Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598808 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 16, 2010, 08:35:48 öö
Yanıtla #370

Arkadaşımızın biri halkınızdan uzaksınız demiş bir üstada ben de sormak istedim bu halka mı uzak?

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/11701085.asp

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/360292.asp

bunlara inanlar saylonlumu?

Aralık 16, 2010, 10:12:57 öö
Yanıtla #371
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

İlk numara bana da yapılmak istendi, karsı tarafa A ben deltadan geciyorum su anda geleyim de bir çayınızı icelim deyince nasıl kapattılar telefonu :) buna kanan çok oluyor.

Ama ikincisi yıllar önce ilk duyduğumda da şimdi de hem üzüntü hem gülme krizini bana bir arada yaşatıyor. Buna hangi akılla hangi mantıkla inanılır be bilemedim. Eh Fersah fersah uzak Oldugum için olabilir, zaten adamlarda kendilerine inanmayanı şeytanın müridi İlan etmiş. Şeytana uyduk yaptık deseler şeytan o an görünür bu benim bile aklıma gelmezdi der eminim, o denli absurd o kadar inanılası zor ama adamlar inanmış trilyonları vermiş. Eh Allah'ta kuluna akıl vermiş, ne mutlu aklı rehber Bilenlere.

Yok hala gülüyorum. 'Ali ben ısa... Nasirali Isa, yanımda Musa, Muhammed ve Buddha var. O niye var diye sorma. Hepsi bir hepsi haktan. Ayrıca Allhinda Selami var. Cep telefonunun kontörü bitmiş, 100 kontör göndersin cennette bağ bahçe vereceğim diyor' eh buna kanip kontör gönderen de mustehak. :)

Aralık 16, 2010, 08:05:44 ös
Yanıtla #372
  • Ziyaretçi

Biz boşu boşuna çalışıyoruz demek ki :)  Birisi TEM'deniz diyerek arar 27,500tl  lik vurgun yapar,diğeri  Allah ,Peygamber diyerek trilyonları götürür. Bence normal,2 sene kadar önce çatal bıçak kullanmanın Kuran-ı Kerim de yasaklandığını söyleyen birisiyle tanışmıştım,onun anlattıklarından  sonra bunlar normal :)

Aralık 16, 2010, 10:33:35 ös
Yanıtla #373
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Son of Hades,
Verdiğiniz linkler ve örnekleri anlamadım, özür dilerim.
Evet aydın insan, bi şekilde halkından kopar. Bu doğaldır. Teorik açıdan ilerledikçe çok kişiden uzaklaşırsınız.
Bin yıl önce veya bin yıl sonra; aydın insan herzaman için azınlıkta kalacaktır.
Ancak
Bir adam var ki!!!1
Atatürk gibi,
Hem aydın olup hemde halkını çok iyi bilebilir. Sadece düşünsel anlamda değil, aynı zamanda uygulayıcıdır da.
Bu teorik yaklaşımın yanında pratikde de başarının ispatıdır.

Evet burada hepimiz halkımızdan uzağız. Sanırım ben veya bir kaç kişi tam göbeğinde yaşıyoruz. Biraz daha fazla tanıma şansımız var. Bana sorarsanız bu bi şans değil tabiki...

Bakın,
ben dürüst olmayı severim,
Yunus emreyi severim ama,
hata yaparsa onuda yerererim..

Şimdi bi insan var, adı Remzi Sanver, Bu şahıs, 6.20 dakika içinde 157 kere "ı ııı" "e ee" demiş bi insan.
Ama gel görki, bi siteye giriyorsunuz, aman allahım, adam muazzam türkçe kullanıyormuş, harika konuşmuş. Bu kadarmı net olurmuş??????

YALAN.

