Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadın ın Saçı Tahrik Unsurumudur?  (Okunma sayısı 20689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 25, 2008, 03:08:22 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

bana göre bayanların başını örtmesi onların tahrik unsuru olmasından kaynaklanmıyor bayanların  saçının uzun olması saç dökülmesini kolaylaştırır evlerdede genelde yemek işlerini bayanlar yapar bu nedenle yemeklere saş düşmesini engellemek amacı ile örtü takılması uygun görülmüştür aynı sebepten ahçılık yapan erkeklerde başlarına kep veya buna benzer nesneler takarlar.ayrıca dini konudan bakarsak madem bayanların saçları tahrik unsuru ve görünmemesi lazım o zaman kel olarak yaratılabilirlerdi bu da kötü düşünceyi ortadan kaldırırdı.her kişi kendinden bilir başkasını yani vatandaşlar başkalarına bu kadar basit şekilde tahrik unsuru olarak bakabiliyorlarsa başkalarınında kendi eşlerine aynı şekilde bakacağına inandığından kendi özelini kapatarak gözlerden ırak etmeye çalışırlar.saygılarımla

Ağustos 25, 2008, 03:29:24 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslamda yasayı koyanlar şöyle düşünmüş olabilirler ki bu daha güçlü bir ihtimal.

'saçını açan bir kişi zamanla açık kalan yerinden özgürleşmek isticek ve bu saçtan başlayan açma istemi zamanla heryerine yayılacaktır'

tarzda  bir mantıkta yürütmüş olabilirler; ama burda da 'neden' çıkmazı meydana gelir. Ve nedene karşı mücadele edenler ve etmeyenler diye ayrılanlar. ayrılanlar arasında nedenin nedenini yıkmak isteyenler ve boşverenler.

Ağustos 25, 2008, 03:36:43 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Kadınların başını kapa emri Suudi Arabistan'da imanlıları ve cariyeleri ayırt etmek için gelmiştir.İmanlılara örtünün ve cariyelere de açın denmiştir.Ve bu kapanma olayı aynı zamanda Suudi Arabistan'da o zamanlar çok yaygın olan fuhuştan korunmak için bir önlemdi başka amacı yoktur ve şu an için böyle bir emir asla yoktur.

Ağustos 25, 2008, 03:38:43 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

kadın saçının da erkeği tahrik etmesi gibi saçmasapan birşey olamaz.Bu en azından insan olamaz azmış kontrolünü kaybetmiş bir yaratıktır bunu düşünen...

Ağustos 25, 2008, 06:39:09 ös
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saçtan tahrik olan bir insan olduğunu sanmıyorum.Bu olsa olsa fundamental veya fanatiklerin kadını örtmek,maskelemek için uydurdukları safsatalardan biridir..Kadının saçından tahrik olacak derecede cinselliğe yaklaşan  birisinin cidden çok ciddi cinsel sorunları vardır.

Hitlerin askerlerinde homoseksüellik patlaması gibi bu fanatiklerde de aynı tehlikenin oluşmasından korkarım...

Sıvılar sıkışmaz...
Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Ağustos 25, 2008, 07:53:41 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Bir arkadaş sınavdan bahsetmiş. Herkesin sınavı kendine değil mi? http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=5461.msg41528#msg41528
konusuna bakarken adını görüp araştırırken buldum Rıza Teyfikin şiiri ne güzel!
Gel derviş, beri gel, yabana gitme,
Her ne arıyorsan, inan sendedir.
Nefsine beyhude eziyet etme,
Kabeyse maksudun, rahman sendedir...

Çöllerde dolaşıp seraba bakma,
Allah allah deyip semaya bakma,
Talibi hak isen kitaba bakma,
Okumak istersen Kuran sendedir...

İlminle bir kılı kırka yararsın,
Etrafına bakıp kimi ararsın ?
Gördüğün rüyada sade sen varsın,
Bu tehi kubbeyi kuran sendedir.

Kılı kırk yarmaya irfandır deme,
Ona yahşi, buna yamandır deme,
Şuna gerçek,buna yalandır deme,
Birinin aslı yok, yalan sendedir....

Ayrı mana verme küfr ile dine.
Varıp gelme şaşkın şekkü yakine.
Arifsen agah ol sırri mübine,
Vesvesen küfürdür, iman sendedir...

Gir gönül şehrine, dolaş bir kerre,
Kıyas et ne imiş güneşle zerre.
Yalnız sen kadirsin hayr ile şerre,
Şerre mail ise şeytan sendedir...

Cilve etsin dersen kemaliyla Hak,
Çıkıp benliğinden, bir kendine bak !
“Enel Hak” sözünü dilinden bırak,
Lafa kulak verme, irfan sendedir...

Nefsini evvela çıkar aradan,
Bir renge boyanma aktan, karadan,
Gönülde berk urur, nuru yaradan,
Zulmette dolaşma, yezdan sendedir...

