…

Ve bu manzara karşısında cinnet geçirip evi yakan, ve ortadan kaybolan baba…

Geride kalan çocukları sahiplenen 9 çocuklu ‘’sakat’’ amca…

VE

Lüks malikanelerde görkemli sofralarda havyar ve karides tüketen ‘’kenzo’’…

Halkın reyini toplayıp iktidara gelerek ‘’servetini arttıran hanzo’’…

Ve insanlığı kölesi haline getiren satılık kalem; ‘’Barzo’’…

Cami cami dolaşıp, hac ve umre için para akıtan o adama bakın. O adam evet! Cami çıkışında koşturarak gittiği ‘’bankanın ‘’ adı ‘’Asya Bank’’…

Faizsiz kazanç  Yuh ki ne yuh!

O bir ‘’kenzo’’. O bir ‘’hanzo’’. O Bir ‘’dürzü’’…

Saydıkça sayıyor, biriktirip üst üste istifliyor! Lanet olasıca, nasıl da sayıyor;

(HÜMEZE suresi 2. ayet) O ki, mal biriktirdi, onu saydı da saydı,

(TEVBE suresi 35. ayet) Gün olur,biriktirdikleri altınlar eritilir cehennem ateşinde onların üzerine lav dökülür de bununla onların alınları, böğürleri, sırtları dağlanır: "İşte egolarınız için yığdıklarınız. Hadi tadın biriktirmiş olduklarınızı!"

(ÂLİ IMRÂN suresi 180. ayet) Allah'ın, lütfundan kendilerine verdiği şeyde cimrilik edenler, bunun kendileri için hayırlı olduğunu sanmasınlar. Tam aksine bu onlar için bir şerdir. O cimrilik konusu yaptıkları şey, kıyamet günü bir tasma gibi boyunlarına dolandırılacaktır. Göklerin ve yerin mirası Allah'ındır. Allah, yapmakta olduklarınızdan haberdardır.

(MUHAMMED suresi 38. ayet) İşte sizler, Allah yolunda harcamaya çağırılan insanlarsınız. Ama bir kısmınız cimrilik ediyor. Oysaki, cimrilik eden kendi aleyhine cimrileşmiş olur. Allah Ganî'dir; yoksul olan sizlersiniz. Eğer yüz çevirirseniz, Allah yerinize başka bir toplum getirir. Ve onlar, sizin benzerleriniz olmazlar.

(HADÎD suresi 24. ayet) Onlar; cimrilik eden, insanlara da cimriliği emreden kişilerdir. Yüz çeviren bilsin ki, Allah Ganî'dir, Hamîd'dir.

(LEYL suresi 8. ayet) Ama kim cimriliğe sapar ve kendisini tüm ihtiyaçların üstünde görür, 

Ne yapacağız diyor bazıları…

Aklıma bir hikaye geldi;

Metro durağına gittiğimde, veznelerin yerini otomatik makineların aldığını gördüm. Etrafıma usulca baktım. Cebimdeki 50 TL lik banknotu bozacak kimse yoktu. Ve ordaki görevliyi çağırdım;

Kardeşim, burada para bozacak bir yer yok. Böyle iş mi olur.

Adam : ‘’Yahu hükümet işinizi kolaylaştırıyor, makine getiriyor, buna da isyan ediyorsunuz, hayretsiniz.’’

Ben : ‘’İnşaallah o hükümet, senin yerine de bir makine koyar da, bu fikrinden dönüp, isyan edenlerden olursun…’’

Ki o fanatik adam, o kölelik halatını boynuna dolayıp, şahadeti çay şekeri yapan adam… Sarıldığı ve tapındığı o kenz düzeninin ne olduğundan bihaber adam…

Ve yine birgün tesadüfen aynı ortamda bulunduğum tefeciye;

‘’Arkadaş, sana çok üzülüyorum’’
- neden miş ?
- alnın çok geniş…
- ne alakası var yahu!
- O kenz ettiklerin alnına dağlanacak! Halkı düşürdüğün halden kat be kat beter duruma düşeceksin…
- Uydurmayın böyle şeyler, bunun adı ticaret!

Ah be adam! Ticaret mi ?

Yazık…

El vicdan!

İsyan!  ( Eren Erdem )

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......

Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Mart 15, 2011, 02:29:14 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

S.Oasis

Kölelere özgürlük derken sanırım insanların havadan gelme paralarla bankalara borçlandırıldığını düşünmüyorsunuz? İnsanlar bildiğim kadarıyla hür iradeleriyle bankalara gidip kredi kartı çıkartır sonra da bu kartlarla alışveriş yaparlar. Ben böyle biliyorum, zorla kendisine kredi kartı gönderilen yoktur heralde.

41 milyon borçlu var mı yok mu kim ne kadar borçlu bunu bilemeyiz. Ancak insanlara acımadan evvel o kredi kartlarını nerelerde kullandıklarına dair kesin bir bilginiz var mı?

Biz malesef asgari ücretle geçindiğimiz halde cebinden İphone'u eksik olmayan bir milletiz. Hem parasızlıktan hayatın zorluğundan şikayet eder hem de en lüks tüketimden geri kalmayız. Misal ; Türkiyede yoksulluk  vs.. var deniliyor, doğrudur vardır. Fakat haftasonu herhangi bir alışveriş merkezine gittiğimizde yoksulluktan eser göremiyoruz. Ceplerindeki kredi kartlarıyla koşa koşa eğlenmeye alışveriş yapmaya giden yüzbinlerce insana şahit oluyoruz.

Sadece İstanbulda bildiğim kadarıyla 10'a yakın alışveriş merkezi var. Peki bu merkezlerdeki binlerce dükkan nasıl ayakta durabiliyor? Hem yüksek kiraları hem gelirlerini nasıl karşılayabiliyorlar? Acaba bizim bilmediğimiz jüpiter'den gelip alışveriş yapıp giden başka milletler mi var.?

Kimin kredi kartını nerde harcadığını bilmeden hükümete sövmekteki mantık tam anlamıyla tutarsızlıktır. TÜrk milleti ayağını yorganına göre uzatmayı bilmeyen bir millet olduğu için ne borcu biter ne sıkıntısı.
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.