Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Obama'nın Eşcinsel Evliliği Desteklemesi Kendi Görüşümü? Yoksa..  (Okunma sayısı 12191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 12, 2012, 12:55:20 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Sayın Nikopol;

Kardeşim ben bir hariciyim ve düz bir mantıkla soruyorum; doğrudan EŞCİNSEL olduğunu açık , açık söyleyip te Masonluğa kabul edilen kişi varmı ? Gerçekten Kadının Mason olamadığı bir kuruluşta EŞÇİNSEL' in yerini gerçekten; merak ediyorum.Olaki kabul ediliyorsa umarım Mason kardeşlerim açıklarlar GİZLİ değilse.  Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 12, 2012, 01:08:49 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Hakikaten Mason'luğa hevesli biri olarak bu kuruma böyle belden aşağı saldırmalarını hayretle karşılıyorum bu yazıyı yazarken  tapınak Şövelyelerinin 2 şer halde ata binmelerinden EŞÇİNSEL 'likten  tutun da Şeytana taptığına kadar HAYASIZCA saldırmanın mantığını anlamıyorum; biz nasıl bir muammanın içine girmişiz hakikaten hayret ediyorum ,Hadi onlar Masonluğa karşılar ve saldırıyorlar anladık anlamadığım; bizim içimize giripte bizim huzurumuzu bozmanın mantığı nedir özellikle b12 denen kardeşe seslenmek istiyorum örnek verdiğim sitenin yazarını michael sikkofield  ilk defa okudum SAÇMA SAPAN sözler ve araya sıkıştırdığı küfürlerle aklı sıra dikkat çekmeye çalışıyor ATATÜRK'ün babasının Sebatayistliğinden  dem vurup sonra lafı çevirerek olabilir demeye getirip  aklı sıra ATATÜRK'çü görünüp sırtından vuran bir tip BENCE.
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2012, 01:14:30 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 12, 2012, 02:24:26 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Hakikaten Mason'luğa hevesli biri olarak bu kuruma böyle belden aşağı saldırmalarını hayretle karşılıyorum bu yazıyı yazarken  tapınak Şövelyelerinin 2 şer halde ata binmelerinden EŞÇİNSEL 'likten  tutun da Şeytana taptığına kadar HAYASIZCA saldırmanın mantığını anlamıyorum; biz nasıl bir muammanın içine girmişiz hakikaten hayret ediyorum ,Hadi onlar Masonluğa karşılar ve saldırıyorlar anladık anlamadığım; bizim içimize giripte bizim huzurumuzu bozmanın mantığı nedir özellikle b12 denen kardeşe seslenmek istiyorum örnek verdiğim sitenin yazarını michael sikkofield  ilk defa okudum SAÇMA SAPAN sözler ve araya sıkıştırdığı küfürlerle aklı sıra dikkat çekmeye çalışıyor ATATÜRK'ün babasının Sebatayistliğinden  dem vurup sonra lafı çevirerek olabilir demeye getirip  aklı sıra ATATÜRK'çü görünüp sırtından vuran bir tip BENCE.
saygıdeğer NOSAM33
ben bir eşcinselim.
2 şer halde ata binen sövolayeleri kaynak göstererek masonları eşcinsellik üzerinden karalmaya çalışanların olduğunu bu konuyu buraya açmadan önce
okuduğunuz sitede bende okudum.
o konunun burayla alakası yok.
burda eşcinselliğin bir kurumu karalama amaçlı kullanılması diye bir şey söz konusu değil
barack obama eşcinsel evliliği destekledi diye barack obamanın eşcinsel olduğumu iddia ediliyor
veya
israil'de eşcinseller askere alınıyor.
israil eşcinsel bir devlet şeklinde bir karalamamı yapılıyor?
elbette hayır . olamazda.
eşcinsellere ve eşcinselliğe yönelik önyargılarınızın olduğunu düşünüyorum.
bu önyargılarınıza dayanarak bu şekilde ifadeler sarf ettiğinizi düşünüyorum.
saygılarımla.