İşittim babasız bir oğulmuşşun,
Hem cennette doğmuş, hem kovulmuşsun,
Hem kesret istemiş, hem boğulmuşsun.
Allahın suçu ne ?  İsyan sendedir.

Gayriden arayıp derdine çare,
Ne varlık verirsin mur ile mare !
Cennetten çıktınsa be hey avare
Havvayı aldatan yılan sendedir.

Şanın pek alidir,ne var pest isen?
Her şeye taparsın putperest isen,
Bade-i aşk ile eğer mest isen,
Kendine gel aşık, canan sendedir.

Cahil mezahire Hak diye bakar,
Her köşe başında bir kandil yakar,
Bu seyl-i havadis durmayıp akar.
İlel ebed Baki kalan sendedir.

Menbei sendedir feyz-i hayatın,
Gelip geçen canlar hep nefehatın,
Hayrette boğulma, bu kainatın
Hepsi bir katredir, umman sendedir.

Her şeyin varlığı senin özündür,
Kendini çok gören kendi gözündür,
Bu mülke hükmeden senin sözündür,
Kalıbın kürsidir , sultan sendedir,

Hey Rıza takat yok hakkı inkara,
Sen mahrem imişşin didar-i yara,
Şimdi agah oldum sırrı esrara;
Alemi yaratan vicdan sendedir.

Ağustos 25, 2008, 08:12:20 ös
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

Bu arada birde aslında islamda kadınlara başınızı örtün diyeyn yok, sonradan uydurulmuş diyorlar. Aslını bilen arkadaş varmı?

Ağustos 25, 2008, 09:12:36 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Evet Kur'andaki böyle birşey yoktur arkadaşlar teknik olarak da açıklayacağım bu emrin iddia edildiği sure ve ayet Nur Suresi 31.ayettir.Ancak tefsir bir kere yanlış yapıldığından bu yanlış tekrarlanmıştır sürekli.Şimdi açıklamaya çalışayım.Surede örtünün emri vardır.Ama baş kelimesi geçmemektedir.Geçen kelime HIMAR-ÖRTMEK tir ama arapçada örtmenin yanında ne örtülcekse o isim mutlaka kulanılır.Yani başörtmek emri olsaydı "hımarü-re's" demesi gerekirdi.Ama Kur'anda Hımar kelimesinin yanında kullanılan kelime "cuyub'' tur.Cuyub ise "yaka'' "göğüs" anlamına gelir.Yani anlaşılacağı üzere mahrem yeri baş değil göğüs olarak belirtilmiştir

Ağustos 25, 2008, 09:19:58 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

başörtme hristiyanlıkta vardır ve ordan büyük ihtimal bize geçirilmiştir.Rahibe kıyafetinin islama geçirilmesiyle oluşturulmuştur yoksa islamda böyle bir emir yoktur.Hristiyanlıkta ruhban sınıfında her tülü dünyevilikten uzak durma inancı olduğundan rahibelere böyle bir kıyafet öngörülmüştür.

Ağustos 26, 2008, 11:52:10 ös
Yanıtla #39
  • Aktif Uye

Sayın üyeler öncelikle şunu söylemek istiyorum; şüphesiz ki hiç kimse saç fetişisti olmadığı sürece saçtan, kıldan, yünden, tüyden tahrik olmaz. Fakat saçın insan yüzü için son derece önemli bir tamamlayıcı unsur olduğunu görmezden gelmek de insanın kendisinden kaçmasıdır. Aynı mentaliteyle kimsenin dudaktan, yanaktan, göğüsten de tahrik olmaması gerekir. Tüm bu organların işlevleri üreme fonksiyonunun dışında kalır. Bu bölgeleri erotik bir hale çevirebilen ise insan zihni ve onun lineer, bütünlükçü bakış açısıdır. Tek başına bir saç sizi tahrik etmez, güzel bir kafanın üstündeyke tahrik edebilir. Etmeyebilir de.

Sürekli "bunu yapan sapıktır, manyaktır, ruh hastasıdır, delidir" diyorsunuz. Ben de sizi "kendinden kaçan insanlar" olarak nitelendiriyorum ve ekliyorum; bu dünyada insanların tahrik olma ve tahrik etme hakları da vardır. Tahrik olma ve olunma konusunu bir dert etmek ise vicdani, dini, ahlaki bir problemdir. Siz bana sapık diyebilirsiniz, ama ben erotik haklarımdan, erotik vicdanımdan vaz geçmiyorum ve "bir kadının saçından tahrik olabilirim" diyorum. Çünkü ben bir insanım ve bütünü görürüm. Sizler biraz übermensch olabilir, google earth gibi zoom yapıp her bütünü oluşturan parçaları ayrı ayrı ele alabilirsiniz. Sizlere de "vay canına, ne mükemmel insanlarsınız" demekten başka bir şey de yapamam. Fakat bu dünyada kadının ya da erkeğin saçından tahrik olan hiçbir birey de keratin hastası, keratine erekte olabilen insanlar değillerdir.

Modern olabilmek için en temel iç güdümün yaptırımlarını yadsıyacak değilim...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo