Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 1909-1935 Türk Masonluğu / Hatırlatıcı Sorular - 5  (Okunma sayısı 1510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 23, 2018, 10:35:29 öö
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

1909-1935 yılları arasında, Masonlar tarafından kurulan, çocuklarla ilgili 2 tane önemli cemiyet vardır. Hatta bunlardan birisi halen farklı bir isimle misyonuna devam etmektedir.

Bu cemiyetler nelerdir ve ne zaman kurulmuşlardır? (Bilinmesi biraz zor ama hangi Muhterem Localar bu cemiyetlerin kurulmasına önayak olmuştur?)
« Son Düzenleme: Kasım 23, 2018, 10:43:05 öö Gönderen: Caliper »
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Kasım 23, 2018, 11:14:28 öö
Yanıtla #1

Sayın Caliper; Bir tanesinin çocuk esirgeme kurumu olduğunu biliyorum, diğerini bilmiyorum.
“Kapı açılır, sen yeter ki vurmayı bil! Ne zaman, bilmem! Yeter ki o kapıda durmayı bil!”

Kasım 23, 2018, 12:22:01 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Caliper; Bir tanesinin çocuk esirgeme kurumu olduğunu biliyorum, diğerini bilmiyorum.

Çocuk Esirgeme kurumu doğru cevaplardan birisidir?

Diğeri?
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Kasım 23, 2018, 12:29:58 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Lise olmayan yerlerdeki yetenekli gençlerin eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla 1927 yılında Selamet locası üyelerinin girişimiyle İkmal-i Tahsil Cemiyeti kurulması sağlanmıştır diğeri de bu olabilir mi?

Kasım 23, 2018, 12:46:48 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Lise olmayan yerlerdeki yetenekli gençlerin eğitimlerini sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla 1927 yılında Selamet locası üyelerinin girişimiyle İkmal-i Tahsil Cemiyeti kurulması sağlanmıştır diğeri de bu olabilir mi?

Evet, ikinci doğru cevap da bu.