Mayıs 12, 2012, 09:02:49 öö
Yanıtla #13

saygıdeğer NOSAM33
ben bir eşcinselim.
2 şer halde ata binen sövolayeleri kaynak göstererek masonları eşcinsellik üzerinden karalmaya çalışanların olduğunu bu konuyu buraya açmadan önce
okuduğunuz sitede bende okudum.
o konunun burayla alakası yok.
burda eşcinselliğin bir kurumu karalama amaçlı kullanılması diye bir şey söz konusu değil
barack obama eşcinsel evliliği destekledi diye barack obamanın eşcinsel olduğumu iddia ediliyor
veya
israil'de eşcinseller askere alınıyor.
israil eşcinsel bir devlet şeklinde bir karalamamı yapılıyor?
elbette hayır . olamazda.
eşcinsellere ve eşcinselliğe yönelik önyargılarınızın olduğunu düşünüyorum.
bu önyargılarınıza dayanarak bu şekilde ifadeler sarf ettiğinizi düşünüyorum.
saygılarımla.

Saygıdeğer Nikopol,

Öncelikle açık sözlülüğünüz gerçekten beni şaşırttı. Eşcinselliğe olan olumsuz bakış açısını ben iki başlıkta toplarım. Bir dinden kaynaklanan, iki önyargılardan kaynaklanan.

İlki kutsal dinlerin neredeyse tamamı için geçerlidir. Sodom ve Gomore ile anlatılan hikaye, tanrının eşcinselleri lanetleyerek, yok etmesidir. Fakat ben hep merak etmişimdir. Hani biz Adem ile Havva'dan geldik ya! Hani bunların çocukları oldu ya! Sonra bu çocuklar, birbirleriyle beraber oldu ya! Bu şu demek olmuyor mu? Ensest ilişki. Yani kardeş kardeşe ilişki. Tanrı ensestliği hoş gördü ama eşcinselliği görmedi. Öyle mi? Bu bana hep saçma gelmiştir. Yine doğada tüm hayvanlarda eşcinsellik görülür. Tabi bunlar bizim toplulumuza anlatılmaz. Ve onlar sık sık eşcinselliğin doğa dışı bir şey olduğunu iddia ederler. Oysa kusursuz yaratılış mantığına ters değil midir bu? Töbeler olsun hayvanlar eşcinsel! Üstelik sizlere transseksüel tavuklardan bahsetsem. Hem de bilimsel kanıtlarla. Ne dersiniz?

İkincisi önyargılardır. O da bilmemekten, araştırmamaktan kaynaklanır.

Saygıdeğer NOSAM33,

Ben arkadaşımızın belden aşağı saldırılar içerisinde olduğunu sanmıyorum. Daha doğrusu amacı zaten saldırı değildir. Sadece kendileri masonluğa olan merak ve heveslerine rağmen, eşcinselliklerini gizlemeyecek kadar dürüst ve açıksözlü olduklarını görüyorum.

Bu yazılarımın özellikle hakkımda yanlış düşünceler açmasını istemem.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2012, 09:22:09 öö Gönderen: peacewings »
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 12, 2012, 07:16:55 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Saygıdeğer Nikopol,

Öncelikle açık sözlülüğünüz gerçekten beni şaşırttı. Eşcinselliğe olan olumsuz bakış açısını ben iki başlıkta toplarım. Bir dinden kaynaklanan, iki önyargılardan kaynaklanan.

İlki kutsal dinlerin neredeyse tamamı için geçerlidir. Sodom ve Gomore ile anlatılan hikaye, tanrının eşcinselleri lanetleyerek, yok etmesidir. Fakat ben hep merak etmişimdir. Hani biz Adem ile Havva'dan geldik ya! Hani bunların çocukları oldu ya! Sonra bu çocuklar, birbirleriyle beraber oldu ya! Bu şu demek olmuyor mu? Ensest ilişki. Yani kardeş kardeşe ilişki. Tanrı ensestliği hoş gördü ama eşcinselliği görmedi. Öyle mi? Bu bana hep saçma gelmiştir. Yine doğada tüm hayvanlarda eşcinsellik görülür. Tabi bunlar bizim toplulumuza anlatılmaz. Ve onlar sık sık eşcinselliğin doğa dışı bir şey olduğunu iddia ederler. Oysa kusursuz yaratılış mantığına ters değil midir bu? Töbeler olsun hayvanlar eşcinsel! Üstelik sizlere transseksüel tavuklardan bahsetsem. Hem de bilimsel kanıtlarla. Ne dersiniz?

