Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sınırsız haz-za ulaşmak...  (Okunma sayısı 2709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2009, 11:54:07 öö
  • Uzman Uye

Gördüğümü sandığım,algılayabildiğim alemde isteklerime kavuştuğum anda kaybolan haz-zın yerine koyabilecek birşey arıyorum.Dünyaya geliş amacımız,bu sınırlı ve geçici zevkleri kovalamak ve sonunda hayal kırıklığı yaşamak olmamalı.Daha dolu ve sürekli bir tatminin farkında olmasakta özlemi içerisinde,hayatımızı yaşayıp sonlandırıyoruz.Evreni şekillendiren ulu mimarın gerçekten bizler için arzuladığı bu olamaz."O"nu ve planlarını anlayabilmek için kopyası ve parçası olduğumuz evreni anlamak gerekir diye düşünüyorum.Parçası ve bağlı olduğumuz "bir"i anlamakta,onu gözlemleyip taklit etmekten geçiyor sanırım.

Toplumun takdirini kazanmak adına,toplumun doğasına uymayan eylemlerde ısrarcı olmaktan vazgeçip,topluma faydalı olacak,başkalarının yararını hedefleyen hareket tarzlarını içeren bir kişilik geliştirmenin sınırsız haz-za ulaşmak için yegane yol olduğuna inanıyorum.Bu hedefe ulaşmak için de buna uygun bir çevrede bulunmak ve bu çevre ile uyumlu hareket etmek gerekir diye düşünüyorum.Ego nun,bizleri getirdiği bu noktada fiziksel alemin dışında birşey algılayamadığımız için elde ettiğimiz hiç birşey bizlere kalıcı ve mutlak bir tatmin bahşetmiyor.Yeni bir dereceye ihtiyacımız var ve bu yol zorlu ve zahmetli görünüyor.Dolayısı ile arayış,zahmetli olması münasebetiyle tekbaşına altından kalkılabilecek  bir uğraş olmaktan çok öte,aynı özlemi paylaşan kimliklerin biraraya gelerek,müşterek çaba, bilgi birikimi ve deneyim gerektiren bir olgu konumunda olması ile doğrudan ilintili bir gerçek olarak önümüzde duruyor.

Arayışın hedefini bulabilmesi için bu sitenin mükemmel bir fırsat olduğuna inanıyorum.Sanıyorum ki  bu sitede zaman geçirenler,masonluğunda benzer hedefleri olduğunu,masonluğu anladıkça bu süreci daha kolay geçebileceklerini düşünüyorlar.En azından ben böyle düşünüyorum.Umarım temennilerim gerçekleşir ve kalıcı,mutlak ve sınırsız haz-zı elde etmek suretiyle yaradılış amacımıza vakıf olabiliriz."O"nun lutfu ve esenliği hepimizin üzerine olsun.Saygılarımla......
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 09, 2009, 12:13:16 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Kabullenme...

Kanaat......

Şükran...

Vermek için almayı amaçlamak...

Canını yakacak kadar "vermeyi"başarabilmek...

Ölümü vuslat olarak kabul edebilmek...

Dünya hırsının,heva-hevesin ilüzyondan ibaret olduğunu kavrayabilmek...

İlimi almaya,lutufu dağıtmaya istekli olmak...

Sukunetin dehasını algılayıp,boşlukta bekleyen sonsuz "Aşk"a dokunabilmek...

Takdir edilmeyi,takdir etmesi istenilene ve "O"nun rızasına yorabilmek...

Beş duyunun ötesin de,beşinci elementi hissedebilmek...

Başkalarını ve ötekileri,kendinin bir parçası olarak görebilmeyi başarabilmek...

Alınan,verilen ve bırakılanların doyumunu "An"da yaşayabilmek...

Değişebileceklerle,değişemeyeceklerin arasındaki farkı kavrayıp,kabullenebilmek...

"Oluş"un deneyimlerini gözlemleyerek,değişimlere açık olmayı başarabilmek...

Sevilmekten çok,sevebilmek...

Bağışlanmaktan çok,bağışlayabilmek...

Teskin edilmekten çok,teskin edebilmek...

Kaosu dengeye dönüştürebilmenin yollarını anımsayıp,koruyarak uygulayabilmek...

Meraklı,gayretli ve istekli olanlar listeye katkı sağlayabilirler.

Saygılarımla...

Ben"O"yum,"O"ben değil...