Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: siteye üye olma sebebi  (Okunma sayısı 4811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 05, 2016, 02:24:14 öö
Yanıtla #10

Bunlarin hepsini merakimdan soruyorum.. ve daha yuzlercesi var.. bu arada yahudi locasi değil lobisi olacaktır. Bilgilerinize.

Mart 05, 2016, 02:27:20 öö
Yanıtla #11

Ey dostlar bir kaç düşüncem var.. hiram abbif ne kadar zengindi? George Washington ne zaman mason oldu? Amerikayı yahudiler kesfetmis olabilir mi? Amerika Başkanı secimden sonra ki ilk konuşmasını neden yahudi locasinda yapar? General Lafeyet mason olduğu için mi Washington a yardıma gonderildi? Hiram abbif nereyi inşaa ederken öldürüldü? Suleymanin mabedi mescidi aksa nin altinda olduğunu dusundukleri icin mi yahudiler tuneller kazdi Kudüs'te. Israilin amacı suleymanin mabedi mi yoksa musanin makinesi mi? Son sorum hayatinizda hic fakir mason tanidiniz yada duydunuz mu?

Üslübunuzu değiştirmenizi; kuralları gözden gecirmenizi öneririm.
Dengesiz bir üye, cızırtı cıkardı diye, onu rol model almayın.
Zaten Yönetim gereğini tez elden yapacaktır.Yada öyle umuyorum
Sen Özelsin

Mart 05, 2016, 02:37:25 öö
Yanıtla #12

Affedersiniz.. cizirti çıktığından haberdar degilim ayrica bu sorularima cevap beklerdim sizden... bana rol model konusunda fikir vermenizi değil. Üslubumu begenmeme sebebinizi anlayamadım. Ben bu soruların ve bunun gibi 100lerce daha sorunun cevabını siz daha bu siteye üye olmadan hatta masonluk hakkinda en ufak bir fikriniz bile yokken biliyordum. Bence benim yazdiklarimin üslubuyla ilgileneceginize bir takim ön yargilardan kurtulmaya bakiniz. Buradan kitap önermek dogru mudur bilmiyorum ama Sabit Sümer in Gölge Kardeşliği kitabini aliniz ve okuyunuz lütfen.

Mart 05, 2016, 02:52:20 öö
Yanıtla #13

Affedersiniz.. cizirti çıktığından haberdar degilim ayrica bu sorularima cevap beklerdim sizden... bana rol model konusunda fikir vermenizi değil. Üslubumu begenmeme sebebinizi anlayamadım. Ben bu soruların ve bunun gibi 100lerce daha sorunun cevabını siz daha bu siteye üye olmadan hatta masonluk hakkinda en ufak bir fikriniz bile yokken biliyordum. Bence benim yazdiklarimin üslubuyla ilgileneceginize bir takim ön yargilardan kurtulmaya bakiniz. Buradan kitap önermek dogru mudur bilmiyorum ama Sabit Sümer in Gölge Kardeşliği kitabini aliniz ve okuyunuz lütfen.

Bunları uygun başlıklar da sorarsanız; Sanki daha uygun olur gibi.
Slogan atar gibi  bir başlığın da, size yakışmıyacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla
Sen Özelsin

Mart 05, 2016, 03:00:42 öö
Yanıtla #14

Fikirleriniz için minnettarım.
Ben pek sanal ortam dilini bilmiyorum. Bu konuda biraz anarşistim galiba. Ama gerçekten merak ettiğim çok soru var? Umarım buralarda bir mason bey yada hanıma denk gelirde bizi en azından beni aydınlatmaya çalışır.
Saygılarımla.

Mart 05, 2016, 03:27:56 öö
Yanıtla #15

Fikirleriniz için minnettarım.
Ben pek sanal ortam dilini bilmiyorum. Bu konuda biraz anarşistim galiba. Ama gerçekten merak ettiğim çok soru var? Umarım buralarda bir mason bey yada hanıma denk gelirde bizi en azından beni aydınlatmaya çalışır.
Saygılarımla.

Sayın Jean Valjean; Fark ettiyseniz ben de sizin gibi yeni üye oldum.Üyeliğim kabul edilene kadar, siteyi inceleme şansı yakaladım.Sorularınıza, cevapların bir kısmı, site'nin mûtalif yerlerinde mevcutlar; Bir kısmını ise, soru cevap tarzıyla öğrenebilirsiniz."Siz, size yakışıcak gibi davranın, önünüzdeki bütün kapılar zaten acılıcaktır."