Saygıdeğer NOSAM33,

Ben arkadaşımızın belden aşağı saldırılar içerisinde olduğunu sanmıyorum. Daha doğrusu amacı zaten saldırı değildir. Sadece kendileri masonluğa olan merak ve heveslerine rağmen, eşcinselliklerini gizlemeyecek kadar dürüst ve açıksözlü olduklarını görüyorum.

Saygılarımla.
Saygıdeğer peacewings
Saygıdeğer Yorumlarınız için teşekür ederim.
türkiye'de eşcinsel hakları için mücadele etmeye çalışan bir aktivistim.
eşcinsel olduğum için gurur duyuyorum,utanılacak veya sıkılacak bir şey yok.
sodom and gomore veya lüt kavminin helakı isim olarak ne kullanılıyorsa artık.
bu kavimlerin helakının eşcinselikle alakalı bir durum olduğu söz konusu değil.
söz konusu olan tecavüz,sübyancılık,sapıklık,azgın bir toplum olunması şeklinde nedenleri sıralayabiliriz.
düşünün bir peygamere "hz.lüt"e  "iki yakışıklı erkek kılığında" iki melek misafir olarak gönderiliyor ve kavimdekiler
o erkekleri bize vereceksin diyerek zorla ırzlarına geçiyorlar. veya geçmeye çalışyorlar.

yani şehire misafir olarak gelenlere bile tecavüz etme birlikte olma durumu söz konusu.
helakın nedenleri bunlar.

hangi kutsal kitaplarda,eşcinsellik,çift cinsiyetlilik,transeksüellik geçiyor.
veya çift cinsiyetlilik,eşcinsellik hakkında bilgiye yer veriliyor.
tabiki hiçbirinde.
çünkü kutsal kitap cinselliği barındırmaz.
dini bahane ederek eşcinselliği hastalık olarak  göstermeye çalışanlarada
2 sorum olacak.
1.tanrı insanlara hastalık verip daha sonra insanları cezalandıracak kadar zalim mi?
2.eşcinsellik dışında başka hangi hastalıklar haram ve günah?
Saygılarımla.

Mayıs 12, 2012, 07:48:00 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Bu konuyu uzun uzadıya tartışmıştık. Sayın Nikopol'e katılıyorum. Toplumların helakında temel etken tecavüz, yağmacılık, sübyancılık vb. azgınlıklardır tezi daha mantıklı.

Sayın Nikopol'ün heteroseksüel olmayışı nedeniyle bir heteroseksüelin homoseksüel gibi farklı cinsel eğilimlere tiksinti derecesini idrak etmesi imkansız o yüzden heteroseksüellerin onları dışlamasına anlam getirmekte zorlanıyorlar. Aslında toplumun tepkisinin altında yatan ana etken bu çok güçlü cinsel tiksintidir diye düşünüyorum.

Kaynağı anımsayamadım bir velinin "Allah her şeyi sevmiş de yaratmış fakat yılanı sevmiş de yaratmış  seni zehirliyor" gibi bir cümlesini anımsadım. Burdan çıkartılması gereken sonuç ve tema ise, yaratılanı yaratandan ötürü sevmek gerektiği, yani nefsimize hoş gelmeyen bir yaratığı sevmek asıl mesele. Sevimli bir canlıyı ve varlığı her kez sevebilir. Allahın hoşuna gidebilecek asıl sevimsiz ve nefsimize itici gelen şeyleri Allah sevmiş de yaratmış diye sevebilmektir. Zaten bu yol izlenebilse insanlar arasında savaşlar en aza indirgenebilirdi.

