Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bozkurt  (Okunma sayısı 40629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 11, 2009, 04:39:49 ös
Yanıtla #60
  • Uzman Uye

Anadolu Selçukluyla Türk kültürünün ne alakası var onu anlayamadım, Türkler İslamiyet'e geçtikten sonra kültür yozlaşmasına uğramıştır ve Atatürk Türk Kültürünü tekrar canlandırmıştır.
Atatürk ne diyor ;
Türkler Arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arapların dinini kabul ettikten sonra bu din Arapların (..) Türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. Bilakis Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. (..)
Kaynak: Medeni Bilgiler(Afet İnan)
Anadolu Selçukluları'nını en önemli simgesi Kartal'dır. Çift Başlı Kartal, bir çok medresede simge olarak kullanılır. Eymür, Kayı, Peçenek yani bir yığın boy/soy arasında ilk kurulan devletin simgesi olması bana da mantıklı gelir...

Atatürk'ün Türklük kavramını bilseydiniz böyle düşünmezdiniz. Atatürk ırkçı değildir. Ayrıca Atatürk'ü sadece her Milletten insan sever.
Atatürk'ün bir hayranıyım. Aynı soydan olmamız dışında, aynı soydan olmasak bile hayranı olurdum.

Türkler Arapları aşağılamak için kara köpeklere arap der, ama bunu kimse farkında olmadan söyler, aynısı bize yapılsa yaygarayı koparırız. Türkler bütün milletlere saygılı olmalıdır, Atatürk'de bize bunu öğretti.
köpeğin hala önemli bir simge olduğunun imidir... Kanıtlanması zor olsa da...

Şubat 11, 2009, 04:44:39 ös
Yanıtla #61
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

arkadaşlar yanlış şeyleri tartışıyorsunuz, Bozkurt tüm ana-erkil kültlerde olan bir semboldur, avrupa ata-erkil dönüşüme uğrayana kadar her tarafında bozkurt sembolü mevcuttur, süreç içinde avrupa ata-erkilliğe doğru yöneldikçe ana-erkil sembol olan Bozkurt kelimesi fahişeye döndürülmüştür.Bakınız Romanın kurucuları , bakınız kızılderililerin sembolü gibi.

Şubat 11, 2009, 04:52:01 ös
Yanıtla #62
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslamiyet sonrası Türk Devletleri hakkında çok az bilgim var, okumaya çalıştım ama beni yansıtmadı, çünkü kültür yozlaşması var, arapçılık oynuyorlar.

:D Sayın Akyol Türklerin İslamiyete geçişi konusun da düşüncelerinizi sorabilirmiyim ?

Nasıl Müslüman oldular

Şubat 11, 2009, 05:04:44 ös
Yanıtla #63
  • Uzman Uye

Bay SkullG sözün esası şöyledir;
Şurası unutulmamalıdır ki; Türk aleminin en büyük düşmanı komünistliktir. Her görüldüğü yerde ezilmelidir.
Kaynağı ise ; 6 Ağustos 1929 Eskişehir Garında söylemiştir, 7 Ağustos 1929 Eskişehir Sakarya Gazetesi,
Hasan Fahri Atatürk bir Antikomistti s. 1

İnsanlar bu sözü, insanların kafalarını ezmek zannediyorlar, ama düşüncenin ortadan kaldırılması anlamında kullanılmıştır

"Bilirmisin piyoncuk "komünizm görüldüğü yerde ezilmelidir" sözü Atatürk'e aittir. "

Sn. Leon;
Atatürk'ün bu sözü nerede söylediğini hangi kaynaktan aldığınızı, hangi kaynaklarda bu söze yer verildiğini belirtir misiniz?

Talkan Katliamı
:D Sayın Akyol Türklerin İslamiyete geçişi konusun da düşüncelerinizi sorabilirmiyim ?

Nasıl Müslüman oldular
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2009, 05:08:06 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 11, 2009, 06:06:49 ös
Yanıtla #64
  • Ziyaretçi

Ben Atatürk'e nerede ırkçı dedim, aynı soydan gelmenin ırkçılıkla ilgisi ne? Anamı babamı seviyorum diye ırkçı mı olacağım. Neden bahsediyorsunuz siz Allahınızı severseniz, birilerini tanımadan ırkçı demek de neyin nesi, bu sözünüzden dolayı mahkemelik olabilirsiniz?

Siz gerçekten ne yazdığınızın farkında mısınız?

Şubat 11, 2009, 06:18:48 ös
Yanıtla #65
  • Ziyaretçi

Sayın Degas:

Kesinlikle doğru söylüyor, anaerkil unsurların iklim değiştirmesi, ancak üstümüze vazife ediyoruz, benim vazife etmem biraz da aldığım üniversite eğitiminden dolayı,  ancak bu yaklaşımların hâlâ aynı yerde sayması, eğitim-öğretimimizin yetersizliğinden.

O kadar da önemli de değil, bu biçemle siz devam edin, M.Akyol nasılsa ırkçılıkla suçlamak kolay...

Şubat 11, 2009, 06:36:02 ös
Yanıtla #66
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ana-erkil Türkler bozkurt ve hilal sembolünü yoğunca kullanmışardır, Müslüman olmaya başladıktan sonra ana-erkilliği temsil ettiği için bu sembolü kullanmamışlardır.
Bu konu bu ara çok moda, müslüman osmalıcı Sözde bilim adamı Türköne denilen zaman gazetesi yazarı fettoşun kılıcı dezanformasyon yapıyor.Ama asla başaramazlar.

Şubat 11, 2009, 08:20:47 ös
Yanıtla #67
  • Uzman Uye

Beyefendi lütfen yazdıklarınız tutarlı olsun, çünkü şu iddialarınıza bir bakın;
1- Ben size Atatürk'e ırkçımı dediniz dedim? Bulursanız gösterin.
Ben Atatürk'e nerede ırkçı dedim

2-Size ırkçı dediğimi nerden çıkardınız, amaçınızı anlayamıyorum.
birilerini tanımadan ırkçı demek de neyin nesi,

3-Bunlar gibi yalan ifadelerinizden de mahkemelik olabilirsiniz
bu sözünüzden dolayı mahkemelik olabilirsiniz?

Farkındaysanız önce Atatürk'e ırkçı dediğinizi söylediğimi iddia ettiniz, sonra size ırkçı dediğimi iddia ettiniz. Yazılanı okuyabiliyormusunuz.
Sözünüzde dursanızda ben de sizin bana karşı yönelttiğiniz yalan ifadeleri okumasam.
size bir daha yanıt vermeyeceğim.
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2009, 08:25:17 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 11, 2009, 09:25:42 ös
Yanıtla #68
  • Ziyaretçi

M. Akyol: Sizin özür dilemenizden sonra yanıt vermiştim, olgunluğunuza güvenerek, diğer yazdıklarım ortada,  sizi ciddiye aldığım için asıl ben özür dilerim.

Kolay gelsin.

Şubat 11, 2009, 09:52:44 ös
Yanıtla #69
  • Uzman Uye

Üslubum size saygı çerçevesindeydi, ama Atatürk'ün söylemiş olduğu söz sizin canınızı sıktıysa özürdilerim.

Atatürk'ün sözlerinden rahatsızlık duyan birinin düştüğü halleri gayet normal karşılıyorum. Ama sizi anlamaya çalışıyorum aynı Tanrı'nın ürünü olduğumuz için.

M. Akyol: Sizin özür dilemenizden sonra yanıt vermiştim