Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Forumu Halka Acildi  (Okunma sayısı 32865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 24, 2009, 01:57:45 ös
Yanıtla #40
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. neo,

Alıntı
Ama unutma ki bu forumda sırf   Kendisinde bulunan büyük sırları paylaşmak isteyen insanlar da vardır. Ve sırf forumu halkın takip etmesini böyle insanları paylaşımdan uzaklaştırıyor

Eğer bu ifaden kastınız Masonlarsa yanılıyorsunuz. Çünkü Sitenin haricilere açık olan kısmı olan ve ismi de "Harici Forum" olan bu bölüm velev ki ziyaretçilere kapalı da olsaydı -ki bir zamanlar ziyaretçilere kapalıydı zaten- hiçbir Mason vermiş olduğu sözün gereği olarak herhangi bir Masonik sırrı ifşa etmeyecekti. Bugün Harici Forum kısmı yeniden ziyaretçilere kapatılsa bile yine de oyle sizin ifadenizle buyuk sırların ifşaatı yapılacak da değil. Buraya üye olmayan ancak forumu gören herkes gibi Harici Forum üyeleri de birer Haricidirler. Dolayısıyla "halk" olarak tabir ettiğiniz ziyaretçilerden forum üyelerini bu noktada ayıran herhangi bir artı özellik söz konusu değildir.

Foruma üye olurken cevapladığınız sorular yalnızca bu foruma üye olanların buradaki saygınlığı etkileyip etkilemeyeceğinin ölçülmesine yöneliktir. Yoksa o sorularla üye olmak isteyenin Masonluğa yatkınlığı ya da içinde bir cevher barındırıp barındırmadığı ölçülmemektedir. Bu sebeple de üyelik forumunu dolduran kişiden kendi öz iradesiyle buraya üye olmakla Mason olmak için yardım alınmayacağını bildiğini de belirtmesi istenmektedir. Kaldı ki bunun tersi bir durum hayatın olagan akışına terstir.

"Harici Forum" üyeleri belli bir seviyede olgunluğa eriştiği kabul edilen, Harici Forumdaki paylaşımlarıyla diğer paydaşlara katkı sağlayacağı umulan kişilerden ibarettir. Üyelik sonrası süreçte hal ve vaziyetinden zaten boyle olmadığına kanaat getirilenler üyelikten çıkarılmaktadır.

Sn. MASON yukarıda çok geniş bir izahatta bulunmuş bir kez daha okumanızı öneririm.

Saygılarımla.

Eğer su büyük sırdan kastınız, yukarıda söylediğim Masonik sırlardan başka bir şeyse, forumun ziyaretçilere açık olmasının da oylesi bir sırrı açıklamak isteyen için bir durdurucu sebep olacağını düşünmüyorum. Madem 700e yakın kişiye bu sırrı ifşa etmeyi makbul sayıyor, fazlasına da haydi haydi ifşaatta bulunabilir.

Ekim 24, 2009, 09:24:17 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Sayın neo ;

Ne kadar  haklı  olduğumu  ifadelerinizle  ispatladığınız  için teşekkür  ederim....

Ekim 25, 2009, 12:46:54 öö
Yanıtla #42
  • Aktif Uye

Değerli üyeler ve ziyaretçiler,

Açılımı forum kurucusu sayın Mason ile forum yöneticilerinden sayın skullG yeterince net ve kaygıya yer olmayacak biçimde açıklamıştır. Biz harici üyeler  (foruma üye halktan birileri) bu konuda yeterince yorum yaptık diye düşünüyorum. Gerekli açıklamalar yapıldıktan sonra konunun uzamasının, bana göre bir anlamı yoktur.

Saygılarımla,

Ekim 26, 2009, 09:43:49 ös
Yanıtla #43
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın neo ;

Ne kadar  haklı  olduğumu  ifadelerinizle  ispatladığınız  için teşekkür  ederim....

rica ederim Sayın Ozak1977

Kasım 19, 2009, 10:12:45 öö
Yanıtla #44
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn üyeler

sanırım yalnış hatırlamıyosam forumun haricilere açılması süresiz olarak olmayacaktı. yada yalnış hatırlıyoda olabilirmki eğer böyleyse kişilerin kafasını karıştırmak istemiyorum. sn Mason eğer bu konuda bilgileri sunarsa tekrardan sevinirim. ayrıca forumun haricilerede açılmasını bende sakıncalı bir uygulama olarak görmekteyim.

