Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar locaya ne kadar aidat öder ?  (Okunma sayısı 32539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 18, 2011, 06:36:35 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Mason olmak için herşey halledildi bir aidat konus mu eksik kaldı? Bu kafada birisinin Mason olamayacağını kesinlikle söyleyebilirim.

Ayrıca, saygı sınırlarını zorlayan cevaplar vermeye çalışılacağına "ARA" seçeneğin kullanmak doğru olan tarzdır. Bu soruların tamamı cevaplandı forumda.

"Laf olsun torba dolsun" dedikleri ta olarak budur işte...
Sayın Mustafa Kemal,

Yazdıklarımı dikkatlice okursanız ( son yazdığımda dahil ) ne demek istediğimi yada latife yapıp yapmadığımı daha kuvvetli şekilde anlamanız muhtemel...

Ağustos 18, 2011, 07:35:24 ös
Yanıtla #11
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Öncelilkle yapılmayana yapayım

Masonlar locaya ne kadar aidat öder ? , yılda kaç defa tekrarlanır ?

cevap için bkz:
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,3939.0.html
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,11995.0.html

aydatını ödemeyen olursa nasıl işlem yapılır ?

cevap için bkz:
 http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,578.0.html
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,9103.0.html
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,11966.0.html

bundan gayrısını da artık siz bulursunuz.

devam edeyim mi? ne gerek!

saygılarımla

bir ufak ek: sevgili Kardeşim Thoth, bir rakam yazmış. Doğrudur. En Muhterem Remzi Sanver Kardeşimiz de Teke Tek programında 2011 yılı Büyük Loca ödentisi miktarı olarak bu rakamı telaffuz etmiştir. HKEMBL'ndaki tüm Masonlar 2011 yılı için Büyük Loca aidatı olarak o rakamla mes'uldürler. Ancak bu aidatın yanı sıra her Locanın kendisinin belirlediği Loca aidatı da vardır. Bu Locadaki üye sayısı, Locanın mali durumu, Loca tarafından o yıl yapılacak çalışmalar gibi sebeplerle farklılıklar göstereceğinden kesin bir rakam söyleyemeyiz. Ama onun da genel ortalaması Büyük Locaya verilen ödenti kadar olur. Umarım tüm meraklar giderilmiştir.

bir ikinci ufak ek: birisinin Mason olmasını istemesi Mason olmak için yeterli değildir. Kişide bu istek olabilir ama bizde de o istek olmalıdır. Kişi Mason olmayı istese bile eğer biz onun Mason olmasını istemiyorsak olamayacaktır. Eh eminim ki bu toplumda olmak için kırk takla atabilecek ama olamayacak bir çok birey de vardır. Farklı bir mevzu ama yukarıdaki mesajları okuduktan sonra bunu demenin gerekli olduğunu düşündüm. Her şey hallolmuş da girmek istediği yeri tam öğrenebilmek için ödenti miktarını da öğrenmeye yardımcı olmak gibi bir şey okuyunca bunu demesem olmazdı.

« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2011, 07:47:26 ös Gönderen: skullG »

Ağustos 18, 2011, 08:50:42 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın skullG,

o linklerin bazılarını daha evvel okuduğumu belirtirim bunu 5 nolu yanıtımdan algılamanız mümkün... ayrıca o kriter olayı biraz muammada kalan bir konu anladığım kadarı ile kesin bir net yanıt yok değişken bir konu.... bazı sitelerde farklı yaklaşımların olmasının temel nedenide burdan kaynaklanmakta...(bu kısımdada problem yok) ihtiyaca göre herşey yapılmakta, sizin masonluk konusunda yazdıklarınıza birşey diyemem gayet açık yazdıklarım ...
ekler kısmını faydalı bulduğumu belirtmek isterim....

Saygılarımla,
418

Ağustos 19, 2011, 01:13:31 öö
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mason olmak isteyen bir birey belli bir aidat ödeneceğini zaten bilir , maddi yönden 300 liraymış 500 liraymış gibi meblağların üstünde duracağını sanmıyorum.

Ağustos 23, 2011, 11:59:00 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sayın ADAM, biliyorun konu ile direkt ilgisi yok ama sayın Eureka'ya yazdığınız cevapta , "sitenin arşivlerine girilmesini " salık veriyorsunuz. Benim en büyük sıkıntım da bu. Kaç oldu yazıyorum ama hala istediğim netlikte bir cevap almış değilim.
         Konu şu, sitedeki değişiklikler yapılmadan evvel "gönderdiğim iletiler " diye bir hane vardı.Orayı tıkladığımda gönderdiğim en eski iletiye kadar görebiliyordum. Sitede bir değişiklik yapıldı,   şimdi eski gönderdiğim iletilerimi görmem mümkün değil. Hal böyleyken arşivlere nasıl gireceğim bilemiyorum.  Bilgisayar konusunda hayli zayıf olduğumu defalarca da belirttim.
         Sizlerden isteğim; eski gönderdiğim iletilerimi görebilmem için neler yapmam, nereleri tıklamam gerektiğini lütfen benim anlayacağım şekilde anlatırmısınız.
         Şimdiden teşekkür ederim.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ağustos 24, 2011, 09:14:09 öö
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Alşah, eski gönderilerinize profilinizden erişebilirsiniz. Profil sayfanızda "iletileri göster" marifetiyle tüm mesajlarınızı görebilirsiniz.

Ayrıca ARA bölümünde de "gelişmiş arama" seçeneğini kullanırsanız aramak istediğiniz terimi aramak istediğiniz bölüm ve/veya gönderen üye bilgilerini yazarak daha dar bir alanda taratabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla.

Ağustos 26, 2011, 01:19:25 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sayın skullG, dediklerinizi yapıyorum. "Profilimi" tıklıyorum, "İletileri Göster " çıkıyor. Burasını tıklıyorum, gri zemin üstünde bir birine paralel çizilmiş ve 1'den itibaren numaralandırılmış bir sayfa çıkıyor. Burada sayfa numaraları var. Bunları tıklıyorum  hiç bir şey çıkmıyor.
      ARA" bölümüne incelemek istediğim konuyu yazıyorum. " Size izin verilen mesajları görebilirsiniz " diye bir yazı çıkıyor. Maalasef eski gönderdiğim iletilerimie yine erişemedim.
Yanlız, sayın MASON bir açıklama yapmış, o açıklama doğrultusunda yarın bir bilgisayar uzmanından destek isteyeceğim. Bu konuyu sık sık gündeme getirdiğim için üzgünüm ama, site içinde öyle  konular işleniyor ki, ben bu konularda epey görüş bildirmiş idim. Bunlardan istşfade etmek istiyorum.
       Bilgisayar uzmanından alacağım destekle gene  iletilerime ulaşamazsam, durumu size yine bildireceğim.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"