Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bozkurt  (Okunma sayısı 40506 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 11, 2009, 10:06:41 ös
Yanıtla #70
  • Ziyaretçi

Cımbızla seçerim söylediklerinizi. Ben Tanrı ürünü değilim. Uzatın uzatabildiğiniz kadar, pardon kesin kesebildiğiniz kadar.

Şubat 11, 2009, 10:36:39 ös
Yanıtla #71
  • Uzman Uye

Ama sizi anlamaya çalışıyorum aynı Tanrı'nın ürünü olduğumuz için.

Yukarıdaki sözü söylerken, Aurelius'dan öğrendiğim şekilde hareket etmiştim, ama olsun yine de siz bir insansınız, sizi yaratanı ne olarak isimlendiriyorsanız ikimizde onun ürünüyüz. Goethe'nin dediği gibi "isim gürültüden başka birşey değildir."

Ama şunu ayıralım maymunlara özeniyorsanız, ben maymundan gelmedim.

Ben Tanrı ürünü değilim.
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2009, 10:42:25 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 11, 2009, 11:00:45 ös
Yanıtla #72
  • Ziyaretçi

Bir "ürün" değilim. İnanca gelince, Maymunlar alemini bilmem. Her keresinde soru yöneltiyorsunuz, bana cevap hakkı vermeyin. (Siz şimdi bana cevaplayın demediğinizi de söylersiniz/veya söylemezsiniz. O kadar önemli değil, şu aşamadan sonra. Benim hatam ilk başta ciddiye almamalıydım, sizi kendi dünya görüşüme yakın hissetmiştim, neyse...)

Sizce de uygunsa şöyle kapayayım:

Sizin görüşlerinizden pek uzak olduğumu sanmıyorum, yalnızca, birazcık yaş/tecrübe farkı var. 

Yüce Yaradan yolunuzu açık etsin.

Şubat 11, 2009, 11:08:14 ös
Yanıtla #73
  • Uzman Uye

Yaş farklılığını belirtmek ırkçılığa giriyor. İnsanlar eşittir, yaş bir fark getirmez.
Sizin görüşlerinizden pek uzak olduğumu sanmıyorum, yalnızca, birazcık yaş/tecrübe farkı var. 

Şubat 11, 2009, 11:31:50 ös
Yanıtla #74
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bilakis Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. (..)

Talkan da hem fikiriz. Peki yönetimi aldıkları zaman neden İslamı terk etmediler çok mu benimsemişlerdi ?

Şubat 11, 2009, 11:50:19 ös
Yanıtla #75
  • Uzman Uye

Padişahlar halifeliği ele geçirip kullandıkları için halkı İslamiyet'ten ayırmak istememiş olabilirler.
Milli benliklerini unuttukları ve başka kültürleri benimsedikleri için de Araplardan kazık yemişlerdir. Atatürk de bu durumdan bizi kurtarmıştır ve Medeni Bilgiler kitabında bunu açıkca ifade etmiştir.
Peki yönetimi aldıkları zaman neden İslamı terk etmediler çok mu benimsemişlerdi ?

Şubat 12, 2009, 12:09:57 öö
Yanıtla #76
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İktidarı iç ayaklanmalarla aldılar ama Arap toplumunun desteğini arkalarında tutmak için Halife ye Halifelik makamına dokunmadılar vede islamı terk etmediler onlarla bütünleştiler vede Halifenin koruyucusu olarak kendilerini göstermişlerdir yani anlıyacağınız kendi kendilerine araplaştılar Emeviler onları araplaştıramadı. Arap kaynaklarında Türkler inatçı kavim olarak geçmektedirler ama kendi hırsları onları araplaşmaya itmiştir.

Şubat 12, 2009, 07:45:47 ös
Yanıtla #77

Bay SkullG sözün esası şöyledir;
Şurası unutulmamalıdır ki; Türk aleminin en büyük düşmanı komünistliktir. Her görüldüğü yerde ezilmelidir.
Kaynağı ise ; 6 Ağustos 1929 Eskişehir Garında söylemiştir, 7 Ağustos 1929 Eskişehir Sakarya Gazetesi,
Hasan Fahri Atatürk bir Antikomistti s. 1

İnsanlar bu sözü, insanların kafalarını ezmek zannediyorlar, ama düşüncenin ortadan kaldırılması anlamında kullanılmıştır

"Bilirmisin piyoncuk "komünizm görüldüğü yerde ezilmelidir" sözü Atatürk'e aittir. "

Sn. Leon;
Atatürk'ün bu sözü nerede söylediğini hangi kaynaktan aldığınızı, hangi kaynaklarda bu söze yer verildiğini belirtir misiniz?

Talkan Katliamı
:D Sayın Akyol Türklerin İslamiyete geçişi konusun da düşüncelerinizi sorabilirmiyim ?

Nasıl Müslüman oldular
Leon???
Spes mea in Deo est

Şubat 12, 2009, 08:08:46 ös
Yanıtla #78
  • Orta Dereceli Uye
  • **

LEON COMANDANTE :D ziyaretcidir kendileri

Şubat 12, 2009, 08:09:12 ös
Yanıtla #79
  • Uzman Uye

Bay Lux_e_Tenebris alıntıyı benden yapmışsınız ama tam anlayamadım sorunuzu?
Eğer sorunuz Bay SkullG'dan alıntıladığım "Sn. Leon" olarak başlayan yazıdaki Bay Leon'u soruyorsanız, üyeliği silinmiş bir üye kendileri. Atatürk'ün sözünü yanlış yazmış hem, sözün gördüğünüz gibi aslını yazdım, hem de Bay SkullG kendilerine kynağını sormuş, Bay Leon'da cevaplayamamış, büyük ihtimal internettenden ordan burdan yalan yanlış yazılan bir sözü kendileri okumuş. Ben de kaynağını belirttim.