Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk Hakkında Bir Öngörü / Şiir  (Okunma sayısı 2369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2017, 12:46:00 ös

Hür, Özgür Ve de Bağımsız
Kişi, kişisel
Birey, bireysel
Toplum ıse toplumsal
Hepsi 1 ve Tek,
Hepsi de  Yekten 1 Pare.
Sessizice mırıldanmış;
Bensizim, ben siz
Sizsız beni, neyleyim ben deniz
Okyanus yunusları,
Leylekler müjdeyi getirır,
Yazın açılışını yaparlar
Kor noktalarinı silen hürriyetin dışında
Bağımsızlığın bağımlılıkla olan sistematIk  bağı …

Bırlik; adaletin ışığı altında tekliktir.
Karanlık ışıkla aydınlatıcıdır.
Aydinlik varsa karanlık da vardır
Aydınlık içinde  karanlık yoktur
Aydınlık içimizde
Karanlık dışımızdadır
Hayat.
Çorbadaki onlarca karışım gibi tek lezzet olur; bu lezzet-i uyumdur.
Varlığı İncıtmemektir.
Savaş değil ana evinde/yerinde barıştır Hürriyet.
Uzay bir yönse, Yollar da tek yöndür.
Sinemiz,nicemiz bir adamlıktan adım adım daha da adamdalığa,_
Rüyada tek içmek, net görmek pir-ı sinemde
Yaradan
Ruhun egemeliği dna’mizda gizli değildir;
Ayrıştırılamaz; bir gen, iki gen, Ucgen !
Renkler bazen kördür görebilirsen , gösterebilirsen
Dusunceler  bazen ıssız ve sessiz kalır
Düşünceler şekillenir görsellerde
Bütünleşir Onda bunda şunda…

Mayıs 04, 2017, 04:48:37 ös
Yanıtla #1

Sayın FreedomFly;

Çok güzel ve gönülden yazmışsınız.Madem konu açıldı; yazınıza ek olarak, hislerimi bende kendimce yazmak isterim.Hem bana bir ilham, belki size bir ilham,belkide okuyana bir ilham olur.

Bilgi batı'da birikmiş bir yığındır aslında; zeka ile beslenen, disiplin ve teferruat ile büyüyen, beşeri bir geçmişin şeytan'i ayrıntıları arasında kaybolur ve ya gizlenir; ya da bireyin teferruatlarda kaybolmasını sağlar.Bilgi yaşanılan çağın şeytanıdır; Arzulara çağı kadar direk ve düz bir cizgide direk varır.Bilgi,bilginin en fazlasını taşıyanı ihya eder ki onu o çağın nimetleri ile mest etsin; fakat sadece o çağın...

Akıl bilgi yığınlarına bir ip uzatır ki,tuta bilen tutsun diyerek...Aklın bilgiye uzattığı ip serkeş ve dolambaçlıdır.Odaklanmaz bir bütünün yansımasındadır.Bir kuyu bilginin taşları ile örülür.Kuyunun başını ve dibini ören bilginin kendisi kadar yetersizdir; kazdıkca, yukarı ve aşağı daha cok duvar örülür.

Kim kuyunun dibine düşer ise,tırmanırken zekası ile örülmüş o taşların hangisine basacağını tecrübe eder ve yine,yine yine...Aklın ipi  aşağı sarktığında kişi örülmüş duvarlardaki cıkıntılardan edindiği  tecrübeyi anlar ve tırmanırken kuyunun cıkışındaki ışığı görür; fakat kuyunun dibinide görmüştür;örülmüş duvarlarınıda,ipinide,cıkışınıda ve herşeyi...

Kuyunun ismi çoktur; lakin dibindeki için yukarıdan parlayan ışığın ismi tekdir.Zira dibi bilginin zaten dipsiz kuyusudur ve doğru ip olmadan ne inilir ne cıkılır.

