Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ülkemizde Masonluğa Karşı Savunulan Argümanlar -1  (Okunma sayısı 6845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 04, 2020, 03:33:18 ös
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bu konuyu bilerek Türkiye’de Masonluk başlığı altında açtım, bunun nedeni anlatacaklarımın geneli ülkemizde Masonluğa karşı yapılan psikolojik savaş ve antimasonik yaklaşımlar ile ilgili olacaktır.

Sistematik olarak ülkemizde Masonluğu yıpratmaya yönelik girişimleri, spesifik olaylara ve kişilere değinmemeye çalışarak anlatmayı planlıyorum.

Bu paylaşımda anlattıklarım kendi görüşlerimdir.

Masonluğa karşı ülkemizdeki psikolojik yıpratma yöntemleri:

1- Kişiler üzerinden Masonluğu yıpratma:

Ülkemizde Masonluğa karşı en sık kullanılan argümanlardan birisidir. Kişiler üzerinden başlığını ikiye ayırarak inceleyebiliriz.

A- Mason kişiler üzerinden yıpratma:

Masonluk ile Masonların farklı değerlendirilmesi gerektiğinden daha önce defalarca bahsetmiştik. Mason bir bireydir, her birey gibi hata yapabilir hatta yapar. İnsan olmanın özelliğidir hata yapmak. Ne kadar iyi ve erdemli bir insan olursanız olun, bilmeyerek de olsa hatalar yaparsınız.

Diğer bir husus; Mason olmak için uzun bir teklif ve soruşturma sürecinden geçiyorsunuz, aramıza uygun olmayanları almamak amacıyla. Bu süreçte hatalar, yanlışlar olamaz mı? Alınmaması gereken birisi, iyi niyetli bir Kardeşin hata yapmasıyla veya tüzükteki birkaç açıkla aramıza giremez mi?

Bir Mason hata yaptığı zaman onu bütün kuruma mal etmek ne kadar doğrudur?

Aslında bu konu sadece Masonlar için geçerli değildir. Bir askerin yaptığı hatayı bütün TSK’ya mal etmek veya bir doktorun yaptığı hata ile tüm sağlık camiasını suçlamak ne kadar doğrudur?

Zaten sicili temiz olmayan birisi, soruşturma aşamasına bile gelmeden elenir aramızdan, yüz kızartıcı suç işleyen birisi derhal harici aleme iade edilir. Bunlar Masonluğun net kurallarıdır.

B- Kişilerin Mason olduğunu iddia edip hem Masonluğu yıpratma:

Aslında bu konuyu da alt başlıklara ayırabiliriz ama çok alt başlık olacağı için direkt olarak yazacağım.

Toplumda sevilmeyen birine veya suçlu olan birisine photoshop programı ile bir Mason kimliği yaparsınız veya Masonik bir belgeye adını eklersiniz. Ortaokula giden çocukların bile dakikalar içerisinde yapabilecekleri işlemler bunlar. Okuyan, bilinçli ve sağduyulu olan, entellektüel kişiler elbette inanmaz buna. Ama toplumun ne kadarı saydığım bu özellikleri taşıyor ki? Taşıyanların bile yüzde kaçı bu tür konularla ilgilenip okuma ve araştırma ihtiyacı hissediyor acaba?

Her zaman övdüğüm, kaliteli tartışmalar var dediğim bu forumda bile photoshop ile değiştirilen belgelerin yayınlandığını göreceksiniz.

Kısacası siz böyle bir işlem yaptığınız zaman toplumun %90’ının aklında soru işaretini oluşturursunuz.

Diğer konu, kişilerin Mason olduğunu iddia edip onları toplumda kendilerince kötüleyerek rakiplerini egale etmektir.
Masonluk bence gurur duyulacak bir şey, ama popüler toplumda o gözle bakılmıyor. Rakibinizi normal yollarla geçemiyorsanız, hemen onun Mason olduğunu iddia edersiniz. Bir de photoshop yaptınız mı oldu bu iş.

Böylece ağız ağıza dolaşa dolaşa hem Masonluğun adını lekelersiniz hem de rakibinizi. Bir taşla iki kuş.

