Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Kitabi  (Okunma sayısı 16840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 15, 2011, 08:24:05 öö
Yanıtla #20
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Nomen est omen 'in e book uygulamasından haberdar etmesi gerçekten sevindirici takipteyiz. seviniriz...
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Temmuz 17, 2011, 02:43:17 öö
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

anladım ki sadece ben takipteyim :))) başka bir şey ekleyen yada talepte bulunan yok gibi :)

Temmuz 17, 2011, 03:23:06 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bende takipteyim. Ama sanırım yılan hikayesine döndü bu kitap olayı. Hayırlısı.

Ayrıca bu yılan hikayesinin ne olduğunu bilen varmı? Acaba söyle birsey mi?
Bir yılan bır yılana gel beraber bir berber dükkanı açalım demiş bir baska yılansa kel başa şimşir tarak demiş ve sakalım yokki dinlesinler diyerek hayıflanmışşş... :)

Çıkarıkacak ders: Yılanlarda tüy yoktur.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2011, 03:25:57 öö Gönderen: Asli »
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Temmuz 23, 2011, 04:20:59 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın sahnesarsan  çok güzel olur ancak sanırım bunun için çok yüksek yerlerden izin almak ve kapsamlı çalışma yapmak gerekir ki sanırım kitap bile yapılmazken buna izin vermezler.

Ancak süper olur

İşte mantığımın kabul etmediği şey; Yüksek yerler neresi?
Masonluk mu?
Üstadlık mı?
Devlet kurumları mı?
Şeyh mi, şıh mı?
Ulema mı?
Yükseğin tanımı ne?
Ederi, tutarı ne?
Yüksek yerleri kesinlikle kabul etmemek gibi bir huyum var.

Bu sitede epey bilgi edinmiş ama hala kalıplarının dışına çıkamayan insanlar var. Onları sevmiyorum. Zaten sevilecek bir tarafları da yok. Onların bu paspal değerleri ile hiç bir şeyi ne üst nede alt kabul edebilirim.
Kaldı ki, kendisine birazcık saygı duyan insan kimseyi üst görmez, görmemeli. İmkansız.
Kimse kimseden üstün değildir. Bu kimselerin yarattığı kurumlarda asla üstün değildir.

Kurumları yaratan insanlardır. Kurumları tapınılası hale getirenlerde insanlardır. Şu son bir kaç bin yılda kendimizi sınırlandırmak için, korkularımızı tatmin veya unutmak için, bir çok değerler yarattık. Sonra bu değerlerimizin üstüne iyiyi, kötüyü, güzeli, çirkini oturttuk. Bunları yaparken kendimizi ve ait olduğumuz doğayı unuttuk.

Şimdi hukukun üstünlüğüne inanıyoruz, Şimdi dinlere, peygamberlere, ahlaka, yüce kişilere veya kurumlara inanıyoruz.

Kefenin cebi yok diyen zihniyet işte bu kurumlar ve inançlardır.
Ben kefenin cebi var diyorum ve doldurmak için uğraşıyorum.

Bizi biz yapan sevgilerimiz. Bizi biz yapan nefretlerimiz. Sandığımız doğrularımız, iyi ve kötülerimiz. Metalarımız.
Kim aç kalınca parayı yiyebilir? Kim çoğunu ölmesin diye kanunları ezmeyebilir? Kim açlığını dinle giderebilir? Bize dürtülen hangi güzel ahlak karnımızı doyurabilir? Hangi sakallı, cübbeli seks ihtiyacımızı bire bir karşılayabilir?
Peki kim açlık, susuzluk, seks, barınma, korunma, üşümeme bedenin ihtiyacı değildir, diyebilir?
Peki öyleyse, neden bu kadar önemsiyoruz sandığımız doğruları?

Çünkü bize don biçtiler, bizde o donu giymezsek utanacağımızı düşünüyoruz. Ama nudistleri görünce kendimize bile açıklayamıyoruz. Onlar insanın bedeninin kutsallığına inanmışlar, vücudumuzu oluşturan herhangi bir hücre ile utandığımız yerlerin hücresi farklı değil ki. Doğru veya yanlış demiyorum. Konumuz bu değil. Konumuz inançlarımızın korkularımızdan beslendiği. Allahtan kormuyorsan namaz kılarmısın? Ölüm sonrasından korkmuyorsan, uyduruk şeylere inanır mısın? Hayır ve asla...

Bir arkadaşımız korkusunu güzel anlatmış, benim öyle bir korkum yok. Yüksek yer diye bir şey yok. Siz yoksanız, tanrı size ne yapabilir? Ceza verebilir mi? ödüllendirebilir mi? Siz yoksanız sizi sevebilir mi? Demek ki sizin varlığınız ile tanrı ancak anlam kazanabiliyor. Sizden daha yüksek bir yer yok sayın arkadaşım. Gerçekten bir şeyi arzuluyorsanız, ceza alacağınızı bilseniz bile yapmanız gerekir. Bana göre doğru budur. Bana göre ölmeden önce "keşke" demeyeceğiniz şey budur. Bize geriye dönüp baktığımız da keşke diyeceğimiz şeyler kalmamalı. Hatalarınızla, gülümsemenizle, bir çok yolu gidip geri gelmenizle, dostlarımızla, düşmanlarımızla övünmeliyiz. Hiç birini bize dürtülen değerler için utanılacak şeymiş gibi görmemeliyiz.