Adam aslında güzel bi insan, benim gözümde en büyük mertebeye sahip "araştırmacı" birisi.
Ona hiç üstad gözüyle bakmadım, çünkü mason değilim.
 Hem bişey daha söyliyeyim; ben belki o 7 dakikanın içinde olsam, iki katı kekemelerim belki.
Ama neden böyle yapıyoruz?
Neden birisi birisine üstün?
Konuştuğu dil veya üslubu yüzünden niye birisi, olur olmadık birisi tarafından azar işitsin?

İNSAN ÖZGÜR OLMALIDIR...

Ama siz bunların yerine; halkınıza gülüyorsunuz..
Neden???
Yurdum insanı demeyi biliyorsunuz..
Neden??
Onlar süper değil, onlar cahil, onlar sapık, onlar gerizekalı, onlar kültürsüz, onlar lafını adabını bilmez, onlar seçilmiş değil...

Önce kendimize dürüst olmamız lazım.
Yoksa,
Yoksa öyle yağma hasanın böreği...

Saygılarımla..
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Aralık 17, 2010, 02:57:44 ös
Yanıtla #374

Sevgili Prometheus...

Tiyatronuzda kendinize dürüstü oynamanız çok güzel. Unutmayın ama her oyunun bir sonu var. Iıı eee leri değil cümleleri duymayı deneyin.

O zaman kendinize dürüst olursunuz belki ...Dürüstü oynamak yerine

Aralık 18, 2010, 07:04:30 öö
Yanıtla #375
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Form data:

Adınız Soyadınız: E.... M....
Yaşamakta olduğunuz ülke: Azerbaijan
Doğum Tarihiniz: *.01.19**
Eğitim Durumunuz: ukrayna dövlət nəqliyyat akademiyasi.fakultə ekonomika transporta
Mesleğiniz: resepwn
Size en rahat ulaşabileceğimiz telefon numaranız: +99451....
Kişisel ve kurumsal email adresleriniz: masonn_elnur@....
Masonluk kelimesini ilk nerede ve nasıl duydunuz? Konu hakkında hangi kaynaklardan ne derece araştırma yaptınız?: ilk defa sinif arkadasimdan.o bana massonluk baresinde coxlu maraqli melumatlar soyluyordu.kendisinin dediyine gore o ozude massondur.
Masonluk ve Masonlar hakkında düşünceleriniz nelerdir?: massonluk dunyani idare eden yegane teskilatdir.buyuk giza piramiti vadedilmis torpaklari kurulmasi amaclanan buyuk israili temsil eder.incilin vahiyler bolumunde 144000 muhurlenmis kimsenin cenneti gireceyi deyilir.mehz hemin piramitde 144000 dasin olmaqi mence tesaduf deyil.piramitin uzerinde ki goz tanrinin gozudur.davada tanrinin da massonlarin terefinde olmaqini ifade eder.horos yasayan bir tanriydi ve uyanik bir gozun uluslarin saqlik ve basarisini gozetmesini istemisdi.bu simvol eyni sekilde illuminati adli bir teskilatinda axtarisindadir.piramitin etrafinda yazi var novus ordo seclorum-yeni seculer dunya duzeni.annuit cceptis ise baslanmisin tamamlanmasi.roma reqemlerinde yazilan mdcclxx6-ci yazisi ise 