Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslami Monopoly  (Okunma sayısı 22366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2007, 11:10:06 öö
Yanıtla #10

Hayır Sevgili Alaaddin; tam tersine konuyla derin bir bağlantısı olan bir soru sordum ve aşırı bir biçimde sahip olduğunuz bir dini inanışın ve Allah'ın savunucusu olarak bence bu konuda bir açıklama yapmanız gayet lüzumlu bir davranış olacaktır! 
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2007, 11:12:26 öö Gönderen: SEVİL »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 28, 2007, 11:19:57 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Ben de söyledim edeben Allah a yakınlığım konusunda bilgi veremem
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 28, 2007, 11:22:59 öö
Yanıtla #12

Bakın Sevgili Alaaddin; savunucusu olan bir düşüncenin arkasında olmanız gerekmektedir ve böyle kaçamak cevaplar vermeniz doğrusu aklıma başka şeyleri getiriyor yani sözümona dayanağınızın güçlü ve sağlam olmadığı gibi şeyler...
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2007, 11:25:20 öö Gönderen: SEVİL »

Eylül 28, 2007, 11:45:59 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

1- Allah’a ulaşmayı dilemek

2- Mürşide tâbiiyet

3- Ruhu Allah’a ulaştırmak

4- Fizik vücudu Allah’a teslim etmek

5- Nefsi teslim etmek

6- Muhlis olmak

7- İradeyi Allah’a teslim etmek.

7 safhanın hepsi 3 dînde de, 3 mukaddes kitapta da farzdır. 3 mukaddes kitapta da bunların hepsinin, o kavimler tarafından başlarındaki peygamberlerle beraber mutlaka gerçekleştirildiği kesin bir şekilde Tevrat’ta da İncil’de de Kur’ân’da da yer almıştır. İkinci bir şeriat hiç olmamıştır. Nübüvvet müessesesi bir bütünü ihata eder. Bu bütün, Allah’ın 7 safha 4 teslimden oluşan kâinattaki yegâne dîninin en üstün temsilcileri mânâsına gelir.

Biz Allah a ulaşmayı diledik bunun doğrultusunda mürşidimize ulaştık ve Allah derki ''Kimi bana ulaşmayı dilerse ben onu kendime ulaştırırım.'' Böylece kişi Allah a ulaşmayı dileyince ilk 3 safhaya kolayca bitiriyor ondan sonra Allah yardımını biraz keser ve iradeni artık daha çok kullanman gerekir.

Bu açıklama yeterlimi.
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 28, 2007, 11:57:45 öö
Yanıtla #14

Peki bu yolun ''GARANTİ'' derecesini biliyor musunuz?

Eylül 28, 2007, 12:06:11 ös
Yanıtla #15

Alıntı
Allah derki ''Kimi bana ulaşmayı dilerse ben onu kendime ulaştırırım.''

Bu önemli bir cümle.İnanan ile tanrısı arasındaki bir olay.Arada hacı hoca,papaz vs gibi 3. şahıslar yok.Cami veya Kilise gibi kurumlar yok.Ben inanıyorum sende inanacaksın gibi bir baskı yok.İnancın özü budur.Aksini düşünen bana göre mümin maskesi takmış rantçıdır.
Omnia mors aequat

Eylül 28, 2007, 12:29:07 ös
Yanıtla #16

Evet, Saygıdeğer Mystic; çok Haklısınız. Aynen Size katılıyorum. Bu arada birşey söylicem ama içimde kaldığı sürece beni sinir ediyor söylemek istediğim şey şu; Bu Sitede tabi Saygıdeğer Mason'dan sonra diğer Masonlara göre Saygıdeğer Mystic çok güzel düşüncelerini bizlerle paylaşıyor, sonra diğerleri bizlerle hiç muhatap bile olmuyor gerçi pek de tasvip ettiğim bir şey değil ama fikrimi söylemek istedim sadece bir de Sevgili SublimePrince var o da hemen hemen ama dünkü esprisi gerçekten çok güzeldi. Yani Saygdeğer Mystic gerçekten Sizi çok Takdir Ettiğimi söylemeliyim. Diğer Masonlara göre bizlere karşı ılımlı bir davranış sergilediğiniz için!....( Saygıdeğer Mason hariç tabi) Çünkü O da bizlere karşı bayağı toleranslı o yüzden tabi böyle söylerken de bizlere sağlanan bu toleransı suistimal etmemek adına...
SAYGILARIMLA_

Eylül 28, 2007, 12:49:41 ös
Yanıtla #17

Güzel ve ince sözleriniz için teşekkür ederim Sevil hnm.Forum ların amacı paylaşmaktır; bu sebeple buradayız.Diğer kardeşlerimde  vakitleri el verdiği kadar katılımcı oluyorlar diye düşünüyorum.Bizler tüm insanlara karşı ılımlıyız ve paylaşımcıyız.Bu sebeple bu forumda sadece Masonlar değil herkes paylaşım yapıyor.Sn Mason un oluşturduğu bu güzel  ambians içerisinde huzurlu bir şekilde hep birlikte okuyor paylaşıyor ve öğreniyoruz.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Eylül 28, 2007, 02:56:13 ös
Yanıtla #18

Şimdi bana öyle bir kanıt göster ki Sevgili Alaaddin; ben senin doğru yolda olduğuna inanayım ve Doğru Yol sandığın tarafa geçeyim ne dersin?
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2007, 02:58:34 ös Gönderen: SEVİL »

Eylül 28, 2007, 04:51:21 ös
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Alıntı
Allah derki ''Kimi bana ulaşmayı dilerse ben onu kendime ulaştırırım.''

Bu önemli bir cümle.İnanan ile tanrısı arasındaki bir olay.Arada hacı hoca,papaz vs gibi 3. şahıslar yok.Cami veya Kilise gibi kurumlar yok.Ben inanıyorum sende inanacaksın gibi bir baskı yok.İnancın özü budur.Aksini düşünen bana göre mümin maskesi takmış rantçıdır.

sonuna kadar katılıyorum sn Mystic.

Sn. Sevil, sn. alaaddine sormuş sen ne kadar yakınsın tanrıya diye. o da edeben söylenmez demiş. Ben söylerim arkadaş "ben ona ne kadar yakınım bilinmez ama o bana şah damarımdan da yakın. "

sn sevil, bir gün bir derviş bir başkasına sorar "bana allahı kaç yoldan ispat edersin" diye öbürü atlamış "ben allahı sana 1001 yoldan ispat ederim". soruyu soran bakmış "demek ki senin 1001 tane şüphen var" demiş. siz kendinizin bir şekilde doğru yolda olduğuna inanıyorsunuz ya bunun ispatı felan yok galiba ya da bize bunu ispatlayamazsınız -pke çok iddianızı ispatlayamıyorsunuz-, sn. alaaddin de doğru yolda olduğunu kanıtlayamaz ancak bunu hissettiğini söyleyebilir. size getireceği kanıtlar kendince kesindir ama size göre o kesinlik bir anda muğlaklığa dönüşür.

ben her ikinizin de bazı görüşlerine katılmadığım için rahatım :)

önemli olan Suprem Being'e inanmaktır. Yüce Kudret'in pek çok özel adı labilir Allah olabilir, God olabilir Lord olabilir Yahve olabilir. ama sonuçta O hep En Yüce (Most High)dır.