Sevgiler...
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2017, 05:08:16 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 04, 2017, 10:14:21 ös
Yanıtla #2

Hür, Özgür Ve de Bağımsız
Kişi, kişisel
Birey, bireysel
Toplum ıse toplumsal
Hepsi 1 ve Tek,
Hepsi de  Yekten 1 Pare.
Sessizice mırıldanmış;
Bensizim, ben siz
Sizsız beni, neyleyim ben deniz
Okyanus yunusları,
Leylekler müjdeyi getirır,
Yazın açılışını yaparlar
Kor noktalarinı silen hürriyetin dışında
Bağımsızlığın bağımlılıkla olan sistematIk  bağı …

Bırlik; adaletin ışığı altında tekliktir.
Karanlık ışıkla aydınlatıcıdır.
Aydinlik varsa karanlık da vardır
Aydınlık içinde  karanlık yoktur
Aydınlık içimizde
Karanlık dışımızdadır
Hayat.
Çorbadaki onlarca karışım gibi tek lezzet olur; bu lezzet-i uyumdur.
Varlığı İncıtmemektir.
Savaş değil ana evinde/yerinde barıştır Hürriyet.
Uzay bir yönse, Yollar da tek yöndür.
Sinemiz,nicemiz bir adamlıktan adım adım daha da adamdalığa,_
Rüyada tek içmek, net görmek pir-ı sinemde
Yaradan
Ruhun egemeliği dna’mizda gizli değildir;
Ayrıştırılamaz; bir gen, iki gen, Ucgen !
Renkler bazen kördür görebilirsen , gösterebilirsen
Dusunceler  bazen ıssız ve sessiz kalır
Düşünceler şekillenir görsellerde
Bütünleşir Onda bunda şunda…

Sayın Tik-Tak,
Bu güzel yazınız için çok teşekkür ederim. Yüreğinize ve emeğinize sağlık.
Saygılarımla

Mayıs 06, 2017, 10:41:57 öö
Yanıtla #3

Sayın FreedomFly;
Sayın Tik-Tak,
Çok teşekkür ederim. Sizin yazınızı çok beğendim. Elinize ve yüreğinize sağlık. Gerçekten derin düşünerek yazılmış.
Saygılarımla
Çok güzel ve gönülden yazmışsınız.Madem konu açıldı; yazınıza ek olarak, hislerimi bende kendimce yazmak isterim.Hem bana bir ilham, belki size bir ilham,belkide okuyana bir ilham olur.

Bilgi batı'da birikmiş bir yığındır aslında; zeka ile beslenen, disiplin ve teferruat ile büyüyen, beşeri bir geçmişin şeytan'i ayrıntıları arasında kaybolur ve ya gizlenir; ya da bireyin teferruatlarda kaybolmasını sağlar.Bilgi yaşanılan çağın şeytanıdır; Arzulara çağı kadar direk ve düz bir cizgide direk varır.Bilgi,bilginin en fazlasını taşıyanı ihya eder ki onu o çağın nimetleri ile mest etsin; fakat sadece o çağın...

Akıl bilgi yığınlarına bir ip uzatır ki,tuta bilen tutsun diyerek...Aklın bilgiye uzattığı ip serkeş ve dolambaçlıdır.Odaklanmaz bir bütünün yansımasındadır.Bir kuyu bilginin taşları ile örülür.Kuyunun başını ve dibini ören bilginin kendisi kadar yetersizdir; kazdıkca, yukarı ve aşağı daha cok duvar örülür.

Kim kuyunun dibine düşer ise,tırmanırken zekası ile örülmüş o taşların hangisine basacağını tecrübe eder ve yine,yine yine...Aklın ipi  aşağı sarktığında kişi örülmüş duvarlardaki cıkıntılardan edindiği  tecrübeyi anlar ve tırmanırken kuyunun cıkışındaki ışığı görür; fakat kuyunun dibinide görmüştür;örülmüş duvarlarınıda,ipinide,cıkışınıda ve herşeyi...

Kuyunun ismi çoktur; lakin dibindeki için yukarıdan parlayan ışığın ismi tekdir.Zira dibi bilginin zaten dipsiz kuyusudur ve doğru ip olmadan ne inilir ne cıkılır.

Sevgiler...

Mayıs 06, 2017, 06:46:17 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **