Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ideal mason adayımı, yoksa sıtandart mason adayı mısınız?  (Okunma sayısı 28574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2011, 04:29:37 öö
Yanıtla #10
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Erdal,
Sanırım ''kişinin kalbinde mason olması'' tanımından,kişinin masonluğun törel ilkelerine uyum gösterebiliecek nitelikteki ahlaka,erdeme ve düşünce sistemine sahip olması anlaşılabilir.Cevabınızı belki de almışsınızdır sorunun tarihi eski ama bu konuyla ilgili yanıtlar forumda mevcuttur.
Saygılar...
Memento Mori

Ekim 22, 2012, 10:12:22 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Değerli Üyeler;

Ben Şahsen cevabımı aldım.
Sayın MYSTICPROVOCATEUR çok güzel ve net bir şekilde aslonanın Üyelerin kendi kadim taktirleri ve öngörülerine degerlendirmelerine göre secebilecekleri kişilerin aday olarak adlandırıldıgını ve teklifin bu kişilere götürüldüğünü.

Güncel hayatta çok ama çok özel bir durum yada meziyetlerinizin olmaması halinde  basvurularınıza yanıt bulmanızın neredeyse imkansız olduğunu gayet net bir şekilde dile getirdiler.

Benzer bir konuyu biz baska bir konu baslıgı altında zaten tartısıyorduk. Ben sahsen gerekli cevabı almıs oldum. Demekki Mason iki üye tarafından davet edilmediginiz  sürece bu kapıyı acmanız olanaksız.

Bunun bir önyargı olmadıgı ; subut bir gercek oldugu burada kesinlik kazanmıs oldu.. Bende sade bir vatandas olarka gittigimde nedne kapıdan cevrilmiş oldugumu ziyadesi ile anlamıs oldum.

Samimi ve icten paylasımlarınız icin tesekkür ederim.

Saygı ve Hörmetlerimle;

Kerberos

Ağustos 06, 2015, 02:57:26 ös
Yanıtla #12
  • Yeni Katilimci
  • *

merhaba

ilk başlarda o kadar aceleci ve sabırsız davrandım ki 16 yaşımda cevremden beni yönlendiren bi tanıdıgım yönlendirmesiyle araştırmalara başlamıştım  bir süre sonra araştırırken şunu anladım daha hazır değilim yüreğimdeki istek her geçen gün daha cok arzulasada  şuanda 25 yaşındayım hala araştırmalar yapıp okuyorum bi yandan hayat standartlarım için uğraşıyorum  ama hiç bir zaman  bıkmadım usanmadım gönlümde ben bi masonum
bu siteyi kurduğunuz için ve en önemlisi  bana yön veren ve yönlendiren Büyük Locadaki Ahmet Beye cok teşekkür ederim  şuanda standart bir adayım ideal adaylık için her geçen gün kendimi daha cok aydınlatıyorum

Ağustos 06, 2015, 03:21:31 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

merhaba

ilk başlarda o kadar aceleci ve sabırsız davrandım ki 16 yaşımda cevremden beni yönlendiren bi tanıdıgım yönlendirmesiyle araştırmalara başlamıştım  bir süre sonra araştırırken şunu anladım daha hazır değilim yüreğimdeki istek her geçen gün daha cok arzulasada  şuanda 25 yaşındayım hala araştırmalar yapıp okuyorum bi yandan hayat standartlarım için uğraşıyorum  ama hiç bir zaman  bıkmadım usanmadım gönlümde ben bi masonum
bu siteyi kurduğunuz için ve en önemlisi  bana yön veren ve yönlendiren Büyük Locadaki Ahmet Beye cok teşekkür ederim  şuanda standart bir adayım ideal adaylık için her geçen gün kendimi daha cok aydınlatıyorum

Sayın OSİRİS mutlu olduğunuz bu yoldu hedifinize ulaşmanız dileğiyle ancak lütfen paylaşımlarınızda kişi bilgilerini paylaşmayınız bu paylaştığınız kişileri zor durumda bırakabilir...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Ağustos 10, 2015, 06:54:57 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Standart aday, İdeal aday: Ben bu iki kavramın da işlevsellik açısından aynı olduğunu, zira aday olabilen kişinin taşıdığı minimum nitelikleri hem standartta hem de idealde vardır. Daha adaylık aşamasında alt üst sınıflamaya gerek yoktur diye düşünüyorum.
Hedeflenen ışığa ulaşmak için yola çıkan adaylardan istenen nitelik bir araca sahip olmaları ise Ferrari'si olan da Mercedes'i olan da o amaca er geç ulaşacaktır.
Sağlıcakla kalınız. 
Ayakta Ölmek Diz Üstünde Yaşamaktan Yeğdir.