Saygı ve Sevgilerimle

Sen Özelsin

Mart 05, 2016, 05:44:27 öö
Yanıtla #16

buranın en iyi trolcüsü benim.görevimi kimse devralmaya çalışmasın.onun dışında ben de buradaki hakaretleri yetkililere şikayet ediyorum.şimdi onlar düşünsün.bana ne.
şarkılarımı beğenen üye efendiye teşekkür ederim.illa birilerinin ağzını toplamak için gelmem mi gerekiyordu? ne gerek vardı?tam kafa dinleyecektim ama maalesef olmuyor imiş.arkamdan bundan sonra yazılacak tüm hakaretleri de şimdiden şikayet ettiğimi bildirerek tarihe not düşeyim.
kısmetse olur ne kardeş?(.)
özetle duyguları yaşamak da yaşatmak da güzeldir.şimdi ben bu duyguyla mutluyum,bunu yazıyorsam ve en tepedekiler de izliyorlarsa herkesin bir bildiği vardır derim.o zaman herkes işini yapsın.arkamdan atıp tutmayın diye rica etmeyeceğim,birilerine zarar vermeyin ve de işinizi yapın.just do it.
sevgiler.
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 05, 2016, 09:26:14 öö
Yanıtla #17
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın hyperbolic metamaterial,

Sizden özür dileyerek şunları söylemek istiyorum. İlk önce burada ki yorumlara karşı objektifliğimi koruyacağımı biliniz. 'Buranın en iyi trolcüsü benim. Kimse devralmaya çalışmasın. Onun dışında bende burada ki hakaretleri yetkililere şikayet ediyorum. Şimdi onlar düşünsün. Banane.' Bu söylediklerinizden intikam almak isteğinizin alevlendiği anlaşılıyo. Çok özür dileyerek söylüyorum size ve büyüklerime karşı asla saygımı bozmak istemem. Bana egonuza kapılmışsınız gibi geldi. Hepimiz her gün egomuza kapılıyoruz. Şeytanın tuzağına düşüyoruz ama bence bunu yapmamamız gerek. Birbirimizi kırmanın anlamı yoktur. Bence gitmeyin. Kendinizi değiştirmeye çalışırsanız dünyanızda değişir. Değişmenin ilk adımı kendinizi kabul etmektir. Sizden rica ediyorum bu yazdıklarımı okuduktan sonra tekrar düşünün. Bunları yazarken kötü bir amacım yoktur, size yardımcı olmaya çalışıyorum. Doğrusu trolcü demişsiniz anlamını bilirim ama kimi nasıl trolleyebildiğiniz  hakkında bir fikrim yoktur.
Ayrıca bir bayana özellikle kısmetse olur filan doğru sözler değildir. Burada ne olursa olsun, kimse kimseye saygızlık yapmamalıdır. O zaman herkes iyi anlaşır. Hayatta birazda Pollyannacılık oynamak lazım. Bunları size tüm içten ve samimiyetimle söyledim yanlış anlamayın. Sizde gelin bizimle bu engin denizde bilmediklerinizi araştırınız, bildiklerinizi ise pekiştiriniz. Buradan ayrılma kararınızı lütfen tekrar gözden geçirmeyi unutmayınız lütfen. Dediğim gibi siz değişirseniz her şey daha iyi olur ve eminim bu sefer burada da hep bulunmak istersiniz. Haddimden fazla konuşmuş olabilirim özür dilerim. Benim fikir ve düşüncelerim bunlardı. Eğer gidecekseniz 'HOŞÇA KALIN.' Umarım fikriniz değişir. En iyi dikeklerimle..

Saygı ve sevgiler..
Gerçeklerin inananlara ihtiyacı yoktur.

Mart 05, 2016, 01:39:24 ös
Yanıtla #18
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bunlarin hepsini merakimdan soruyorum.. ve daha yuzlercesi var.. bu arada yahudi locasi değil lobisi olacaktır. Bilgilerinize.

Sn. Jean Valjean,

Sorularınızın tartışılacağı yer bu konu başlığı değildir. Dilerseniz her bir sorunuz için ayrı bir başlık açabilirsiniz. Fakat buradaki yaklaşımınız, "ben bunların cevaplarını zaten biliyorum, hadi başkası anlatsın" şeklinde olmamalıdır. Sizin bildiklerinizi anlatmanız ve bunların üzerine diğer forum üyelerinin katkı yapmaları esastır.

Edit: Sorularınızdan birisi de fakirlik üzerineymiş, bu konu onlarca kez farklı başlıklarda tartışıldı. Söylenenlerin dışında ilave edilebilecek bir şey yok. Forum arşivini tarayabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Mart 05, 2016, 01:46:53 ös Gönderen: Spock »
Live long and prosper.

Mart 05, 2016, 01:58:03 ös
Yanıtla #19

o kadar çok özür dilemişsiniz ki estağfurullah demekten kendimi alamayacağım.siz de ESEN KALIN.özür dileyebilmek için de bir reaksiyon gerekir.şahsımda o reaksiyonu oluşturan hiç bir yazıya rastlamadım şu ana dek.mahcubiyet içinde bıraktınız.thanks a lot. :)
kalite çöplükte aranmaz.