Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Geometrik Ilahi Plan Semasi  (Okunma sayısı 27385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 15, 2007, 08:13:58 öö
Yanıtla #20
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

« Son Düzenleme: Eylül 15, 2007, 08:15:42 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 21, 2007, 01:51:38 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

bu harikaymis iste. hayatinin yada evrenin tamaminin bu sekil gibi oldugunu dusunebiilyormusun.
fazla dusunme. hic faydasi olmuyo soyliyim. vaybe,. siz insanoglu dongusel sonsuzlugu daha dusunemiyoruz bile. allahin bunu yarattigini nasil kabul edebilirizki.
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2007, 01:53:19 ös Gönderen: Piyon »

Kasım 21, 2007, 10:48:15 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evrenin tamamını bu şekil olarak düşünürsek; şeklin üzerinde bulunduğu beyaz kare ne olur o zaman? ::)

Aralık 18, 2007, 11:11:17 öö
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Şuanda da 21. yy'dayız ve bunu tersten okursak yani 21'i 12 şeklinde algılarsak son yüzyılda olduğumuzu anlıyorum; tabiki bu bir izafi düşüncedir yani en azından tespit ettiğim kadarıyla şimdi denilebilir ki; 12.yy da vardı ve bunu tersini aldığımızda 21 yani aynı kapıya çıkar! Neden son yüzyıl olarak nitelendirdim çünkü yukarda da belirttiğim gibi yıl 12 ay ve son ay olan Aralık'ın son gününde yeni bir yıla girmekteyiz; ama tespit ettiğime göre bu yüzyılda çok şeylerin meydana geleceğidir_
Çok özür dileyerek soruyorum sadece merak ettim. 21 yüzyılda olmamız ile ters çevirip 12 sayısını bulman artı son yüzyılda olduğumuz kanısına varmanız veya Aralığın 12 si olmasıyla bu yüzyılda çok şeylerin meydana geleceğine nasıl ulaştınız.

Aralık 19, 2007, 07:41:55 öö
Yanıtla #24

Son şemadan anladığım iki paralel evren çizildiği bunlar birbirinin çekiminde yok olmuyor biri diğerini sömürerek büyüyor genişliyor sonra diğeri aynı işlemi yapıyor sonuçta her ikiside yok olmuyor döngü devam ediyor.

Ocak 14, 2008, 06:40:39 ös
Yanıtla #25

Sayın Justicemilitia; özür dileyecek bir durumunuzun olmadığını ve merak ettiğiniz ( Kişisel olarak vermiş olduğum Bilgiler ve Fikirlerse) haklı olarak cevap verme amacını güttüğümün tarafınızdan bilinmesini rica ediyorum.

Bu arada malumatımız önemli bir zaman süresince cezai bir yaptırıma maruz kalmamdan dolayı sormuş olduğunuz soruyu cevaplamak bugüne nasip olmuştur. O sırada cevap veremediğimden dolayı özür diliyor ve sorunuzu şu şekilde yanıtlama gereksinimini duyuyorum; Öncelikle bu olay kişisel bir çalışma adı altında farklı bir teknikle (kişisel bir teknik) söz konusu olduğundan bir başka Kişinin ilk başlangıçta garip karşılamasının çok normal olduğu kanaatimce bilinmesine karşın yukarda alıntıladığınız görüşüme dair birbiriyle bağlantı kurmak ve benzerlik bulunarak bir şekilde kendi yöntemimce sonuçlara ulaşmak amacını taşıdığım söylenilebilir.

Saygılarımla
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 27, 2008, 02:20:29 öö
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Astrolojiyi konuşuruz ama bizi uzaya astronomi götürür...astroloji değil..
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Eylül 04, 2008, 01:40:46 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

bence sevıl kardesım 21.yy da olmamız 12.yy gostermez eger son yuzyılda olsaydık vede bu 12yy lı gosterıyor olsaydı neden dırek 12yy da son olmadı hersey bence 12 nın hıc bır sıfresı yok dıger sayılar gıbı :)

Eylül 04, 2008, 02:23:50 ös
Yanıtla #28

bence sevıl kardesım 21.yy da olmamız 12.yy gostermez eger son yuzyılda olsaydık vede bu 12yy lı gosterıyor olsaydı neden dırek 12yy da son olmadı hersey bence 12 nın hıc bır sıfresı yok dıger sayılar gıbı :)

:) Newyork Kardesim merhaba, bazan birseylerle ugrasirken sacmaladigimi da dusunuyorum dogrusu ama sonucta herseyi dusunmek lazim ve o zamanlarda boyle bir cikarsama yapmisimdir. Aslinda farkli gorusler tabiki olabilir ama bana gore 12'nin sifresi vardir.  12'nin anlaminin da buyuk oldugunu dusunuyorum. Neden bu kanaate vardim, soyleki; İsa'nin 12 elcisi, Muhammedin 12 İmami ( Muhammet miydi Ali miydi :D ), Musanin 12 havarisi yanilmiyorum dimi bence bunlar vardi.

Demek istedigim su sayi 12 uzerinde yogunlasiyor ve aylar da 12 de tamamlaniyor sonra gun ve gece ortasinda 12 olmasi burclarin da vs. yani 12 nin anlaminin onemli oldugunu vurguluyorum.

Yoo 12. yyda son bulmasi gibi bisey ima etmedim. Ama dedigim gibi bazi ipuclarindan yola cikarak 12 uzerinde yogunlasmistim.

Saygilar..       
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 04, 2008, 03:53:57 ös
Yanıtla #29
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Astronomi ise kökenleri, evrimleri, fiziksel ve kimyasal özellikleri ile gök cisimlerini açıklamaya çalışmak üzere gözleyen bilim dalıdır. Gökbiliminin sınırlı ve özel bir alanı olan gök mekaniği ile karıştırılmaması gerekir. Gökbilim daha açık bir deyişle, yörüngesel cisimleri ve Dünya atmosferinin dışında gerçekleşen, yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, kutup ışıkları, galaksiler (gökadalar) ve Kozmik mikrodalga arkaplan ışıması gibi gözlemlenebilir tüm olay ve olguları inceleyen bilim dalıdır. Evrende bulunan her çeşit maddenin dağılımını, hareketini, kimyasal bileşimini, evrimini, fiziksel özelliklerini ve birbirleriyle etkileşimlerini inceler.

Astronomi terimi eski Yunanca’daki astron ve nomos (άστρον et νόμος) sözcüklerinden türetilmiş olup, «yıldızların yasası» anlamına gelir. Asteroitlerin ve kuyruklu yıldızların keşfindeki katkıları gözönüne alınırsa, gökbilim amatörlerin de halen etkin bir rol oynayabildikleri nadir bilim dallarından biridir.

Gök bilimi yeryüzündeki en eski bilimlerden biri olarak kabul edilir. Arkeolojik bulgular en eski çağlarda bile insanların gök biliminin konuları hakkında bilgileri olduğunu ortaya koymaktadır. Neolitik çağda insanlar ekinoksların periyodik karakterini, mevsimlerle ilişkisini ve bazı takımyıldızları bilmekteydiler. Modern gök bilimi gelişimini, özellikle antik çağdaki ve onları izleyen matematikçilere ve Ortaçağ’ın sonunda keşfedilmiş gözlem aletlerine borçludur. Başlangıçta ayrılmaz bir ikili sayılan ve paralel olarak ilerleyen Astroloji ve gök bilimi zamanla yollarını birbirlerinden ayırmak zorunda kalmışlardır.

Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere