Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslami Monopoly  (Okunma sayısı 22389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 29, 2007, 05:01:00 ös
Yanıtla #50

Teşekkür ederim, internette araştırmaya başladım ve çok güzel olduğunu saptadım filmi seyrettikten sonra çok daha bilgi kazanmış olarak tekrar dönecem....
SAYGILAR_

= İnsanoğlu seni başkalarının sapkın inançları etkisi altına almasın =
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 29, 2007, 05:04:25 ös
Yanıtla #51
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

umarım seyredersin seyrettikten sonra tartışmak isterim seninle

çünkü filmde isa bir insan gibidir zaafları vardır üzüntüleri kederler vs. yahuda da hain değildir en sadık havaridir vesaire işte kazancakis bu kitabı yazdığı için afaroz edilmişti. ayıca filmdeki oyunculuk performansları üst düzeyde ben severek izlemiştim.

Eylül 29, 2007, 07:21:41 ös
Yanıtla #52
  • Ziyaretçi

Değildir. EFENDİMİZ ve YÜCE KRAL'IMIZ İSA MESİH'İN diğerlerinden apayrı bir yeri vardır: Çünkü O; TANRI'NIN OĞLU'DUR, TANRI'NIN ta KENDİSİ'DİR. Fakat Muhammet dışındaki gerçek Peygamberler Tanrı'nın Seçtiği Kul olup bu vasıfla görevlendirilmiş Kişiler'dir.
Bu kız için çok üzülüyorum ben yaa.

Eylül 29, 2007, 08:59:45 ös
Yanıtla #53
  • Seyirci
  • Aktif Uye

EGER KISIHEM AKILLI HEMDE CALISKAN ISE TAKDIR ET,AKILLI DEGIL,CALISKAN ISE DIKKAT ET,AKILLI OLUP TEMBEL ISE IKAZ ET,HEM AKILSIZ HEM DE TEMBEL VE ÖZENTİ ISE HEMEN UZAKLAŞ YANINDAN!:)

Arkadaşlar ne diyor bu adam diyebilirsiniz aslında bu söz değişikti ama ben bu konuya uyarladım bence kaçın bu konudan :) bilmem anlatabildimmi üzülmeyin üzülmek yerine kaçın derhal :) umarım anlatabilmişimdir.

Saygılar sevgiler hörmetler...
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2007, 09:13:22 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 30, 2007, 01:39:53 öö
Yanıtla #54
  • Ziyaretçi

Değildir. EFENDİMİZ ve YÜCE KRAL'IMIZ İSA MESİH'İN diğerlerinden apayrı bir yeri vardır: Çünkü O; TANRI'NIN OĞLU'DUR, TANRI'NIN ta KENDİSİ'DİR. Fakat Muhammet dışındaki gerçek Peygamberler Tanrı'nın Seçtiği Kul olup bu vasıfla görevlendirilmiş Kişiler'dir.
Bu kız için çok üzülüyorum ben yaa.
Durum vahim ne diyelim. :)

Eylül 30, 2007, 01:43:39 öö
Yanıtla #55
  • Ziyaretçi

Sevil Hanım geçen sene Rum asıllı Amerikalı Hristiyan karikatürist Stephan Pastis, bir karikatür çizerek Türk'ün ulu başbuğuna hakaret etme cüretini göstermiştir. Türkçülerde ona bununla cevap vermişlerdir...

Iki tarafinda yayinladigi resimleri yayinlarsaniz bu sitede barinabilir. Aksi halde yanlizca bir resimin yayimi, tek tarafli ve hakaret icerikli olarak yorumlanacaktir-Admin
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 02:15:43 öö Gönderen: MASON »

Eylül 30, 2007, 01:50:08 öö
Yanıtla #56

Pastis'in lamalı hakareti elbette kabul edilemez. Fakat Hz. İsa da Allah'ın peygamberlerinden biridir ve o'na saygısızlık olarak yorumluyorum bu tepki karikatürünü.
ars longa, vita brevis...

Eylül 30, 2007, 01:53:50 öö
Yanıtla #57
  • Ziyaretçi

Hz. İsa Hirstiyanlara göre Tanrı'nın oğluda. Bence bizi bizden başka kimse ilgilendirmez. Türk'ün ulu başbuğu önünde İsa'da diz çökmeye layıktır.

Eylül 30, 2007, 01:57:47 öö
Yanıtla #58

Hz İsa Allah'ın peygamberidir ve kimsenin önünde diz çökmez çökmek zorunda da değildir buna Allah da izin vermez tıpku çarmıha gerilmesine izin vermediği gibi . Eğer o'nu hristiyanlar yanlış yorumluyorsa yok tanrının oğlu yok tanrının şusu busu diyorsa o onların yanlışıdır ve o yanlışa yanlışla karşılık vermek biz müslümanlara yakışmaz. Atatürk kurtarıcımız önderimizdir ama bir peygamberle de karşılaştırmak o'na da zarar verir.
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 02:03:08 öö Gönderen: nietzsche »
ars longa, vita brevis...

Eylül 30, 2007, 02:15:08 öö
Yanıtla #59
  • Ziyaretçi

Yahu sevgili Nietszche banane İsa'dan. Hristiyanlar Hz. Muhammed'i tanıyorlarmı? Türk milletini İsa kurtarmadı yatın kalkın Atatürk'e dua edin kişiler tarafından peygamber olarak görülmüş çokmu? Şimdi bende sana derimki Atatürk'te Allah tarafından Tanrı'nın Kılıcı olan Türklere büyük kurtarıcı olarak gönderilmiştir. Tarihte Türklere hiç peygamber gönderilmemiştir. Çünkü Türkler hiçbir zaman yoldan çıkmamıştır. Dolayısıyla sadece kurtarıcı gönderilmiştir. Allah'ın Kurtarıcı olarak gönderdikleri Peygamberlerden üstünde olabilir. Çünkü Peygamberler yoldan çıkmışlara gönderilir. Kurtarıcılar ise Allah'ın hiç yoldan çıkmamış dolayısıyla soylarının devam etmesini istediği ırka özel olarak gönderilir gibi bir bakış açısıda ortaya atılabilir...