Obama'nın aldığı karara gelirsek, ben bunun masonik vb. bir örgütün şeytani planları doğrultusunda yapılan bir baskıdır tezini yanlış buluyorum. Bunun nedeni siyasetin icabıdır. Yani demokratik bir ortamda azınlık veya çoğunluk her kesimi tatmin etmeye çalışmanın verdiği bir gereklilikti. Bence geç bile kalındı. Ki heteroseksüelliğin azınlık olduğu kanaatini taşıyorum. Biseksüel ve homoseksüel eğilim çok daha fazla olduğunu tahmin ediyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2012, 07:54:26 ös Gönderen: Masor1976 »

Mayıs 12, 2012, 07:58:21 ös
Yanıtla #16

Saygıdeğer Nikopol,

Saygıdeğer NOSAM33,

Saygılarımla.
Saygıdeğer peacewings
Saygıdeğer Yorumlarınız için teşekür ederim.
türkiye'de eşcinsel hakları için mücadele etmeye çalışan bir aktivistim.
eşcinsel olduğum için gurur duyuyorum,utanılacak veya sıkılacak bir şey yok.
sodom and gomore veya lüt kavminin helakı isim olarak ne kullanılıyorsa artık.
bu kavimlerin helakının eşcinselikle alakalı bir durum olduğu söz konusu değil.
söz konusu olan tecavüz,sübyancılık,sapıklık,azgın bir toplum olunması şeklinde nedenleri sıralayabiliriz.
düşünün bir peygamere "hz.lüt"e  "iki yakışıklı erkek kılığında" iki melek misafir olarak gönderiliyor ve kavimdekiler
o erkekleri bize vereceksin diyerek zorla ırzlarına geçiyorlar. veya geçmeye çalışyorlar.

yani şehire misafir olarak gelenlere bile tecavüz etme birlikte olma durumu söz konusu.
helakın nedenleri bunlar.

hangi kutsal kitaplarda,eşcinsellik,çift cinsiyetlilik,transeksüellik geçiyor.
veya çift cinsiyetlilik,eşcinsellik hakkında bilgiye yer veriliyor.
tabiki hiçbirinde.
çünkü kutsal kitap cinselliği barındırmaz.
dini bahane ederek eşcinselliği hastalık olarak  göstermeye çalışanlarada
2 sorum olacak.
1.tanrı insanlara hastalık verip daha sonra insanları cezalandıracak kadar zalim mi?
2.eşcinsellik dışında başka hangi hastalıklar haram ve günah?
Saygılarımla.

Saygıdeğer Nikopol,

Kutsal dinlerin ve o dinlere inananların eşcinselliği pek iyi gözle bakacaklarını sanmam. Tabi siz kendinizce bir çözüm bulmuşsunuz. Ama gidin istediğiniz ilahiyatçıya sorunuz. 1000 tanesinden 1'i bile eşcinsellik günah değildir demez. Fakat önemli olan başkalarının ne anladığı değil, sizin ne anladığınızdır. Yolunuzu aydınlatacak olan ve kendi doğrularınızı yaratacak olan sizsiniz.

Bugün tüm şer'i ülkelerde eşcinsellik ağır bir suçtur. Üstelik alan/veren gibi utanç verici bir ayrıma da gidilir ki o daha bir vahimdir. Buna göre bir taraf kırbaç, bir taraf ölüm cezasına çarptırılır (diye biliyorum). Tavsiyemdir ki size kutsalları kendinize rehber edinmeyiniz. Aksi halde bir gün sırtınızda kırbaç darbeleri hissedebilirsiniz.

Bu arada sizin sorularınıza çok güzel cevap verirler. Derler ki "Tanrı seni bununla sınıyor". İşte bu kadar basit dostum. Derler ki ya nefsine yenileceksin ya da cehennemi boylayacaksın. Tam da buna benzer şeyler gevelerler.

80.Hani Lut da kavmine şöyle demişti: "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz?
81."Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz."

Saygılarımla.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Mayıs 12, 2012, 09:01:39 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sayın Nikopol;

Kardeşim ben bir hariciyim ve düz bir mantıkla soruyorum; doğrudan EŞCİNSEL olduğunu açık , açık söyleyip te Masonluğa kabul edilen kişi varmı ? Gerçekten Kadının Mason olamadığı bir kuruluşta EŞÇİNSEL' in yerini gerçekten; merak ediyorum.Olaki kabul ediliyorsa umarım Mason kardeşlerim açıklarlar GİZLİ değilse.  Saygılar

Kardeşim Nikopol   doğrudan EŞCİNSEL olduğunu açık , açık söyleyip te Masonluğa kabul edilen kişi varmı ?