Sn ozak1977 forumun haricilere açılı tutulmasında rahatsız olan mason olmayan üyeler için kendilerini biryerdemi görüyolar şeklindeki düşüncesine hitaben ben şahsen kendimi ayrı görmeyi görmek istiyorum. eğer bu forum davetle üye alıyor ve sn masonunda dediği gibi, belli prosudurler incelenerek alınıyorsa bu foruma elemeyle gelmişssek üyelerin kendilerini bu düşüncede görmesinin yalnış olduğunu düşünmüyorum

saygılarımla

Kasım 19, 2009, 10:23:56 öö
Yanıtla #45
  • Aktif Uye

Ben bu foruma davetle gelmedim, üyelik başvurusunda beş adet basit soru yanıtladım o kadar. Ben de forum üyesi biz hariciler arasından neden bu kadar "gizemli olalım, daha gizemli olalım, masonik sır ambiyansından faydalanalım, dışarlıklılar bizi anlamaz, kötü niyetlidir onlar" şeklinde bir aşırı kendini ciddiye alma durumu çıktığını anlamıyorum. Çok üstün insani özelliklerimize göre seçilmedik hiçbirimiz. En azından şahsım adıma öyle üstün bir insani özelliğim yok. Bazen düşünüyorum acaba bu harici üyelere benden gizli gizli "şşt, al bak bu çok önemli bir sır ama sakın Veritas'a söyleme ha" şeklinde bir bilgi falan mı sunuluyor...

Eğer gerçekten bu kadar özel insanlara ait bir forumsa bu hemen söyleyeyim benim üyelik prosedürüm tamamen yanlış yürütülmüş demektir en azından...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Kasım 19, 2009, 11:17:28 öö
Yanıtla #46
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn üyeler

sanırım yalnış hatırlamıyosam forumun haricilere açılması süresiz olarak olmayacaktı. yada yalnış hatırlıyoda olabilirmki eğer böyleyse kişilerin kafasını karıştırmak istemiyorum. sn Mason eğer bu konuda bilgileri sunarsa tekrardan sevinirim. ayrıca forumun haricilerede açılmasını bende sakıncalı bir uygulama olarak görmekteyim.

Sn ozak1977 forumun haricilere açılı tutulmasında rahatsız olan mason olmayan üyeler için kendilerini biryerdemi görüyolar şeklindeki düşüncesine hitaben ben şahsen kendimi ayrı görmeyi görmek istiyorum. eğer bu forum davetle üye alıyor ve sn masonunda dediği gibi, belli prosudurler incelenerek alınıyorsa bu foruma elemeyle gelmişssek üyelerin kendilerini bu düşüncede görmesinin yalnış olduğunu düşünmüyorum

saygılarımla

sn. lucifer,

aynı şeyi tekrar etmekten hoşlanmamakla birlikte, forumun Haricilere açık olmasından rahatsız oluyorsanız sizin de burada olmamanız lazımdı, Mason olamayan tüm üyelerinde.

www.Masonlar.org nedir? Amacı nedir?

Bu sitenin amacı, ilkelden insanların Masonlukla ilgili kafasındaki sorulara cevap bulabilmesidir. Bundan öte bir şey değildir.

www.Masonlar.org 'un HARİCİ FORUM kısmına niçin üye alım prosedürü işletilmektedir?

"...(F)oruma üye olanların buradaki saygınlığı etkileyip etkilemeyeceğinin ölçülmesine yöneliktir. Yoksa o sorularla üye olmak isteyenin Masonluğa yatkınlığı ya da içinde bir cevher barındırıp barındırmadığı ölçülmemektedir". Yani?

Buraya üye olarak kabul edilmeniz demek sizin sadece bu forumda paylaşımda bulunurken forum kurallarına uygun hareket edebileceğinize dair emarelerin olmasıdır.

Ha siz beni Harici Foruma üye olarak aldılar, demek ki farklıyım diye düşünmek istiyorsanız elbetteki düşünebilirsiniz.

HARİCİ FORUM Niçin Ziyaretçilere Açılmıştır?