1776 reqemine toxunudr yeni amerikanin yaranma vaxtina.illuminati adli gizli teskilatinda yaranma vaxti eynidir.1 dollarda qartalin ayaqinda ki zeytun yarpaqi ve oxlar ise o demekdir ki,dunyanin hakimiyyeti bizde istersek savas istersek baris.eyni zamanda piramit 13 basamaklidir.zeytunun 13 yarpaqi vardir.oxlarin da sayi 13-dur.bayraqin cizgileri ve siyon ulduzu da 13-dur.e pluribus unum ve annuit coeptis yazisi da 13 reqemden ibaretdir.in god we trust ve hemen altindaki one sozu ise incilden bu ayeni yada salir.hear o israil,the lord is our god,the lord is one.bir cox firmalar massonluqa xidmet edir.misalcun davos iktisadi formunun,nikolin embleminde massonluqun isareleri var.azerbaycadada bele firmanin numayendeliyin taniyiramki geliri 150 milyarda dollardi.ele men ozumde massonluqun nufuzun qaldirmaq ucun canimi da feda etmeye haziram.canimi da!!!!!!!!!!!!!
Üyesi olduğunuz Dernek, Vakıf, Siyasi Parti vb. topluluklar nelerdir?: hec birisi.ancaq masson olmaq isteyirem.he birde firmada isleyirem oz istehsalat sahesinde gore en meshur 3 firmadan nirinde.orda qapici kimi baslamisdim indi dirmanin butun acarlari menim elimdedir!!!!!!!!!!!!!ordan aldiqim halal mayisla da instut pulumu cixardiram.ustede ne qaldi verirem.eve subayam.ilde 3 defa tehsilimle elaqeder xarkov seherine getmeli oluram.
Bildiğiniz yabancı diller ve seviyeleri nelerdir?: rus dili normal.ingilis normal.turk super.bilirsiz?menim ailemin hazirliqlara verecek imkani olmayib cunki menim evimde hemise halal corek yeyilib
İnternette genellikle vakit geçirdiğiniz siteler: facebook,mail.ru.onlar.az,ehtiras.biz,big.az,canim.az,nba.az,bodr.net,seninem.az,sevenurekler.com.amma ozum sevgiye inanmiram yeni qiz oqlan munasibetlerine
Sahibi olduğunuz website? Amacı ve işlevi: hec biri
Masonlar.org’u nereden buldunuz?: internetden
Forum üye olmadan da izlenebilmektedir. Niçin özellikle foruma üye olmak istemektesiniz?: men foruma uye olmaq yox sizin kimi masson olmaq istemisem
Admin, Global Moderator, Moderator vb. gibi görevli olduğunuz websiteleri: istesem ozum web sayt islederdim
Başvuru ile birlikte bize ulaştırmak istediğiniz diğer bilgi ve yorumlar: azerbaycanda masson olmaqin doqru unvani sizden artiq derece de xais edirem.cunki bunu cox isteyirem.
Bir üye tarafından davet edildiyseniz davet eden üyenin ismi ve kullanıcı adi: 
Davetiyenin gönderileceği ve foruma kayıt yapılacak email adresi : masonn_elnur@....
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Aralık 18, 2010, 08:01:34 öö
Yanıtla #376
  • Ziyaretçi

