Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hey Vurdum Duymazlar! / Muazzez İlmiye ÇIĞ  (Okunma sayısı 4344 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 29, 2012, 12:52:32 öö

Sabancılar, Koçlar, Holdingler, Üniversiteler, Sendikalar, lar, ler…

Siz bu memlekette yaşamıyorsunuz galiba. Hiç sesiniz çıkmıyor!

Demokrasi diyorsunuz, ama onun gereklerini yerine getirmiyorsunuz!

-Ülke özelleştirme lafı ile parti parti satıldı ve satılıyor. Ses yok

-10 yıl önce sonu gelen terör, şehirlere indi ölen ölene aldıran yok

- Cephanelikte büyük patlama oluyor. 25 askerimiz ölüyor. Sebebi bir türlü açıklanamıyor. Soran yok.

- Yepyeni bir eğitim programı başlıyor, küçücük çocuklar okula alnıp ilk hedefin Arapça ve kuran öğrenmek olduğu söyleniyor. Vatan, millet, bilim hepsi bir tarafa atılıyor. Sonunu düşünen yok,

- Bir çok bilim adamlarımız, değerli komutanlarımız, gazetecilerimiz suçsuz olarak yıllarca hapislerde yatıyor.Vicdan yok

- Ülkemize sığınmacı olarak Suriye’den, Libya’dan eli silahlı insanlar getiriliyor ve bunlar ülkemizde eğitiliyor. Gören yok

- Komşumuz Suriye’ye savaş eşiğindeyiz. Fark eden Yok

- Büyük bir iç savaşa doğru dolu dizgin gidiyoruz. Korkan yok.

Bakıyorum hiç birinizin umurunda değil.

Hepinizin gözünü para bürümüş, gelmekte olan tehlikenin farkında değilsiniz.

Her gün yalanla dolanla konuşan, önüne gelene en ağır lafları söylemeye çekinmeyen, ona karşılık kendisinin demokrat olduğunu söyleyen bir devlet başkanına demokrasi gereği neden karşı çıkmıyorsunuz?

Bu ülkeye gelecek her kötülükte hepinizin payı var, unutmayın! Bu gemide hepimiz varız.

Nasıl böyle sessiz kalıyorsunuz?

Yazık olacak bu güzel ülkeye ve bu dinle uyutulan, her türlü sömürüye katlanan güzel halkımıza!

98 yaşındayım ve ömrümün şu son günlerini, yapılan o eşsiz devrimimizin bir takım dinden, paradan yarar sağlayanlar, gavur dediklerinin ekmeği ile beslenenler tarafından içine edildiğini görerek, içim yanarak, yüreğim kan ağlayarak geçiriyorum.

Bu günleri de çok çok arayacaksınız, haberiniz olsun!

Muazzez İlmiye ÇIĞ
20 Eylül 2012
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Eylül 29, 2012, 08:00:49 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Alıntı

Hernekadar ben sayin yazarin ( Hemsire"nin) kastettigi "bu" memlekette yasamiyorsamda, bu sözü üstüme alinmiyorum.

Varmi acaba icimizde yani Forumumuzda basinda bu tasin actigi bir iz olan?

Saygilar
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2012, 08:02:51 ös Gönderen: Tij »

Eylül 30, 2012, 12:18:34 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Kambersiz düğün olmaz bende gireyim bu konuya dedim ve yazmaya başladım ;

Neyi ,Kime,Kimlere, Akıllı olanlara mı? ,Neden  ve/veya neden elimi yorup moralimi bozayım elle gelen düğün bayram HEY HEY !!!

''ŞEHİTLERİN OLDUĞU'NUN , GECESİNDE HAVAİ FİŞEK'' atan KANSIZLAR için mi ?  HEY HEY PAŞAM hiç kusura bakma Paşam bu Ülkenin asil ruhlu İnsanları ruhunu İblise sattı HEY HEY  bu kadar basit , Utanmadan 400.000 TL değerinde LAND ROVER  vb. arabalara biniliyor, sonrada vatan Millet. GEÇİNİZ EFENDİM GEÇİNİZ Çok şükür ben ayda 1 kğ evime ET alıyorum , o yüzden bana bu laflar işlemez  .

Yarın ABDEST almadan girmediğimiz MABED' lerimize, POSTALLARIYLA girince AĞALAR ve BEYLER o zaman eyvah der ya neyse  . Aynı zamanda HOLDİNĞLERİNE' de kendi ülkelerinden CEO lar atarlar, bu ZENGİN tayfasıda KEDİNİN CİĞERE baktığı gibi dışardan eserlerini seyrederler. HEYHEYYY ...

SAYGILAR ,Nerede ve/veya KALDI İSE .

Alıntı
Sabancılar, Koçlar, Holdingler, Üniversiteler, Sendikalar, lar, ler…

Not: ALINTI OLARAK ALINAN Yazının büyütülmesi DİKKAT çekmek içindir ...
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2012, 12:30:54 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 30, 2012, 01:26:56 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Bu muhteşem hanımefendinin hayranlarındanım. Son derece saygı duyduğum büyük insan Hayrettin Karaca Beyefendi ile müthiş bir ikili oluşturuyorlar. Ve bu ikisi gerçekten çılgın Türk sözüne çuk oturuyor. İki kişilik bilim ve vatansever ordusu.
      Her ikisine de sağlıklı  daha uzun yıllar dilerim.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Eylül 30, 2012, 01:38:17 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Alıntı
Ve bu ikisi gerçekten çılgın Türk sözüne çuk oturuyor.

