Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DYP+ANAP= Demokrat Parti  (Okunma sayısı 12838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 11, 2007, 05:06:31 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sadece vatanimiz milletimiz icin hayirli ugurlu olacaksa olsun diyorum. Yoksa Ahmet, Mehmet beni ilgilendirmiyor. Turkiye'm huzurlu olsun yeter.

Mayıs 11, 2007, 05:19:05 ös
Yanıtla #11

Ben hep tek parti iktidar olup çalışmaları hızlı yapabilir diye düşünüyordum ancak Akp döneminde olanlara bakınca halkın %100 oyunu almayan ve köklerinde farklı oluşumlar taşıyan Partilerin gerginlik yarattığını gördüm şimdi herkes koalisyondan yana :) Kurucu meclis gibi çalışacak bir parti iktidarı iyi olur mu? Demokrasi ''evet''lerin ''hayır''larla yarışması anlamında ise çok parti = çok görüş = tüm sorunların masaya yatırılması , olacaktır belkide Türkiye 'nin bu süreci doğru şekilde yaşaması gerekiyor. Maalesef Dünya 'da yalnız değiliz yasalarda halkın çeşitliliği bazen göz önünde bulundurulmuyor bunun temel nedeni ise ''mozaik'' olgunun zarar görmemesi biraz tezat gibi duruyor. Belki bu durumun temel sebepleri arasında yasama ve yürütmenin meclise ait olması olabilir yasa yapma işini alt komisyonlar yürütüyor ancak yasa tekliflerini siyasiler götürüyor bu durumda tartışma ortamına malzeme veriyor. 

Mayıs 11, 2007, 05:22:13 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Genç Parti aksilik çıkmazsa bu ittifak içine girebilir. Zaten 15 güne kadar olmazsa bende olacağını sanmıyorum. Bir önümüzdeki günlere bakalım!.. Göreceğiz...

Mayıs 26, 2007, 02:22:33 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Genç Parti'ye 15 gün dedim ama bugün 14. gün olmuş. :) Neyse son 4-5 güne kadar olabilir, olmazsada zaten olmaz...

Buarada Mesut Yılmaz'da Rize'den Demokrat Parti adayı olarak girecek gibi.

Rize'de gazetecilere yaptığı konuşmada;

Bağımsız aday olarak girecektim ama son dakikada arkadaşım aynı zamanda Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Mehmet Ağar beni arayınca kararım değişti. Ancak benimde Mehmet Ağar'dan bir ricam oldu "bana yaptığı bu çağrıyı kamuoyu önünde de yapmasını rica ettim" ifadesini kullandı.

Ağar: "Mesut Yılmaz'a açığız"

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar da, CNN TÜRK'te yayınlanan Ankara Kulisi programında Mesut Yılmaz'a çağrıda bulundu.
 Ağar, Mesut Yılmaz'ın milletvekilliği adaylığıyla ilgili olarak, "Sayın Yılmaz bu konularda kendi kararını verecek iradeye sahip. Bağımsız aday olmayı tercih ederse bundan memnuniyet duyarız. Bize katılmak isterse buna da açığız" dedi.
 DP lideri, "Kendisi zaten merkez sağın çocukluğundan beri içinden yetişmiş bir devlet ve siyaset adamıdır. Mesut beyin burada kendi siyasi gücünü millet eliyle doğrudan taşıma iradesini ortaya koymuştur. Ama bu iradeyi DP içinden yapmasından da memnuniyet duyarız" diye konuştu.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2007, 02:31:08 öö Gönderen: Ittihatci »

Mayıs 26, 2007, 02:37:58 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mehmet Ağar' ın iktidar olması bence iyi olur
Adam gibi adam!Ayrıca çok güçlü bir arkası var
Genç Parti bence katılmıcak bu oluşuma Merkez Sola daha yakın!
Ayrıca Süleyman Demirel'den sağlam bir icazet alması gerekiyo...
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 26, 2007, 02:55:27 öö
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Bence katılabilir ihtimal var, katılmazsada tek girerler yinede barajı geçmeliler şuanda oy oranları %9 gibi gösteriliyor lakin anketlerin çoğu hatta objektif dediklerimiz bile akp yanlısı ve hala akp'yi %35-40 arası gösteriyorlar. İnanmamak gerek... Seçim gelir görürüz. Akp'liler utanmasalar oy oranlarını %90 diyecekler. :) Sanırım zorda olsa Genç Parti barajı geçecektir!

Mayıs 26, 2007, 03:09:36 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sözüm meclisten dışarı!
Bu halk böyle koyun sürüsü olursa o anketler birebir tekrarlanır...
Genç Parti olayı  Süleyman Demirel'e  bakar!
(Sözü dinlenen ve sayılan bir siyasetci )
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 26, 2007, 03:14:02 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Süleyman Demirel dönemi geçti. Size birşey söyleyeyim Demirel ile Ağar genelde hiçbir zaman anlaşamamıştır ve Demirel bugüne kadar kendisine fazla destekte vermemiştir. Lakin yinede oraya geçmesini ne o, ne Tansu Çiller engelleyebildi. ;) Yani Demirel Mehmet Ağar'ı istemiyordu başka birini istiyordu(ismi aklıma gelmedi) ama Ağar'ı durduramadı. ;)

Mayıs 26, 2007, 03:40:56 öö
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dediğim gibi çok güçlü bir arkası var AĞAR'IN.SUSURLUKTA ADI ÇOKCA ZİKREDİLMİŞTİR.
DEMİREL DEVRİ BİTMİŞ OLABİLİR AMA SÖZÜNE HALA İTİBAR EDİLMEKTEDİR!

Mayıs 26, 2007, 03:44:00 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Alıntı
DEMİREL DEVRİ BİTMİŞ OLABİLİR AMA SÖZÜNE HALA İTİBAR EDİLMEKTEDİR!

Evet. Zaten Süleyman Demirel'de biraz daha erken destek verse sanırım şimdi tablo çok daha farklı olurdu. O Mehmet Ağar'ı genel başkanlığa istemiyordu. Ama galiba daha yeni DP'ye destek veriyor. Birleşmede payı var. ;)