Diye sordum, siz Mason musunuz? Lütfen soruyu daha dikkatli okuyun ayrıca Ademle havvadan olan çocuklar 1 kız 1 oğlan diye ikiz olurdu ve bunlar daha önceki doğanlarla evlenirdi burdaki ensest' lik mantığını anlamadım o zamanda üreme nasıl sağlanacaktı sizce; ayrıca ALLAH nerden bilsin bunun enses ilişki olduğunu  O ne bilirki ,yarattığı biz kullar onun bilgisini çoktan aştıkkkkkkkkkkk.   ??? ??? ??? :-X :-X :-X :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 12, 2012, 09:49:45 ös
Yanıtla #18

Sayın Nikopol;

Kardeşim Nikopol   doğrudan EŞCİNSEL olduğunu açık , açık söyleyip te Masonluğa kabul edilen kişi varmı ?

Diye sordum, siz Mason musunuz? Lütfen soruyu daha dikkatli okuyun ayrıca Ademle havvadan olan çocuklar 1 kız 1 oğlan diye ikiz olurdu ve bunlar daha önceki doğanlarla evlenirdi burdaki ensest' lik mantığını anlamadım o zamanda üreme nasıl sağlanacaktı sizce; ayrıca ALLAH nerden bilsin bunun enses ilişki olduğunu  O ne bilirki ,yarattığı biz kullar onun bilgisini çoktan aştıkkkkkkkkkkk.   ??? ??? ??? :-X :-X :-X :'(

Saygıdeğer NOSAM33,

İkiz doğmak, yahut ikiz doğanların bir öncekiyle cinsel ilişkiye girmesi kadar saçma bir şey olamaz. Doğru, bunu sık sık söylerler söylemesine de bu yine de ensest ilişkidir. Değişen bir şey yok ki.

Son sözlerinizde ironi mi yaptınız yoksa sizin fikirleriniz midir bilemediğim için herhangi bir yorum yapmayacağım. Eğer ensest bir soy olduğumuzu kabul ediyorsak, eşcinselliği lanetlemek saçma olur. Muhtemelen eşcinseller şöyle derler o zaman : "Siz ey ensest tohumlar, hangi sıfatla bizi lanetliyorsunuz?"

Saygılarımla.

Ekleme:

Ensest ilişki olmaması için 6-7 insan yaratmak yeterlidir. Ama iki insanın olduğu yerde ömür boyu sürecek bir ensestlik mevcuttur.

Tekrardan saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2012, 09:52:42 ös Gönderen: peacewings »

Mayıs 12, 2012, 10:58:04 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Şeriat kuralları sabit değildir. Buna nesh etmek deniliyor. Yani Allah kural koyuyor, yıllar sonra bu kuralı değiştiriyor. Örneğin islam'da zina suçunu belirleyen ayet inmeden önce Yahudi şeratına göre recm uygulanmış, sonrasında inen ayetle bu 100 değnek cezasına çevrilmiştir. Bazı islam alimleri bu değnekten kastın aşağılama olduğu yani dayak olmadığını da iddia ederler.

Burdan kastettiğim nokta ilk insanlarda ensest ilişki şeriat açısından caiz olabilir. Sonrasında bu nesh edimiş olabilir.

Ayrıca peygamberler genelde insanlar fazla azınca inerler. Çağdaş dünyanın ahlak, insan hakları  vb. açıdan iyi seviyeye çıkacağı bilindiği için Hz.Muhammed sonrası peygamber yollanmamış olabilir. Kısacası Kuran da dahil olmak üzere şeriat kurallarına insanlar ihtiyaç duymuyorlar çünkü geçmiş nesillere göre daha iyi seviyeye ulaştılar. Tabi ki bunu farklı düşünerek insanların yine azacagını ve Mehdi diye isimlendirilen birinin peygamber gibi görevlendirileceği beklentisi çoğu dinlerde mevcuttur.

Saygılarımla.