Haziran 02, 2016, 04:36:26 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

sıfat
1.
(ölçülebilir şeyler için) belirli boyutlarda, belirli bir tipe uygun olarak yapılmış ya da ayrılmış olan.
2.
belirli ölçülere, yasaya, kullanıma uygun olan.
eş anlamlısı:   ölçünlü
Sözlükte "ideal" ne demek?
1. Ülkü, mefkure.
2. Düşüncenin tasarlayabileceği bütün üstün nitelikleri kendinde toplayan, ülküsel.
3. Fels. yalnız düşünceyle kavranabilen.

Burada hem istenen özellikleri DÜŞÜNSEL olarak da  kavramış olmak şart ...

.... düşünsel
Düşünce ile ilgili, düşünce sonucu ortaya çıkan, düşünceye dayanan, fikrî.
Düşünceyle ilgili, düşünceye dayanan.

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 04, 2016, 10:24:13 öö
Yanıtla #16
  • Yeni Katilimci
  • *

Bence bu durum kişiye göre değişir...
Örneğin ben kendimi ideal bir aday sanırım ama belki de masonlara göre standartların altında da olabilirim
Ideal ... bence göreceli bir kavram

Saygılarımla
UMÎDÎNÎ YÎTÎRMÎŞ OLANIN
            KAYBEDECEK BAŞKA BÎRŞEYÎ KALMAMIŞTIR

(    BOLSE..  )

Kasım 21, 2017, 07:08:10 ös
Yanıtla #17
  • Yeni Katilimci
  • *

önce kalpte masonluk. çok doğru, inancım tam. kimsenin kişilik haklarına karışmıyorsam kimsenin malına mülküne göz dikmiyorsam  bütün dinlerin ortak noktası insanı ağacı canlıyı seviyor onlara zarar vermiyorsam. toplumun ortak çıkarlarında buluşuyorsam zaten yaratanın huzuruna da çıkarken hiç bir endişe taşımam. Ruhun ,benliğin, kişiliğin temiz ise gerisi kolay diye yorumlamak istiyorum.
Saygılarımla.

Mart 24, 2018, 08:19:36 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhaba Sayın üyeler

Öncelikle şunu ifade edeyim ideal Mason adayı kime göre neye göre ? Deriz  amiyane tavırla,Rölavitizm diye bir gerçek vardır,Sayın Mason üyeler bunun farkında değilse zamana yenilmekte veya yenilmiştir bazen gerçeklik algılanışında değil tam kendisinde olan bir durumdur yok iyi insan,ideal insan bunlar laf-I güzahtır efendi günümüzde ve Ülkemizde Masonluk 21.yy Saltanatın ve Monşerliğin ta kendisidir Karşılığında vermeden bir şey almamak Masonluk olamaz birisini Senin gözünün üstünde kaş var deyip elersin bir takım Monşerin kan bağı veya direktifiyle çok ideal Mason adayı olursunuz geçin bunları Efenim...          Saygılarımla.
.

Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Mart 24, 2018, 09:16:29 ös
Yanıtla #19

Merhaba Sayın üyeler

Öncelikle şunu ifade edeyim ideal Mason adayı kime göre neye göre ? Deriz  amiyane tavırla,Rölavitizm diye bir gerçek vardır,Sayın Mason üyeler bunun farkında değilse zamana yenilmekte veya yenilmiştir bazen gerçeklik algılanışında değil tam kendisinde olan bir durumdur yok iyi insan,ideal insan bunlar laf-I güzahtır efendi günümüzde ve Ülkemizde Masonluk 21.yy Saltanatın ve Monşerliğin ta kendisidir Karşılığında vermeden bir şey almamak Masonluk olamaz birisini Senin gözünün üstünde kaş var deyip elersin bir takım Monşerin kan bağı veya direktifiyle çok ideal Mason adayı olursunuz geçin bunları Efenim...          Saygılarımla.
.

Soydan gelen ayrıcalık ve seçilmiş olmaktan gelen ayrıcalık... Biri somut biri soyut... Biri bilim biri umut.
Ayni değerleri ve yolları kullansalarda yahudilik ve masonluk zıt kavramlardır.Tabiki mevzu soy veya seçilmişlik ise.

Tüm yaşam biçimleri kendinde olmayan değerleri arar,yaratır veya onlara saygı duyar.Yanıcı ve yakıcı iki atomun suyu yarattığı gibi veya tüm canlılar yaşadıkları doğaya muhtaç iken, doğanın kendisine hükmedebilecek insan'ı var ettiği gibi.Belkide aradıkları ve saygı duydukları tek şey; dürüst,net,düzeyli ve yerinde bir eleştiridir.Kendilerinin kendilerinde görüpte dile getiremiyecek kadar birbiri ile indikler bu derin inişte...Belkide tek korktukları şey, bu birlikte aldıkları yolda yanlız kalmaktır.Ve belkide bu yüzden bu düzeyde eleştirilere içten bir sessizlik ile saygı gösteriyorlar.
.

Saygılar
Sen Özelsin