Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu kare'de neler görüyor ve hissediyorsunuz  (Okunma sayısı 4858 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 19, 2018, 01:08:31 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu kare'de neler görüyor ve hissediyorsunuz..

“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Ağustos 19, 2018, 01:07:27 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 27, 2018, 08:32:50 öö
Yanıtla #2

Merhaba, anladığım kadarı ile bir tekris töreni, gözü kapalı haricinin tekrisi. Diğer herkesde önlük var. Ayrıca oldukça heyecan verici görünüyor.
“Kapı açılır, sen yeter ki vurmayı bil! Ne zaman, bilmem! Yeter ki o kapıda durmayı bil!”

Ağustos 28, 2018, 12:55:14 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Konu başlığı ile ilgili olarak, görünen malum. Hissedilene gelince onu ancak bu törene (Tekris) katılanlar bilebilir. Bir haricinin bu atmosferden ne hissettiğini anlatmasının mümkün olmadığını düşünüyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 28, 2018, 06:02:58 öö
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Evet bu resimde harici alemden masonik aleme bir doğum gerçekleşiyor. Görünen kadarı ile de tekris töreninin artık son safhaları diyebiliriz. Ne hissedildiği konusunda sayın Alşah’a katılıyorum. Tekris töreni yaşayanlar için manevi yönden oldukça etkileyici bir törendir ve ancak yaşayanlar bu maneviyatı hissedebilir.

Sevgilerimle

Ekim 22, 2018, 12:47:44 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğum gibi düşündüm. Bir bebeğin dünyaya gelmesi gibi. Anne karnında bazı şeyleri hissetmesi ya da algılaması söz konu iken dünyaya gelince herşeyi daha net ve iyi bir şekilde görüp incelemesi gibi ailesi kardeşleri oluyor. Bir bebeğin hayatta kalması büyüyüp gelişmesi için bakıma ihtiyacı vardır. Tıpkı kardeşlerini  yol gösterip yardımcı olmasi gibi. Gelisim evresi tamamlanınca ki bu ömür boyu devam eder O da bir diğer kardeşi için kolları sıvar yeni bir bebeğin olması gibi ve bütün işlemler en baştan  bir daha başlar . Bana bu tören hep bu durumu ifade ediyor.

Ekim 22, 2018, 04:11:47 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

MERHABALAR
burda bir harici üyenin tekris ediliyor ve bu amaçla masonluk mabedinde üstadların huzurunda tekris edilip, masonluk mabedine artık girip erdemli insan olma yolunda ilerliyor.
saygılarımla

Kasım 13, 2018, 09:41:41 ös
Yanıtla #7
  • Yeni Katilimci
  • *

Sağ bacağında ki anomali dikkate değer.

Kasım 21, 2018, 09:57:10 ös
Yanıtla #8

Sanırsam bu resim tekris töreni ama bizlerin fikirleri yanı sıra değerli ve bilgi hazinesi olan mason üstatlarımızdan da fikirlerini almanızı öğrenirim...

Sevgi ve Saygılarımla,
Bizi Çalışmak Kurtarır!

Kasım 21, 2018, 10:03:46 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sanırsam bu resim tekris töreni ama bizlerin fikirleri yanı sıra değerli ve bilgi hazinesi olan mason üstatlarımızdan da fikirlerini almanızı öğrenirim...

Sevgi ve Saygılarımla,

Sayın Ahmet Burak  tabi ki mason üyelerin fikirleri hepimiz için önemli ancak sanki sen bu fikri almış uygulamış gibisin ve sadece geri kalan biz üyelere de telkinler de bulunuyorsun. Dikkat ederek okurum ben biraz.. ve bu dikkatim de senin hep bu tarz söylemlerin olması ve sürekli '' alın yapın vs '' şeklinde oluyor. Sakın beni yanlış anlama haddimi de aşmak istemeden üslübun sence de biraz farklı değil mi?
saygılarımla..