anlamakta güçlük çektim. özellikle şu kısmı
Alıntı
hear o israil,the lord is our god,the lord is one.bir cox firmalar massonluqa xidmet edir.misalcun davos iktisadi formunun,nikolin embleminde massonluqun isareleri var.azerbaycadada bele firmanin numayendeliyin taniyiramki geliri 150 milyarda dollardi.ele men ozumde massonluqun nufuzun qaldirmaq ucun canimi da feda etmeye haziram.canimi da!!!!!!!!!!!!!

Aralık 19, 2010, 02:23:47 öö
Yanıtla #377
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Son of Hades,

Ben sadece o videodaki cümleleri duymayı degil, aynı zamanda sayın Remzi Sanverin yazılarınıda okudum.

Lütfen şunu dikkate alın, ben o kişiyi yermek için söylemedim. O uç noktada olduğu için örnek verdim.
Masonluğu bilmiyorum, bilmediğim bi konuda üstad olan birisini översem bu benim yağcılığımdan başka ne olabilir? Onu araştırmacı olarak övdüm, araştırmacı insanlar benim gözümde mertebe sahibi insanlardır.
Ama överken de yerlere göklere sığdıramamak gibi bi oyunda oynamadım.

Saygılarımla...

Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Şubat 18, 2011, 12:13:07 öö
Yanıtla #378
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Form data:

Adınız Soyadınız: B*** Y***
Yaşamakta olduğunuz ülke: Turkey
Doğum Tarihiniz: */*/196*
Eğitim Durumunuz: Lise
Mesleğiniz: Bilgisayar Programcısı
Size en rahat ulaşabileceğimiz telefon numaranız: 0532 ***
Kişisel ve kurumsal email adresleriniz: mektupa***
Masonluk kelimesini ilk nerede ve nasıl duydunuz? Konu hakkında hangi kaynaklardan ne derece araştırma yaptınız?: B.T.S
=======
Bilginin Tekliği ve Sonsuzluğu kavramıüzerine kurgulanmış bilgi felsefesidir. Kur\'anı Kerimde buna İslam denir. Allah Bilginin Tekliğini ve Sonsuzluğunu simgeler. Piramitin tepesi BTS de birleşir. Ve Hz.Musanın Asa\'sında bütünleşir. Piramit tek başına kullanılmaz. Firavun, Hz.Musa, Asa ve Piramit. Piramit gerçek anlamını bu 4 figürle bulur. Ve hiçbir zaman piramit, Felsefe basamakları yada sizin olgunlaşma basamaklarınızı temsil etmez. Piramitin tepesi (bana göre Keops-ben şapkalı piramit derim)yani şapka kısmı Felsefe ana merkezdir. Bunun altındaki taşlarda AnaFelsefeyi destekleyen Paradiğmaları simgeler.

Y= Bilginin Tekligine ve Sonsuzluğuna göre hareket. (Kardeşlik)

X= Sonsuz adet bilgiye göre hareket / Bilginin parçalanması (Dostluk)

Masonluk ve Masonlar hakkında düşünceleriniz nelerdir?: Ben bu Bilgi Felsefenin bütün paradiğmalarını çok iyi bilirim. Masonluk felsefesi, Bilgi Felsefesi karşısında anında çöker ve siz masonlar felsefeyi bırakıp ticaretle uğraşırsınız. Belki bir market açıp \"Mason Market\" isimli bir pano asabilirsiniz. Yada bir dönerci dükkanı açıp \"Mason Döner\" yada \"Masonun Yeri\" isimlerini kullanabilirsiniz. Ticaret şekliniz için birşey diyemem.
Üyesi olduğunuz Dernek, Vakıf, Siyasi Parti vb. topluluklar nelerdir?: ........
Bildiğiniz yabancı diller ve seviyeleri nelerdir?: ..........
İnternette genellikle vakit geçirdiğiniz siteler: .........
Sahibi olduğunuz website? Amacı ve işlevi: ...........
Masonlar.org’u nereden buldunuz?: ...........
Forum üye olmadan da izlenebilmektedir. Niçin özellikle foruma üye olmak istemektesiniz?: ..........
Admin, Global Moderator, Moderator vb. gibi görevli olduğunuz websiteleri: .........
Başvuru ile birlikte bize ulaştırmak istediğiniz diğer bilgi ve yorumlar: MK rumuzlu arkadaş benim grafiğimi ters çevirdi. inanın bana sizi Bilgi Felsesiyle Ters çeviririm. Benim elimde de Hz.Musa\'nın asası var. Önüne koyduğunuz herşeyi yalar yutar. grafiğin en üst basamağıdır. Yalayıp yutmaktan kasıt şudur. Ortaya atacağınız her türlü düşünce, felsefe, ideoloji ne olursa olsun bu basamağın altında kalması demektir. Bu durum sizi yalayıp yutması anlamına gelir. Şimdi sizdeki grafiğe dikkatli bakarsanız bunu görürsünüz. BTS felsefesini kullanarak sizin bütün sembol ve rituellerinizi yok ederim. Çünkü bu felsefenin paradiğmaları ve dolayısı ile bir bakış açısı vardır ve ben onları çok iyi bilirim.
Bir üye tarafından davet edildiyseniz davet eden üyenin ismi ve kullanıcı adi:
Davetiyenin gönderileceği ve foruma kayıt yapılacak email adresi : mektupa***
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 18, 2011, 12:26:03 öö
Yanıtla #379
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu mailin sahibini tanıdığımızı düşünüyorum :):)

Saygılarımla