Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masolukla ilgili Ritüeller ve Törenler.  (Okunma sayısı 8505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2018, 03:25:00 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sadece bir gece uyudum ve uyandığımda artık aynı değildim.Algılarım tamamen açılmıştı.Yani insanlar dışında farklı varlıkları da algılayabiliyordum.Benim hayatımın kırılma noktasıydı.Bu arada 13 yaşımda yetim kaldım ve en sevdiğim ağaç küçüklüğümden beri akasya teşekkür ederim.
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Mayıs 25, 2018, 03:27:12 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sadece bir gece uyudum ve uyandığımda artık aynı değildim.Algılarım tamamen açılmıştı.Yani insanlar dışında farklı varlıkları da algılayabiliyordum.Benim hayatımın kırılma noktasıydı.Bu arada 13 yaşımda yetim kaldım ve en sevdiğim ağaç küçüklüğümden beri akasya teşekkür ederim.
Ben buna uyuyup uyandım diyorum.

Mayıs 25, 2018, 04:18:12 ös
Yanıtla #12

Sayın Mut,yok oyle degil böyle olur fikri ile Masonluğu beyninizde hüsnü kuruntu fikirler kuruyorsunuz.Beni  yanlış  anlamayın  ama sizin acilen psikolok doktora  gorunmeniz lazım.Bana yazdıklarınız pek normal insanın yazdıkları gibi gelmiyor.. Özür dilerim ama gerçekler acı söyler.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 04:42:40 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 25, 2018, 04:28:05 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Mut,kimdir onlar gerçek ışığı arayanlar okuyunuz gözleriniz kapalı saygılarımla ...
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Mayıs 25, 2018, 04:56:57 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Mut,yok oyle degil böyle olur fikri ile Masonluğu beyninizde hüsnü kuruntu fikirler kuruyorsunuz.Beni  yanlış  anlamayın  ama sizin acilen psikolok doktora  gorunmeniz lazım.Bana yazdıklarınız pek normal insanın yazdıkları gibi gelmiyor.. Özür dilerim ama gerçekler acı söyler.. Saygılarımla.
Psikoloğa gitmeme gerek yok.Bence sizin gitmeniz lazım.Bana bu şekilde konuşursanız bende sizinle bu şekilde konuşurum göze göz dişe diş.Saygılarımla...

Mayıs 25, 2018, 04:58:16 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Psikoloğa gitmeme gerek yok.Bence sizin gitmeniz lazım.Bana bu şekilde konuşursanız bende sizinle bu şekilde konuşurum göze göz dişe diş.Saygılarımla...
ne yaşadığınızı anlatın dediniz anlattım vereceğiniz cevap bu mu yani sizde kendi sırlarınızı açıklayın bende git psikoloğa görünün diyecem size.

Mayıs 25, 2018, 04:59:28 ös
Yanıtla #16

Sn.Mut,

Her ritüel ve törenin anlamını sadece yaşayan kavrar ve aynı töreni binlerce kişi aynı zamanda yaşasa da hepsi farklı hisseder,yorumlar.Masonluğun en önemli olgusu da budur zaten sembol ve alegorilerle öğretir.

kurtlar vadisi konusuna gelince sonuçta bir dizi gerçeği yansıttığı anlamına gelmez.ayrıca bahsettiğiniz görüntüyü bilmiyorum.ondan dolayı şahsım adına yorum yapamıyorum.

Saygılarımla,
Bende bir olay yaşadım bu ölüp dirilip aydınlanmayla alakalı bir durumdu sanırım.Tabutun içine konan kişi ile ilgili.Sadece yaşadığım bir olaydan dolayı cevap arıyorum hepsi bu.

Travmatik olgular sonucu ani ruhsal değişimler şahısları çok fazla etkiler.Bu ani değişim, kişiye kutsal bir kişi olduğu yanılgısını yaşattırır.Kişi; yaşamı,cevreyi,günlük olayları bir modele göre tanımlar.Herşeyde ona bir mesaj vardır.

Zihnin taşları yerine oturana kadar(Eğer oturursa)kişi bu kutsal sandığı kişiliğin rolüne bürünür.

Sorunuzun cevabı değil fakat, Aklınızdaki sorunun cevabı bu...

Ek not: Bu sizsiniz, sizi tanımlayan olgular bunlar. bu derin hislerinizi sizden başkası kavrayamaz ve bunları kendi içinizde çözebilirsiniz.Kim olduğumuzu sanmanın önemi yoktur; kim olduğumuzu bilmeliyiz,sonra onu bulmalı ve çıkarmalıyız.

Esenlikler.
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 05:12:42 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 25, 2018, 05:09:22 ös
Yanıtla #17

Yazdıklarınız akıl mantık çerçevesinde değil!Sosyoloji okuduğum için düşünceleriniz bana anarmol geldi.Ben sizinle düelloya girmiyorum.Sadece yazdıklarınıza kendiniz cevap veriyorsunuz ki zaten sormus olduğunuz soruda metafiziksel konuları katiyorsunuz Masonluk Akıl ve bilimle ilgilendiği için metafiziksel konular Masonların ilgilendiği konular değil.Sizi kırmak istemedim.Gunumuzde herkesin psikolok desteği almasi gerekli.Nedeni derseniz yaşadığımız dünyada bizi mutlu kılacak herşey üretilmeye başlandı.Sanayi ve liberal dunyada insanları  mutsuz,umutsuz bireyler yaptılar.Fikirleriniz guzel olabilir.Ama Sayın Mut,sizi herkes açıkçası yanlış anlar...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 25, 2018, 05:11:32 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 25, 2018, 05:10:41 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Peki o Ritüellerin gerçekte yaşanmış olabileceği hiç aklınıza gelmedi mi?

Mayıs 25, 2018, 05:16:58 ös
Yanıtla #19

Sayın Mut,O Ritüeller  İlluminati de vardır...Kurtlar Vadisini yazan sanırım bir Albaydı.Kurtlar Vadisi cok izlenmesi için kurgulanmış saçmalık ötesi bir dizi.Bir yapımcı daha çok izlenmek için ne yapar.Kurgular,uydurur toplumun daha fazla izlemesini sağlar.. ABD'de yaşamda dikat ettigim etiketler herşey sembol.Markete gidiyorum semboller üzerine kurulmuş ticari kazançlar rant icinde.Elimi eteğimi çekip taş devri diyetine girdim.Sebebi hersey bize sunulan değilde dayatılanla yaşıyoruz.. Saygılarımla.