Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Piramitler  (Okunma sayısı 14238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 10, 2006, 07:47:05 ös
  • Uzman Uye

Piramitler hakkında söylenmeyen kalmadı ve hala sırrı açıklanamadı ama benim inandığım saydığım bir profosorün açıklaması kısaca şu;

Mısırlıların teklonojisi gelişmişti ve bundan dolayı maddenin hem eksi (-) hem de artı (artı) ağırlığını keşfetmişlerdi. Yani taşları 0 ağırlıkla yerleştiriyorlardı. Kısacası bu iyi peki neden teklonoji günümüze kadar gelmedi diyeceksiniz. Dünyada şuan atom bombası biyolojik silahlar var. O zaman da vardı ve atom harbi oldu ve dünyada çok az kişi kaldı. Dünya tekrar kedini yeniledi.

Bencede bu atom harbi yakın gelecekte olucak ve en başa tekrar döneceğiz.

Yorumlarınızı bekleyorum...
''Kızıl elmada buluşalım''

Kasım 10, 2006, 07:59:35 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Aciklama bana birazcik kurgu gibi geldi. Madde, anti madde'den bahsediyorsaniz degisik bir boyuta gider tartisma. Atom harbi ve diger harplerden sonra teknoloji hic kaybolmadi, aksine ilerledi. Son yuzyila bakarsaniz ne kadar buyuk teknolojik adimlar atilmis oldugunu, basit bir mekanizmanin gunumuzde ne kadar gelismis versiyonlarinin kullanildigina sahit olacaksiniz.

Atom harbi yuzunden teknoloji kayboldu da, geri kalan butun tarihi eserler, kaynaklar nasil ayakta kaldi?

Kasım 11, 2006, 04:11:32 öö
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

bende ilginc bir yorum oldugunu dusunuyorum. elbette nelere inanacaginiz sizin tercihinizdir yanliz bana inanmasi biraz zor bir teori olarak geldi.

ama suda bir gercek, piramitler ile ilgili hala bircok sey acikliga kavusturulabilmis degil. bu yuzden, bu konuda nelerin dogru oldugunu belirlemek biraz zor.

