Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lions ve Masonluk  (Okunma sayısı 88652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 13, 2009, 05:47:33 ös
Yanıtla #40
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederimki şunu da belirtmek ve bilgilendirilmek istiyorum,

sanırım konu hakkında eksik bilgi vermişte olabilirim, kesinlikle iki ayrı derneğin birbiri üzerinde yetki sahibi olmadıkları konusunda hemfikirim, söylenenin şu olduğu üzerinde dikkat çekmek istiyorum; lionsa üye olan kişi mason kişiyi deşifre edip üyelikten isterse o anda ihraç edilebileceğini iddaa etmiştir.
gerçekten aslına bakılırsa boş ve anlamsız bir konu ama bu kadar üzerinde durmam yalnış bilgilerin konuşulması ve rahatsız edici olmasıdır.

saygılarımla,

lionslar masonlarla farklı dernektir fakat lions herzaman masonlukta söz sahibi olmuş bir dernektir diye belirtildi, akrabamın getirmiş olduğu kişinin söylediğide şuki (toplantı bazında)torpil olarak bahsetmedim, bir lions kulübünde yüksek bir kişi mason locasına kimsede hiç bir masonda yetki izin almada zaten girebildiği konusunda bir açıklamaydı.

Temmuz 13, 2009, 05:57:35 ös
Yanıtla #41
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin lucifer,

Bir Mason, kendisinin Mason oldugunu bir hariciye (lions uyesi yada bir baska kisi) soylerse zaten o kisinin her an ifsa edilme ihtimali mevcuttur. Bu nedenle her Mason kime Mason oldugunu soylemesi konusunda oldukca dikkatli davranmalidir. Bir Masonun, Masonlugunun ifsa olmasi onun Masonlukta cikmasi yada atilmasi anlamina asla gelmez. Bu kisinin kendi tercihidir. Isterse herkese Mason oldugunu soyleyebilir. Fakat bu konuda ihtiyatli olmasi onerilir.

Lionslar yada bir baska harici kisi yada topluluk Masonlukta soz sahibi olamaz. Masonluk, Masonlarindir. Bir lions yada baska bir harici yetkisi yada mevkisi ne olursa olsun bir Mason toplantisina katilamaz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 13, 2009, 06:02:55 ös
Yanıtla #42

Sn Lucifer,

Açık yürekli cevabınız için çok teşekkür ederim.Bu soruyu sordum çünkü Lions da olmasa bile Rotary içinde bulunan bazı kardeşlerimden Masonluk başvurusu red edilen bazı üyelerin gruplaşarak Masonluk alehtarı konuşmalar yaptıkları hatta Rotaryenler Masonları sevmez gibi bir geleneğe doğru gidildiğini dinledim.

Red edilme duygusu insanda farklı şekillerde dışa vurur.Anlayışlı olmak gerekli ancak  mevzununda kan davasına veya takıntıya dönüşmesi sağlıklı değil.

Saygılarımla,

Omnia mors aequat

Temmuz 13, 2009, 06:03:53 ös
Yanıtla #43
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Mason

Bir lion kendi lion grubundan olan ve aynı zamandada bir mason kardeşi aracılığıyla masonlar arasındaki istediği bir kişinin varlığı ile bilgiyi almak isterse o mason lion bu bilgiyi vermek zorundamıdır.(umarım bu konu ile sizi sıkmıyorumdur diceksinizki siz araştırmalar yaptım bilmenzi lazım ama herzaman bildiklerimi dahada pekiştirmekte benim kendi prensibimde vardır özelliklede kişisinden öğrenmek gibi bir şansımız varken)

saygılarımla,

Temmuz 13, 2009, 06:06:58 ös
Yanıtla #44
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MYSTICPROVOCATEUR ,  Rotaryenler Masonları sevmez gibi bir gelenek asla Rotary de taban bulamaz.
Ben kendimden biliyorum :)

Saygılar, sevgiler
Her şey bir adımla başlar...