90’lı yıllarda ünlü bir politikacının Mason olduğu iddia edilmişti. Bu ülkemizde, hatta dünyada bir çok ülkede rakiplerini saf dışı bırakmak için kullanılan alışıldık bir yöntem. İşin ilginç tarafı, o politikacı bunu iddia edenlere hakaret davası açtı. Yani Mason olduğunun iddia edilmesini hakaret kabul edip dava açtı. Etti mi size 3 kuş. (Sonradan röportajlarında, Mason olmanın bir hakaret olmadığından falan söz etse de açmış bir defa dava, Resmi kayıtlara girmiş)

C- Mason bireyi mobbing ile yıpratma

Bu kişiler üst başlığı altındaki son alt başlıktır.

Masonluğun ülkemizde dernekler statüsünde Resmi bir kurum olduğundan ve üyelerinin isimlerinin dernekler masasında yer aldığından, yani devletin kim Masondur kim değildir çok iyi bildiğinden daha önce bahsetmiştik.

Devletin isimleri bilmesinde herhangi bir sıkıntı yok, bilmesi de gerekir hatta. Sıkıntı, devlette çalışan hangi vasıfa sahip kişilerin bu bilgilere ulaştığıdır. Bu konuya maalesef dikkat edilmemekte ve Kardeşlerimizin isimleri alelade yerlerde paylaşılmaktadır. Bu konu yanlış anlaşılmasın lütfen, bir istisna talebimiz yoktur. Bunu bir örnekle açıklayayım: bir patron bir kişiyi işe alırken, bankayı arasa ya bu adamın kredi borcu var mı diye sorsa banka cevap verir mi? Vermez tabii ki, gizlidir bilgi. Yani gereken bilgiye gereken kişiler ulaşmalı.

Uygulama böyle olmayınca, özellikle devlet kurumlarında çalışan Kardeşlerimiz zor durumda kalabilmektedir, terfileri ve yükselişleri engellenebilmektedir. Bazen Masonluktan istifa et öyle terfi ettirelim gibi usulsüz teklifler gelmektedir.
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mayıs 04, 2020, 04:15:41 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Öyle çok Mason karşıtı video ve yazı var ki internet ortamında.. Bu yalan kaynaklara ulaşan ve araştırmayı sadece Google gibi arama motorlarından yapan insanların büyük bir çoğunluğu korkuyor geri kalanı ise nefret ediyor.

Ayrıca, bir insan ben Masonum diye ortalıkta geziyorsa, bu nasıl olabilir ki?  Kendi davranışlarımdan örnek vermek isterim, masonlar.org sitesine bile girerken farklı bir in internet ortamında gizli mod kullanarak geziniyorum. Gerek iş yerimde gerekse evde bilgisayarda sürekli geçmişimi temizliyorum. Eşim bile öğrense neyin ne olduğu bilmediğinden o da tepki ile yaklaşır.
 Herkesin çevresinde art niyetli insanlar oldukça fazla, iktisadi işletmeden aldığım kitabın kapak sayfasını gazeteyle veya başka bir kaplama kağıdı ile kaplıyorum.
Metroda okurken bazen soruyor yanımda oturan meraklı kişi  "ne kitabı?" diyorum eski Arapça.
Anlayamıyorum, insanlar nasıl oluyor da ben masonum diye ortalarda geziniyorlar? Böyle söyleyen birisi mason kültürünü benimseyemediğinden yaptığı her hata ve yanlış halk gözünde diğer masonları kötü etkiler.
Ben harici biri olarak bile araştırma yaparken kimseye belli etmemeye uğraşırken, bu insanların derdi ne acaba?
Oysa ki bir mason olsam, Sanat, Edebiyat, Felsefe ve birçok bilim dalında gelişme göstermiş olurum, hitap şekli, insanlarla diyalog konularında maksimize davranışlarım olur. Bu nedenle; Ben bir mason ile görüştüğümde önce tepkili ve temkinli yaklaştım ama biraz sohbet edince çok sıcak kanlı olduğunu fark ettim.

Saygılarımla,
Biz farklılıklara tahammül etmesini bilmeyen insanlarız. Sevdiğimizi severiz, başkalarının ise bizi sevmeme hakkının olmasına katlanamayız.