Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Teknik Göstergeler  (Okunma sayısı 2632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 03, 2018, 12:26:14 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar.
Fırsatım oldukça birikimimi FX olarak değerlendirmeyi seviyorum. Çoklukla kullandığım çiftler USD/TRY (Dolar / Türk Lirası), EUR/USD, GBP/USD ve güvendiğim teknik göstergeler ADX, RSI ve Bollinger Bantlarıdır.
Konuya ilgi duyan üyeler tercih ettikleri çiftleri ve güvendikleri teknik göstergeleri paylaşırlar mı?
Saygılarımla.

Eylül 03, 2018, 08:29:17 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bilen kişi kesinlikle paylaşmaz ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 03, 2018, 11:39:49 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Teknik gösterge olarak Stochastics önerebilirim fakat bu denge durumunda kullanılabilir şuan da piyasalarda herkesin farkedebildiği gibi dengeleri alt üst edecek durumlar meydana gelebiliyor bu sebeple yatırım bazında teknik göstergelere yeterince güvenmemenizi ayrıca yatırımlarınızı olması muhtemel bir hesaplara el koyulma durumuna karşı İsveç bankalarına yatırmanızı öneririm
Saygılarımla...
Whom united with virtue, death shall not seperate.

Eylül 04, 2018, 11:33:52 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mevduata el koyma gibi bir olasılığa inanmıyorum ve yurtdışına mevduat çıkarmak gibi bir niyetim yok.
Teknik göstergeleri temel analizden daha güvenilir bulduğum için ve pozisyon açarken mutlaka SL kullanılması gerektiğini düşündüğüm için orta vadede hala tekniği daha fazla önemsiyorum.
Hareketli ortalamalarla birlikte kullanılırsa Stokastik Osilatör'ün kullanışlı olduğu görüşünüze katılıyorum.
Sn. NOSAM33'ün görüşüne ise ne yazık ki çok katılmıyorum çünkü yatırımcılar ve "traderlar" bazı durumlarda daha çok kişinin kendileri gibi hareket etmelerini çıkarlarına uygun görürler. Zaten soru da "nasıl para kazanabilirim?" değil, "hangi göstergelere güveniyorsunuz?" şeklinde.
Bugüne kadar kaldıraçlı olsun, kaldıraçsız olsun işlem yaptığını bildiğim tanıdıklarım içerisinde kullandığı göstergeyi saklayana henüz rastlamadım. Aksine, bu kişilerin çoğu çalıştıkları aracı kurumlardan tutun da güvendikleri göstergelere kadar kullandıkları yöntemlerin olumlu yanlarını paylaşmakta epey gönüllüdürler. Zira bireysel yatırımcı düzeyinde birinin kazanması bir başkasının kaybetmesini gerektirmediğinden bilgi saklamaya ve rekabete lüzum da yoktur aslında.
Nazik yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Eylül 04, 2018, 11:49:05 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Görüşünüze saygı duyurum , lakin düşüncemde ısrarcıyım.
Burada hareketli ortalamaları  neden gözden çıkarıyoruz 5-10-20 vb. gibi ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 04, 2018, 11:59:48 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yanlış ifade etmiş olabilirim.
Hareketli ortalamaları gözden çıkarmıyorum. Aksine, Stokastik Osilatör'le birlikte güvenilir olduklarını söyledim.
Üstelik kendim de kullanırım. Alligator haricinde de kullanırım.
Hatta her günlük grafiğimin üzerinde 200 EMA vardır mutlaka.
YTD :)

Eylül 04, 2018, 09:47:40 ös
Yanıtla #6
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Saygıdeğer üyeler

Ben bu yazdıklarınızdan hiç bir şey anlaöadım rica ersem bişgilerini ve kullandığınız terimleri forum kurallarına uygun şekilde bir eğitim yada bir öğreti gibi paylaşırmısınız bir başlık altında

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Eylül 05, 2018, 04:47:51 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O halde temel bilgilerden başlayan bir konu dizisi oluşturalım. Sayın üyelerin de kıymetli katkılarını beklerim.
Saygılar.

Eylül 05, 2018, 07:48:09 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Öncelikle hesaplama sistemi üzerinde duralım ;

a- Basit
b- Üstel
c- Ağırlıklı vb.
Bunlardan hangisini öncelikle ele almalıyız ?   8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 05, 2018, 08:49:44 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. NOSAM33 güzel ve cevabı olmayan bir soru sormuş. Bu soruya benim cevabım "her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır" olabilir ancak.
Kaldıraçlı piyasalardan olan FX üzerine temel bilgiler verdikten sonra teknik göstergelerden en bilineni ve en çok kullanılanı olan hareketli ortalamalarla ilgili de tanımlayıcı bilgiler vermeyi deneyeceğim.

Saygılar.