Temmuz 13, 2009, 06:07:54 ös
Yanıtla #45
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn MYSTICPROVOCATE

cevabım verilmesi gereken bir cevaptı kesinlikle hiç bir şekilde tarafsız olunması gereken bir konuda tarafsızca verdiğim cevabım.

evet kesınlıkle bunu bende dusundum sız sorduğunuzdada böyle bir cevap geleceğini umuyordum ama duymak istedim. bunda ben de sizinle aynı düşünüyorum. sanırım masonluğun gerçekten erdemli bir yanı insanlık adına erişilebilecek en büyük bir mertebe olduğunu kendiside anlamış bulunmaktaki, kabul görmeyince olabilecekki kendi bulunduğu yeri yüceltmek amacıyla kan davası gibi taşımaktadır.

saygılarımla,

Temmuz 13, 2009, 06:32:13 ös
Yanıtla #46

Alıntı
Sayın MYSTICPROVOCATEUR ,  Rotaryenler Masonları sevmez gibi bir gelenek asla Rotary de taban bulamaz.
Ben kendimden biliyorum

Ondan şüphem yok Sn MERICCAN. Okadar çok nefret edenimiz var ki bizde de kimse bizi sevmiyor psikolojisi oluşuyor herhalde  ::)

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Temmuz 13, 2009, 06:51:05 ös
Yanıtla #47
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

sn Mason

Bir lion kendi lion grubundan olan ve aynı zamandada bir mason kardeşi aracılığıyla masonlar arasındaki istediği bir kişinin varlığı ile bilgiyi almak isterse o mason lion bu bilgiyi vermek zorundamıdır.(umarım bu konu ile sizi sıkmıyorumdur diceksinizki siz araştırmalar yaptım bilmenzi lazım ama herzaman bildiklerimi dahada pekiştirmekte benim kendi prensibimde vardır özelliklede kişisinden öğrenmek gibi bir şansımız varken)

saygılarımla,

Sayin lucifer,

Sorunuzu tam olarak anlayamadim. Ancak hicbir kisi hicbir bilgiyi vermek zorunda degildir. Sadece bir Mason, bir baska Mason Kardesine yardima mecburdur. Masonlarin arasinda olmayan konularda ise bilgiyi vermek, kisinin kendi tercihidir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 14, 2009, 09:55:11 öö
Yanıtla #48
  • Uzman Uye

Sayin lucifer,

Bir Mason, kendisinin Mason oldugunu bir hariciye (lions uyesi yada bir baska kisi) soylerse zaten o kisinin her an ifsa edilme ihtimali mevcuttur. Bu nedenle her Mason kime Mason oldugunu soylemesi konusunda oldukca dikkatli davranmalidir. Bir Masonun, Masonlugunun ifsa olmasi onun Masonlukta cikmasi yada atilmasi anlamina asla gelmez. Bu kisinin kendi tercihidir. Isterse herkese Mason oldugunu soyleyebilir. Fakat bu konuda ihtiyatli olmasi onerilir.

Lionslar yada bir baska harici kisi yada topluluk Masonlukta soz sahibi olamaz. Masonluk, Masonlarindir. Bir lions yada baska bir harici yetkisi yada mevkisi ne olursa olsun bir Mason toplantisina katilamaz.

Saygilarimla

Aynı A.A topluluğunda olduğu gibi.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 14, 2009, 01:46:03 ös
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

Herkese duyrulur;

Interact, Rotaract ve Rotary'nin çok saygı değer üyeleri, gruplaşarak herhangi bir dernek, vakıf ya da kuruluşa karşı özel bir tutum içine girmezler. Ayrıca, Sayın Rotaryen büyüklerim, Rotaract Dostlarım ve Interact kardeşlerim herhangi bir derneğe,vakıfa kuruluşa girdiklerinde ilgili yer zenginleşir. Paronoya yaşamayın, insanlar paronoyaları kendileri yaratır. Fareziyeler üzerinden yorumlar yaparak lütfen karşıtlık yaratmayınız. Mason-Rotary karşıtlığı iki kuruluş için de hoş olmaz, iki kuruluşda kalplerde yeri ayrı ve özeldir. Lütfen bunu tartışma konusu bile yapmayalım.

Saygılarımla