İşte bu mantıksızlar üzerinde binlerce yıldır inat ediyoruz. Hem sistemden şikayet ederken hemde en büyük koruyucusu, kollayıcısı oluruz.
Sebep; KORKULAR.

Sırf inat olsun diye, bu sitede ki bütün arşivi alır sınıflandırırım. Sonra kalkar kitap olarak bastırırım. Hadi bir tane avukat çıkıp da yapamazsın desin...
gerçi ne uğraşacağım, onun yerine iki nefes fazla çekerim daha iyi.

Budha'nın sorgulaması mükemmeldir. Her kese tavsiye ederim. Ben o sorgulama sayesinde beden-dışılığı yaşadım. Yani felsefik olarak kısa bir süre öldüm. Ne hikmetse tekrarlamıyorum hala.
Masonlar.org kitabı basılacaksa basılır. Ancak ne fonksiyonel olur, nede ilgi duyan. O kitaba para vereceğine, açar internet'i araştırır. kitabı taşımak kollamak zorundadır. Sırf ppara verdiği için bile bunları yapabilir.

Neyse gene çenem düştü, beynim, saniyede 300bin km hızla oradan oraya gider.

İncelemelerimle...

Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 23, 2011, 09:02:18 öö
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Ben bu kitabın kağıda basılmasının gereği olmadığına inanıyorum.
Diğer haline bakın şu anda giriş yapıyorum :)

Sayın Prometheus,

Sanırım der.
Kabul ettiğimiz forum sözleşmesine göre buradaki bütün yazılar masonlar.org a aittir.
Bunun gibi birşeydi.
Estiniz, gürlediniz, hoş ama yağmayı denemeyin.

Saygılar

Alıntı
Sırf inat olsun diye, bu sitede ki bütün arşivi alır sınıflandırırım. Sonra kalkar kitap olarak bastırırım. Hadi bir tane avukat çıkıp da yapamazsın desin...

Temmuz 23, 2011, 07:58:37 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın ozkann benim böyle bir şeye asla hevesim yok. Sadece örnek olması açısından söylüyorum. Neyle bağlayacaksınız insanları onu anlatmaya çalışıyorum. Bu ülkede hukuka inanan var mı hala? Diyelim ki şu kendini mehdi ilan eden zat buradaki yazıları alıp kullansa, kime ne diyebilir? hangi mahkeme onu yargılayabilir.
Veya buradan alıntı yapan kişi çok ufak bir değişiklik yapsa kim onu suçlayabilir? hak aramak için tarikatlardan veya özel kişilerden bağlantınız yoksa, haksız duruma düşmeniz, ceza almanız kesindir.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 24, 2011, 06:09:37 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Prometheus
"Sırf inat olsun diye, bu sitede ki bütün arşivi alır sınıflandırırım. Sonra kalkar kitap olarak bastırırım. Hadi bir tane avukat çıkıp da yapamazsın desin...gerçi ne uğraşacağım, onun yerine iki nefes fazla çekerim daha iyi."

Sırf inat olsun diye sizinle hukuk mümessilleri ilgilenir. Hatta uğraşmazlar  bile davayı açarlar siz de paşa paşa 5846 sayılı FiKiR VE SANAT ESERLERİ KANUNU(http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/957.html) ile bağlanırsınız. Telif haklarını ihlal ettiğiniz zaman kimin sizi ne şekilde şikayet ettiğini prosedür ve usulün nasıl işlediğini,kimin sizi yargılayacağını eminim somut olarak yaşayacaksınızdır. Ayrıca "İ.P" denen numaranın da nasıl izler bıraktığına da şahit olacaksınız.

"Hak aramak için tarikatlardan veya özel kişilerden bağlantınız yoksa, haksız duruma düşmeniz, ceza almanız kesindir."
Ayrıca rica ediyorum lütfen şu tarikat ve özel kişileri bize de söyleyin de açtığımız hukuk bürolarına gerek kalmadan oturduğumuz yerden adalet dağıtalım

Tüm bunlara ek olarak hukuk bilginize de hayranım tüm dünyada insanlar hukuk fakültelerinde okuyup , master yapıp yıllarını boş yere harcıyorlar.
Hukukun doğru ve adaletli sonuç vermesini beklemek için önce ona saygı duyup güvenin.

Sayın ADAM'ın da dediği gibi;
"Bir insan bildiği bir şeyi bildiğini bilmelidir. Bir insan bilmediği bir şeyi bilmediğini de bilmelidir."

Sayın Üyeler,
Öncelikle bahsi geçtiği gibi proje "e-book" yani sanal ortamda ve (*.pdf) formatında olacaktır. Kitap hakkında çalışmalar sürmekte olup uzun ve ummalı bir çalışma olacağı konusunda sizi temin ederim. Aceleye getirmemek için özen gösteriyorum.
Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Temmuz 24, 2011, 06:42:05 ös Gönderen: Nomen est omen »

Temmuz 25, 2011, 09:25:41 öö
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Nomen est omen;
her halukarda bekliyor emeğinize saygı gösteriyoruz. Doğru bildiğinizi yapınız...