Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İ.A.M.  (Okunma sayısı 72727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 15, 2007, 05:27:52 öö
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Bence utanilcak birsey yok. herkes kendine gore haklidir ve inanc kisisel bir ozgurluktur. kimse buun uzerine dha yorum yapamaz. hiario bence daha saygili ol lutfen.

Nisan 15, 2007, 02:02:24 ös
Yanıtla #31
  • Aktif Uye

merak etme saygılıyım ben zaten hamlet,işine bak sen..

alaaddin arkadaşımdan üslubumdan dolayı özür diliyorum,msj i gece geç saatte yazdığım için
biraz abartmışım.kusura bakmasın kendisi ve forumun diğer üyeleri..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Nisan 15, 2007, 04:22:51 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

alladdin ve herkese karsi kibarsinda, bana neden kabalik yaptin anlamadim.

neyse, konumuza donelim.

Bana gore artik bir Peygamber gelmez. Cunku gelsede inanilmaz. Mucize gostermedikce.

Peygamber, oncelikle mucize yapabilendir. Yoksa kimseyi inandiramaz buna.

Nisan 15, 2007, 04:39:05 ös
Yanıtla #33

Hz. Muhammed 'in en büyük mucizesi Kuran 'dı Allah ona senden mucize bekleyenlere Kuran-ı Kerimi göster her kim daha iyisini yazacağağını iddia ederse ve yazamazsa cezasını çekecek diyor ve Kuran 'nın başlı başına bir mucize olduğunu anlatıyor.

Peygamberler sıradan kişiler değildir ancak mucize göstermesi yada şahsına bir kitap yada yazı gelmesi önemli değildir. Bir kişi Hz. Muhammed 'ten sonra ben Peygamberim diye ortaya çıkıyorsa bu yeni bir din olmak zorundadır! ancak bu din diğer 3 büyük din ile beraber anılamaz.
Aksi taktirde Kuran bozulmuştur iddiası ile ortaya çıkacaktır , Allah 'a karşı gelmiş sayılır.
Bununla beraber kişi ben Peygamberim yeni din getirdim demekte özgürdür bu din ise Buda 'nın dinine benzeyecektir müridi var ancak İslam din sistemlerinin Allah 'ı tarafından gönderilmemiş.

Nisan 15, 2007, 05:26:36 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

2. paragrafi cok guzel yazmissin. tamamen katiliyorum.

Nisan 15, 2007, 08:23:01 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

kibar ol. cigerimi ye :P
baristik tamam.

Nisan 18, 2007, 02:49:17 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Hamler kalbini kırdıysan özür dilerim. Nerede kaba davrandığımı  söylersen sevinirim. Sizi söylediklerinizin hepsini açıklarım ve dediklerinizin yanlış olduğunu kanıtlarım ama bu yüzyüze olmalı burdan yazarak çok uzun sürer. Herşeyi onun sitesinden öğrenebilirsiniz. İ.A.M. kendi sitesi var http://mihr.com burdan ne dediğini öğrenebilirsiniz.  Bence bir inceleyin sohbetlerini dinleyebilirsiniz. Bence onu dinleyin ondan sonra yorum yapın .
.
''Kızıl elmada buluşalım''

Nisan 18, 2007, 03:00:51 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Alaaddin, bana bi kabalik yapmadin, bende herhangi bisiyinden rahatsiz olmadim. hiario ile karistiyorsun galiba :)

Ayrica imzan cok hosuma gitti. Her hakkin saklidir. :)

Nisan 18, 2007, 03:18:40 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

bu mesajı demiştim
alladdin ve herkese karsi kibarsinda, bana neden kabalik yaptin anlamadim.

neyse, konumuza donelim.

Bana gore artik bir Peygamber gelmez. Cunku gelsede inanilmaz. Mucize gostermedikce.

Peygamber, oncelikle mucize yapabilendir. Yoksa kimseyi inandiramaz buna.

Nisan 18, 2007, 03:19:17 ös
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

Kusura bakma mesajı hızlı okudum