colun ortasinda 3 tane uzaydan bile gorulebilen piramit yapiyorlar ve bunlarin iclerinide labirent gibi dizayn ediyorlar. kulaga imkansiz geldigi icin, baska fikirler dusunduruyor.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 12, 2006, 08:55:49 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Tahmini olarak m.ö.(millattan önce) 3000 yılında yapılan eski krallık döneminde yapıldığı zannedilen cize piramitleri keos, kefren ve mikerinos isimleriyle firavun tarafından yapılan piramitlerdir. Bu 3 piramit dünyanın en büyük piramitleridir.
Cize piramitlerinin diğerlerinden farkı içlerinde yazı olmaması ve nasıl yapılmadıklarının hala ispatlanamaması. Cize burda gizemli esrarlı anlamındadır.
Yazı yok resimler var sadece içinde. Piramitler sadece mısıra özgü değildir. Güney America da azteklerde yapmışlardır. İlerlemiş teklonojimize rağmen şuan bile keos piramiti yapılamamıştır. M.Ö 3000 Yıl evel yapılan piramiti günümüzde yapamıyoruz. Tanrının Arabaları (yazar Dnikel türkçe okunuşu ile yazdım ismi orjinalini hatırlayamadım )adlı kitabı hatırlayın orda bir mağrada çizilen resimlerde uçaklar vardı. Ama kanatlı değildi kanat yoktu. Danikel atom harplerinin olduğuna dair kayalar üzerinde kesin izler olduğunu söylemektedir.
Keos piramitinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı yaklaşık olarak güneşle dünya arasındaki mesafeyi veriyor. Piramitin üzerinden geçen meridyen karaları ve denizleri tam 2 eş parçaya bölüyor. Bu çok ilginç bir şey . Taban çevresinin yüksekliğinin 2 katına bölünmesi pi sayısını veriyor. 3,1416 SAYISINI VERİYOR. Piramit tam olarak dünyanın merkezinde bulunuyor. Öyle bir noktadaki Çevresinden bir paralel çıkarsak bu denizleride karalarıda 2 eş parçaya bölüyor. Piramitin çok çalışkan işçileri yani diyelim çok çalışkan işçileri olağan üstü bir çabayla günde 10 parça üst üste koyduklarını düşünürsek piramitteki 2.5 milyon taşın 250 bin gün yani 664 yılda tamamlanması gerekir. Bu da olağan üstü bir çalışmayla. Ancak piramit 20 ile 30 yıl arasında bitmiştir. Herşey olağan üstü.Taşların herbiri 20 tondur. Bu taşların temin edilecek yerler yüzlerce km uzaklıktadır.Bu taşların henüz tam olarak nasıl getirdikleri bilinmemektedir. Piramit kimin adına yapıldıysa yılda 2 kez güneş girer doğruğu ve tahta çıktığı günler. Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları bulan 12 kişi kanserden ölmüştür. Bu da şu bilgiyi ortaya çıkarır m.ö. 3000 yıl evvel atom biliniyordu. Mumyaları dokunacak kimseleri cezalandırmak amacıyla radyo aktid madde koymuşlar. Yani kesinlikle bundan 5000 yıl evvel atom bombası radyoaktif bombalar, ranyoaktivite biliniyordu. Piramitin içinde radar gibi aletler çalışmamaktadır. Piramitin içinde süt bir kaç gün taze kalır sonunda ise bozulmadan yoğurt haline gelir. kirletilmiş su arıtılmış olarak alınabilir. Birkiler daha çabuk gelişir. İçinde belirli miktarda bekletilen su yüz losyonu olarak kulanılabilir. Yemek artıkları hiç koku yapmadan mumyalaşır. Piramitin içleri yazın soğuk kışın çok sıcak olur.

Kasım 12, 2006, 09:10:57 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

En başta yaptığım yanlış size açık net ve ayrıntı belirtmemem. O yüzden size saçma geldi şimdi ki düşüncelerinizi merak ediyorum. Şimdi ki düşüncelerinizi çok merak ediyorum. Tüm yazığım bilgileri araştırabilirsiniz hepsi gerçek bilgiler.

Kasım 12, 2006, 11:02:30 ös
Yanıtla #5
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

sanirim bilim teknik dergisinin eski bir sayisinda vardi bunlar bende okumustum. kulaga inanilmaz ama gercek gibi geliyor. guzel bir arastirma yapmissiniz tesekkurler.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 12, 2006, 11:11:33 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Bunlar bilim adamları tarafından kanıtlanmış bilgilerdir ama yanlış olması çok düşük ihtimal bile olsa var.

Kasım 12, 2006, 11:16:14 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Küçük bir hatamı gödüm keos değil o piramitin ismi keops özür.

Kasım 13, 2006, 09:04:20 öö
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Cize de Giza olmasi lazim sanirim. Guzel bir arastirma olmus.

Kasım 14, 2006, 05:11:15 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Bunlar bilim adamları tarafından kanıtlanmış bilgilerdir ama yanlış olması çok düşük ihtimal bile olsa var.
Yazdiginiz cogu seyi ben de okudum, ve dogru olduklarina inaniyorum. Beinm ilk mesajda karsi ciktigim, atom bilgisinin veya diger olaganustu olaylarin olup olmadigi degil, bir atom savasi sonunda teknolojinin kaybolmus oldugu idi. Ihtimal var fakat gercekci gorunmuyor. Hatta bu ihtimalleri uzaylilara da cekebilriz. Ellerinde boyle bir teknoloji olan bir uygarlik hafiza silme yontemleri de kullanmis olabilir. Bu da bir teori :)