Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Edebi Söz  (Okunma sayısı 10962 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 11, 2007, 04:19:41 ös

Hayatta yapılan en büyük yanlış nedir bilir misin? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak ve trenin ray değiştirmeden sonsuza dek gideceğini düşünmektir_
Suzanna TAMARRO
Sizce bu bu sözden ne anlam çıkarabiliriz?Kişisel yorumlarınızı yapmanızı rica ediyorum.
SAYGILARIMLA
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 13, 2007, 05:33:26 ös
Yanıtla #1

Ya inamıyorum hiç kimse yorum yapmamış ama çok anlamlı bir söz ve bunu hemen sizinle paylaşmak istemiştim_
Neyse kişisel yorumumu sonraya bırakayım, kapı açıktır ancak bir süre sonra kapanacaktır ve bu kapı çok önemlidir Sayın Mason sizce de öyle değil mi?
Kapı önümüzde durmakta ve bu kapıdan içeri girilmediği taktirde sonsuza dek kapacaktır_
SAYGILARIMLA 

Haziran 13, 2007, 05:45:33 ös
Yanıtla #2

Kapıdan geçmek için herşeyde olduğu gibi burada da bir Kural vardır- Suzanna Tamarro sanırım soyadını doğru hatırlıyorum, kitabını okuduğumda bambaşka bir bakış açısına sahip olmuştum ve en önemli şey de;
''Yüreğinin götürdüğü yer git'' sözüydü,
Yürek sevginin ve İmanın olduğu bir yerdir, İman koşulu kuraldır_
Edebiyatı çok severim ve birçok kitap okumuştum tabi seçici kitaplar daha çok felsefi ve psikoloji ve klasikler...

Haziran 13, 2007, 05:54:47 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Hayatta yapılan en büyük yanlış nedir bilir misin? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak ve trenin ray değiştirmeden sonsuza dek gideceğini düşünmektir_
Suzanna TAMARRO
Sizce bu bu sözden ne anlam çıkarabiliriz?Kişisel yorumlarınızı yapmanızı rica ediyorum.
SAYGILARIMLA
Ozet olarak, hayatini hic bir zaman hicbir sey degismeyecekmis gibi yasama, yeniliklere ve degisikliklere karsi hazirlikli ol anlami cikiyor. Mantikli.

Haziran 14, 2007, 12:58:30 ös
Yanıtla #4

Çok teşekkür ederim Sayın Sublime Prince, gayet güzel bir yorum yaptınız;
Her an herşey olabilir!....
SAYGILARIMLA 

Haziran 14, 2007, 02:03:53 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Kısaca hayatta her an herşey olabilir/değişebilir. Herşeye(yeniliğe,değişikliğe vs.) karşı hazırlıklı, tedbirli olmalı ve hayatımızı bunlara göre yönlendirmeliyiz. Aksini sanmak büyük yanlışlıktır. Teşekkürler güzel bir söz...

Haziran 14, 2007, 02:07:50 ös
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Ya inamýyorum hiç kimse yorum yapmamýþ ama çok anlamlý bir söz ve bunu hemen sizinle paylaþmak istemiþtim_
Neyse kiþisel yorumumu sonraya býrakayým, kapý açýktýr ancak bir süre sonra kapanacaktýr ve bu kapý çok önemlidir Sayýn Mason sizce de öyle deðil mi?
Kapý önümüzde durmakta ve bu kapýdan içeri girilmediði taktirde sonsuza dek kapacaktýr_
SAYGILARIMLA 

Sayin Sevil Hanim,

Bence degil. Bana gore kapi acik degil kapalidir. Her zamanda kapali kalacaktir. Fakat calinmayi bekliyordur.  Egitim ve tecrube ile dogru kapiyi bulmaniz ve calmaniz gerekir. Calinan kapi acilacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 14, 2007, 02:14:10 ös
Yanıtla #7

Anladım gene bir yanlışlığa düşüyordum galiba Saygıdeğer Mason, çok teşekkür ederim_
SAYGILARIMLA

Haziran 14, 2007, 02:18:03 ös
Yanıtla #8

Asıl ben teşekkür ederim Sayın Leon, güzel yorumunuz için;
Kendi yaşantımızı kendimizin de şekillendirdiğini, ve başımıza gelen herşeyin zihnimizden kaynaklandığını da unutmamız gerekiyor_
SAYGILARIMLA

Haziran 29, 2007, 09:33:00 öö
Yanıtla #9

Bir başka söz de anlamı itibariyle hayatım boyunca hiç aklımdan çıkarmadığım ve prensip haline getirdiğim '' Sana yapılmasını istemediğini başkasına yapma'' Nurullah Ataç_
''Acı insanı olgunlaştırır'' Gene Suzanna Tamarro'ya ait olan bir Söz'dür_
Bundan anladığım şey şuydu;
Bu dünyaya gelme nedenimiz acı çekmektir, eninde sonunda acı çekmeden acıyı tanımadan belirli bir olgunluğa asla erişemeyiz, çoğunluk acıyı rededer,kaçınır ama önemli olan yaşamına konulmuş olan büyük acıyı çekerek üstesinden gelebilmeyi başarabilmektir_