Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Taksimde Röportaj ve Güzel Kareler. :)  (Okunma sayısı 22091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 30, 2012, 11:00:10 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Herkese merhaba.. Arkadaşımla okulu ektik ve taksime gezmeye gittik. Fakat gezmeden çok oraya bir araştırma yapma için gittik. Karşımıza çıkanlara Mason Nedir ? Sorusunu sorduk ve ilginç, komik cevaplar aldık. :)

Aslında video çekecektik fakat elimiz iyi bir kamera yoktu. Bu sefer soruya cevap verenleri çekelim dedik fakat geneli bunu istemedi :) bizde taksimde güzel fotolar çektik birazda kiliseyi dolaştık. Birimiz sorarken, birimiz not aldı. Hadi hep birlikte Yurdum İnsanının cevaplarına bakalım :) İsim ve Yaşları alınmıştır. !

Not: Kesinlikle kurgu değildir. Yakında çok iyi bir videolu röportajlar yapacağız. Oldukça eğlenceli olacak. Burada paylaşacağım.

Mason Sizce Nedir ?

Kerim (18): Tarikat olarak duymuştum. Tarikat dimi ? He ? Hemi ?

Mahmut (21): Örgüttür. Başka bilgim yok.....

Cem (18): Yemek olabilir mi ? Eheh şaka. Mason Locarında toplanıyorlar. Bu kadar.

Selin (19): Rock Grubu.

Arif (22): Kuş türü mü ?

Ali (20): İllüminati. Evet evet illüminati. Üçgen göz hı hı.

İsimsiz (?): Çocuklar bi gidin işinize  8) 8) 8)

Çağdaş (17): Dünyanın kaderini çiziyorlar. Kötü oldukları biliyorum.

Recep (19): Dini yok etmeye çalışıyorlar. Şeytan bunlar.

Mustafa (20): Çocuklar mason bir kuruluştur. Kültürel bir yaklaşım olarak halkı şekillendirmeyi amaçlamışlardır. Kültürel ve sosyal bakımından zengin bir kuruluştur.   :o :o

İsimsiz (?): İşim var. Pişt durun durun burada nerde yemek yiyebilirim. He ? HÖ ?

Ali (16): Valla fikrim yok.

Buse (19): Fikrim Yok.

Cansu (17): Fikrim Yok.

Halid (28): Çok önceden duymuştum unuttum gençler.

Ahmet (19): Yemek mi ?

Samet (17): Tarikat. Dünyayı değiştireceklermiş tıssss. (Fena sinirimi bozdu artist)

Selim (19): Şeytana tapıyorlar ( Allahını seversen ? cidden ?)

Eveettt Bilgisiz Yurdum İnsanı Ve yanlış Bilgilendiren Yurdum İnsanı :)

Hadi şimdi küçük bir taksim gezintisi ve Kilise :)

Çok yakında Video şeklinde Çok eğlenceli bir proje hazırlıyorum.

Abilerim size bir soracağım. Taksimde Mason Locası Gördüm. Acaba İçeri girip Röportaj almak Mümkün müdür ?
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2012, 11:03:24 ös Gönderen: Ares »
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Aralık 01, 2012, 12:20:29 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bu çalışma güzel olmuş, küçük dostumuz ..Bu cevaplar bana 2 hafta önce öz yeğenimin derstte zannedersem din dersinde Masonlukla ilgili hoca efendi çocuklara ders veriyormuş , yanılmıyorsam . Musevilik ve Masonlar ve tapınakçılar ile ilgili konu açılmış öğrenciler soru soruyor ve Dul Kadından soru olunca yeğenim bunun Masonlukta olduğunu söylemiş , tabi bu konuları yeğenime soru sorarak araştırması karşılığında hediye vaat etmiştim ...Çocuk internet ve Masonlar org. yönlendirmiştim fakat bu bildiklerini ulu orta yerde bahsetme diyede tembih etmiştim .  İyikinede tembihlemişim , Öğretmen direk sen bunları nerden biliyorsun diye sorunda 9 .sınıftaki yeğenimde İnternette gözüne çarptığını söylemiş .Tabiri caizse hoca bey inanmış sonra ÖĞRETMEN efendi almış eline SAZI başlamış NAKARATA ; Aman çocuklar dikkat edin bunlar tehlikeli adamlardır sizleri kandırmak için sizlere BURS verelim diye yaklaşıp sizi kendilerine çekmek isterler sakın bunlara kanmayın HAAAA !  diyerek NASİHATTA bulunmuş .Takdir sizlerin.Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 01, 2012, 12:26:12 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

SAZI başlamış NAKARATA ; Aman çocuklar dikkat edin bunlar tehlikeli adamlardır sizleri kandırmak için sizlere BURS verelim diye yaklaşıp sizi kendilerine çekmek isterler sakın bunlara kanmayın HAAAA !  diyerek NASİHATTA bulunmuş .Takdir sizlerin.Saygılar

:) Çevrenin etkisi hocam. Bu arada konun en aşağısında sorduğum soru hakkında bilginiz var ise cevap alabilirim.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Aralık 01, 2012, 01:08:08 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Ben konunun dışındayım .Sonuçta HARİCİYİM Ama inşallah olurda bizimde gönlümüzü hoşnut edersin.
Saygılar

Ama aferin sana sen bazı yerlere gelirsin .DURMA heryerdede bu konuyu konuşma sus ve dinle .Kendini çok iyi yetiştir.Mutlaka yabancı dil öğren ve araştırmacı ol .Gireşeceğin hangi konu olursa olsun hayat ilken de FİZİBİLİTE  denen olguyu kendine rehber et.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 01, 2012, 12:31:23 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yapıcaklarımın sonuçlarını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum. Taksime giderken neden böyle bir şey yapmıyayim ki dediğim oldu. Yakında video şeklinde 17-20 dakikalık bir halk değerlendirmesi yapacağım.

Ek olarak küçük bir çalışma yaparak arkadaşlarıma mason nedir ? sorusunu sormayı da planlıyorum.

Forumda birazdan konu açacağım. Mason locasına girip röportaj almak mümkün mü ? diye. Bu konu hakkında hiç bir bilgim yok. Oraya gidince boş dönmek istemem.

Aralık 01, 2012, 12:34:42 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Bu konuyu direk Yönetime sor derim. Kolay gelsin GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLİK ..

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 01, 2012, 12:35:29 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ben bi ara Ankara'da sormuştum.. mason locasını gösterip bu bina neyin nesi diye:
-ABİ BU BİNA NE BİNASI HİÇ TABELASI FALAN YOK DA
+MASONLARIN BİNASI
-O NE ABİ?
+HANİ VAR YA.. ZENGİNLER TOPLANIYO FALAN

:D
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Aralık 01, 2012, 12:36:44 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mobilden giriyorum mesaj kendini tekrar etti .d Sayın akif aynı şeyi röportaj sırasında çok gördük.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2012, 12:41:09 ös Gönderen: Ares »

Aralık 01, 2012, 12:41:57 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Düzeldi .
Saygılar Ares dost ..
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 02, 2012, 11:56:55 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok ilginç, birazda yaratıcı bir çalışma olmuş. Ben beğendim devamını da bekliyorum. O insanlardan bir tanesi bile eve gittiğinde mason nedir yazıp, buraya ulaşıp bir şeyler öğrendiyse sayendedir.