Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkler'e Türkiyeli diyemezsiniz...  (Okunma sayısı 13392 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 06, 2013, 12:46:29 öö
Yanıtla #10
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

bahsettiğiniz bölgenin asil/asıl adı kürdistan olduğunu belgeler döküman varmıdır bu topraklarda her tür medeniyet yaşamış ama kürdistan olmuşmu o ad ile kayıtlı bir devlet varmıdır ? yoks sadece o bölgede yaşayan bir halkmıdır kürtler biraz tarih konuşturalım artık o zaman.

Bağımsız ülke değil ama vilayet olarak evet... Osmanlı zamanında Vilayet-i Kürdistan vardı... http://yasam.bugun.com.tr/osmanli-nereye-kurdistan-derdi-159544-haberi.aspx
Live long and prosper.

Nisan 06, 2013, 10:55:33 öö
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

Açıkçası bu sözleri ilber hocanın söylediğine pek şnanmıyorum. Bu aralar sosyal medyada dönüp dolaşan bu sözlerin üstüne bir ilber ortaylı fotoğrafı koyulmasıyla onun söylemiş olduğunu göstermez.

Nisan 06, 2013, 11:32:07 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bahsettiğiniz bölgenin asil/asıl adı kürdistan olduğunu belgeler döküman varmıdır bu topraklarda her tür medeniyet yaşamış ama kürdistan olmuşmu o ad ile kayıtlı bir devlet varmıdır ? yoks sadece o bölgede yaşayan bir halkmıdır kürtler biraz tarih konuşturalım artık o zaman.

Bağımsız ülke değil ama vilayet olarak evet... Osmanlı zamanında Vilayet-i Kürdistan vardı... http://yasam.bugun.com.tr/osmanli-nereye-kurdistan-derdi-159544-haberi.aspx

Sayın Spock,Size katılıyorum.Sayın Arais'in kürt tanımlaması çok tarihi açıdan çok yanlış.Kürtler ''Türk'' değil arap ve farstırlar.Bende bir kürdüm ve araştırmalarıma göre kürtler araplardan türemiştir.Sayın Arais'in dediği gibi Türklerden değil.İki millette kareş midir ''kesinlikle evet!!!''.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Nisan 06, 2013, 05:30:19 ös
Yanıtla #13
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Öncelikle şunu söyleyeyim. Ben bu konuda bişey demedim. Sadece bir bilgiyi ilettim.Bu bilgiyi araştırma halinde yapıp bizlere sunan kişi  Türk Tarih Kurumu başkanı Prof. Dr. Yusuf HALAÇOĞLU dur.

Prof.Dr. Yusuf HALAÇOĞLU'nun çalışmaları:Çalışmaları çok uzun bir yer tutuyor o yüzden sadece link paylaşacağım.

http://www.ttk.org.tr/index.php?Page=Sayfa&No=261

2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Nisan 06, 2013, 06:29:20 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Türklere türk diyelim, kürtlere kürt diyelim ve hep beraber türkiyeli oldugumuzu söyleyelim, sorun bitmistir.

Nisan 06, 2013, 07:46:04 ös
Yanıtla #15
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Alamanyalılara böyle demek kolay geliyor.

Biz Atatürk çocuklarından Türklüğü alıp Türkiyeliliği yakıştıramazsınız.  Biz özümüzle, sözümüzle, dilimizle, benliğimizle, bilincimizle Türküz. Türkiye, sadece bu coğrafyada yaşadığımız ülkenin dilimizdeki adıdır. Biz bu coğrafyada yaşamazsak da Türküz çünkü Atatürk çocuklarıyız. Bizim gibi Atatürk çocuğu olmayanlar başka heveslere kapılabilir ama biz değil... Bunu değiştirmeye de pek kimsenin gücü yetmez. Yetmeyecektir.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 06, 2013, 08:01:38 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Suyun öte tarafından, çağdaşlığın öncüsü, ülkenizin kurucusu, TÜRK MİLLETİ'NİN önderi ATATÜRK'ün izindeyiz.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Nisan 06, 2013, 08:09:05 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hep beraber türkiyeliyilim demek artık sadece ütopya,kürt siyasetçiler o topraklara kürdistan diyorlar yok arkadaş bu tip söylemlere prim verilirse bu işin sonu gelmez,Atatürkün ne mutlu türküm diyene sözüne itirazları olabilir kimse kendisini türk hissetmek zorunda değil o sözü zaten atam bizler için kullanmış orada problem yok kim kendini nasıl rahat hissediyor ise o olabilir.

Problemin kendisi bu ülkenin bölünemez bütünlüğüdür,bölünemez bölünemez bu söylem içinde en büyük tehdit ve tehlike şu an kürt politikacıların söylemlerinden geliyor.

Bugün bayrak açan bir vatandaşa polis tepki gösteriyor her canın istediğinde bayrak açamazssın diye göstericide heryerde apo posteri kürt bayrağı rahatça açılabiliyor diye cevap veriyor,küçük ve basit bir işaret işte bu ülkede türküm demekte bayrak açmakta apo posteri açmaktan daha zor hale gelecek/geliyor.

İlber hocaya sonuna kadar katılıyorum daha ötesini tartışmaya bile gerek yok.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 06, 2013, 09:29:42 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Bir seyi cok merak ediyorum, siz Atatürk cocugusunuzda ( ki beni taniyanlar benim Ata"ya verdigim degeri bilir ve sakin belalti vurmaya kalkismayin) Atatürk kimin cocugu idi? Ondan önce türk ve türkler yokmuydu?

Nisan 06, 2013, 09:54:43 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Ha Illahi biyolojik babamiz haric kendimize bir baba veya babalar sececeksek ben sunu derim:
Ben Seh Bedrettin"in cocuguyum, ben Pir Sultanin cocuguyum, ben Yunus Emranin cocuguyum, ben Haci Bektas"in cocuguyum ve tabiki ben gerektiginde Atatürkünde ccuguyum.