Bu sorunun cevabı www.Masonlar.org'un amacıyla ilişkilidir. Burada Masonlukla ilgili sorulan sorular sadec HARİCİ ÜYELER'in değil Masonluk hakkında kafasında sorular bulunan pek çok kişinin ortak sorularıdır. Ve verilen cevapların üye olmayanlar tarafından da okunması Sitenin amacına yöneliktir. Masonluk dışında HARİCİ FORUM Bölümümüzde yine pek çok konu tartışılmakta, pek çok bilgi paylaşılmaktadır. Bunların da bilinebilir ve ziyaretçiler tarafından görülebilir olması, hem bu amaca hizmeti de kolaylaştıracak bir metod olarak görülebilir hem de HARİCİ FORUM'a üye olmak isteyenler için bir öngörü oluşturabilir.

HARİCİ FORUM BÖLÜMÜ NE KADAR SÜRE İLE ZİYARETÇİLERE AÇIK KALACAKTIR?

Site yönetimince ziyaretçilere açık kalmanın artık gereksiz olacağı kararı verilinceye dek.

Sn. MASON'un ve diğer Site Yöneticilerinin bu başlık altında yazmış olduğu mesajları bir kez daha gözden geçirmenizi öneririm.

Bu vesile ile Saygılarımla.

Kasım 19, 2009, 11:37:23 öö
Yanıtla #47
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn skullG

bu forumödan neler bekleyip neler beklemediğimiz bende dahil olmak üzere birçok mason olmayan üyeler sanırım bilmektedir bunu defalarca hatırlatmayada gerek yoktur. (aynı seyleri tekrarlamaktan hoslanmadığınız doğrultusunda)

ben kendimi mason olduğum için bu forumda olduğumu zaten savunmuyorum. bu forum benim gibi haricilerinde bilgi almak sorular sormak ve mason üyelerden edinilen bilgilerle akılda kalanların aydınlatılmasını sağladığınıda gayet ıyı bılmekteyız.

benim haricilere açıkolmamasından yone dusuncemdeki kastım foruma uye olmayan harıcılerdıkı bunu anlamakta zor olmasa gerek. ama genede bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. tekrar tekrar size aynı seyleri yazdırmak zorunda kaldığım içinde kusurada bakmayın.

saygılarımla

Kasım 19, 2009, 11:42:57 öö
Yanıtla #48
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn veritas

bende sizin gibi insani üstün yeteneklerimden bu foruma alındığımı tabiki düşünmüyorum. davet edildiğim konusundaki açıklamam şudurki sonuçta herkese sorular cwevaplandıktan sonra foruma davet mesajı aldı ve bu mesaj doğrultusunda gelen blgiler giriş yapılarak üye oldunuz. sizin gibi bizde bu yollarla bu foruma uye olmus bulunmaktayız. siz burda aşırı ciddi bir iş yapmıyo olabilirsiniz elbette sadece bilgi paylaşşımında bulunabilmek aklınızdakilere yanıt aramak veya bilgilerinizle srulara cevap olmaka düşünceniz olabilir online olduğunuz süre içerisinde.

fakat ben yaklaşık 8-9 yılımı masonlukla ilgili sorularıma yanıt aramadan once bu yılları sadece araştırmaya ve bilgi edinmeye adamış bulunmaktayım ki bu forumda benim gibi çeşitli üyelerde vardır elbette. ben bu olayı son derece ciddi bir olay olarak görüyorum sizin için sakıncası yoksa. ancak ciddi bir olay olarak gördüğümden değildir forumun üye olmayanlara kapalı olmasının sebebi. sebebi sn ozak1977 nin düşündüğü gibi benimde düşünmemdir.

saygılarımla.

Kasım 19, 2009, 05:59:58 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

hariçi forumu  ,sonuçta bir internet  ortamıdır . forum ve  masonluk denilinçe ise  üç gurup sitede bulunanlar vardır 
1 - forumun daimi  sahipleri yani masonlar ,görevliler ve idareçiler.vs

2 - şuanda  sitede  bulunan masonlara göre  hariçiler dedikleri sitede zaman , zaman veya daimi olarak siteye girip  bilgi alıp veren üyeler.

3- zaman , zaman site halka açılıyor  adı altında  siteye girecek olanlar.

1  .inci grup sitenin asil sahipleri  diger 2.3 gurup yani hariciler  sitede  umarım  müsafirlerimiz  veya  üyelerimiz dahi demeyi duymaktan  mahrum kalınan gurup.  agırlıklı grup galiba bu grup  saten halka açılan bip gurup farkl bir grup degil veya önçeligi olan bir grup  degil    onu için bu konuda fazla yoruma gerek oldugunu  düşünmüyorum. ayrıca tartışmada fazla anlamı yok diye düşünüyorum.sevgi ve saygılarımla...