Kaç tane kaldı bu DİNAZORLAR' dan ALLAH aşkına kaç tane ?

Saygılar

NOT: Acaba ben PARANOYAK' laşmaya mı başladım ?   ??? 8) 8) 8) :'(
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2012, 01:44:04 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 30, 2012, 01:42:44 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Alıntı
-10 yıl önce sonu gelen terör, şehirlere indi ölen ölene aldıran yok

Olurmu HAVAİ FİŞEK atılıyor ya gecesinde ....

KANSIZLAR' a İTHAF olunur ....

Alıntı
Her gün yalanla dolanla konuşan, önüne gelene en ağır lafları söylemeye çekinmeyen, ona karşılık kendisinin demokrat olduğunu söyleyen bir devlet başkanına demokrasi gereği neden karşı çıkmıyorsunuz?

Bak burda İş Adamlarına kızmıyorum , bu durum TURGUT ÖZAL ,döneminde de yaşandı . Bana göre ''AP Partisinin ''  köklü demirbaşların çoğu ÖZAL' ın yanında yer aldılar; hele zevceleri PAPATYA olmak için can atıyorlardı HEY HEYYY neydi o ilerici DEMOKRATİK ortam HEY HEYYY ....

Saygılar
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2012, 01:51:44 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 30, 2012, 01:51:45 öö
Yanıtla #6

Sayın NOSAM33, öncelikle tarafımca yapılmış olan bu paylaşıma gösterdiğiniz ilgi/yapmış olduğunuz yorumlar için teşekkürler. Bildiğiniz üzere, buradaki yazıları hepimiz okumak için belli bir vakit ayırıyoruz. Haliyle yeni bilgiler öğrenmek, paylaşımlar yaparak bilgimizi arttırmak, yanlışlarımızı gidermek istiyoruz. En azından ben buradaki arkadaşların o niyette olduğu kanısındayım.

Sizin burada ve daha pek çok yerdeki yazılarınız, ortaya hiçbir şey koymuyor. Belli belirsiz cümlelerden, yer yer ön plana çıkartılan ve aslında sıkça kullanılmaması gereken yazı büyütmeler/renklendirmeler, kesik kesik alıntılar, daha önceki yazdıklarınızın tekrarı...

Benim gibi pek çok arkadaşın da, tüm mesajları okumak isteyeceklerini ve sayfalarını temizlemeyi (okunmamışlar listesi) istediklerini biliyorum. O halde neden bizleri yorasınız ki! Aynı şeyleri tekrarlayacaksınız...

Sayın Muazzez İlmiye Çığ'a katıldığınızı, onu sevdiğinizi yahut katılmadığınızı ve farklı düşündüğünüzü elbette bildireceksiniz. Ben bunu eleştirmiyorum.

Ben bu tarzdan, diğer arkadaşların da rahatsız oldukları kanısına vararak sizin yorumlarınızı yorumlamak istedim. Sizi yargılamak ya da uyarmak görevim değil. Sadece bunu bir tavsiye olarak algılayınız. Burada oturup, sizin için zamanımı ayırmam ise, size değer verdiğimin göstergesidir. Bunu unutmamanız dileğiyle.

Saygılarımla.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Eylül 30, 2012, 02:08:47 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Öncelikle Uyarınız hususunda çok teşekkür ederim. İnsan dolu olunca kendini zaptedemiyor. Yalnız uyarınızı dikkatle okudum yalnız tekrar ediyorsun demenizdeki uyarıyı ayrıca olumlu buluyorum en azından bir kişinin dikkatini çekebildiysem ne mutlu. Üzüntümün sebebi ne yazıkki Sayın Çığ ın serzenişlerinizden bazılarını dile getirmeye çalışmamıza rağmen dikkat çekemedik ne yazıkki ne burdaki isyanım VURDUM DUYMAZLIK karşındakidir.

Bende  zamanın ne kadar değerli olduğu konusında hemfikirim , daha önceden bende bu şekilde serzenişte bulunmuştum. Lütfen bu kadar yazı yazdım çözüm önerebildimmi ?

HAYIR nedeni ise  neyse ; benden daha etiketli birinin tespitleri daha yerinde olur .Sonuçta bu ülkede NASRETTİN HOCA efendinin mizaçlarına uygun yaklaşımlar nedense YE KÜRKÜM YE misali çok iyi anlatıyor. PAMUKOĞLU Paşanın söylemlerini Örnek verebilirim.

Umarım değerli zamanınızı ve göz zevkinizi bozmamışımdır yazdıklarımla ,ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜ Çözüm mantığı ile İnsanlarımıza veriliyor ya neyse .

Saygılar
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2012, 02:12:43 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 30, 2012, 02:12:10 öö
Yanıtla #8

Belirttiğim üzere bir uyarı değil, sadece tavsiyede bulundum. Anlayışınız için teşekkürler.

Saygılarımla.

Temmuz 12, 2014, 11:01:03 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Ben Muazzez Hanım'a hak veriyorum ve söylediklerinin gerçek olduğuna; kan ile kazanılmış bu toprakların ne kadar mukaddes olduğunun bilincine varılması için uğraş veriyorum.