Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ANARCHOSA  (Okunma sayısı 6662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 05, 2017, 10:59:47 öö
Yanıtla #30
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Karahan, Tepkim sayfadan çok düşünce özgürlükleri ve kısıtlama.Bize mantıklı gelen paylaşım forma aykırı olabilir.Ama bizde kafadan uydurmuyoruz.Dusunceleri getirip paylaşıp gerçekten böyle mi değil mı diye sorgulayıp gerçekleri bilimin ışığında arama çabası içerisindeyiz.Saygilarimla.
Yazınıza bir şey demedim lakin verdiğim bankacı örneği doğru bir örnek.
Bankacı sn.arais bu kanunlar ile tahsilatı yaparım diyor.Hakta hukukta kuralda ondan yana.
Burada anlamayan biziz.
Işte sorunda tamda burada bu kurallar ilahi göklerden gelen kurallar değil.Bu kurallar bir nizam için yazılmış foruma ahenk veren kurallar o yüzden internette turkiyede belkide en iyi biziz.
Lakin herşeye rağmen forum yöneticisi bu kuralları oluştururken bizi haricileri fazla ciddiye almış olmalıki bizi masonluğu bilen kişiler olarak kabul etmiş.
Yanı aramızdaki masonlar ile aynı kefendeyiz.

Işte burası biz haricilerin bu gece cırladığı yer.
Elma ile armudu aynı sepete koymuşlar iste burası sorun olan yeri.
17 .maddeyi bilen onlar.
Üstelik motto ilede uyumlu değil.
Bu forumda bu konu nasıl çözülür biliyorum ve onu anlatıyorum.

Tek çareniz masonluğu öğrenip özümsemek diyebilen birde modaratörumuz var.

Masonluk ile alakalı her konuda yazıp bu tıp durumlarda sadece idare edip geride duraklarda var buda kotu.
İnsanlar özgür olabildikleri kadar vardır.
Art niyet olmadan merak ettiğini soran bir fikre 90 gün ceza verirsen patlarsın o zaman.

Sokakta adam dövmeye bile bukadar ceza vermiyor mahkemeler.
Itiraz ettiğimiz moderasyonun kişi böyle istedi bizde gereğini yaptık demesi dahada kotu.
İnsanı yaşatki devlet yaşasın der bir atasözümüz.

Karahan da derki

Fikri hür kıl insanlık özgurlessin.

Sayın karahan,

Amacınız nedir ?

Masonluk hakkında hiç bir şey bilmiyenin elbette öğrendikten sonra paylaşım yapması doğru olur.  Bilen ile bilmeyen arasında ki lezzet başka

Sayın karahan bu tür konularda anafor yaratmayı sever . Bu anafora kapılmayacağım. Bu başlık altında son iletim.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2017, 12:17:56 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 05, 2017, 01:27:57 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Aynı soruyu bana özeldende sormuşsunuz orada cevapladım.
Yanı tüm bu yazdıklarım bir anafor öylemi?
Ya derdimi hiç anlamamışsınız yahutta ben hiç anlatamamışım.
Burada ki yazınızı okumadan kişisel mesajınızı yanıtladım.
Tamda orada yazdığım şeyler derdim.Bu forumun elbette daha iyiliği ve iyi olması.
Yaptığım bir anafor değil dostlarıma saygı duyduğum insanlara sahip çıkıp destek olmak.
Ben bunu yıllardır yapıyorum.
Benimle kavga ettiği için hiden prometheus içinde yaptım bunu ben.Su an forumda pek iyi olmadigim tij içinde yaptım.Bu benim yapım.17.madde bu forumun kalkanı ama bizimde belalimiz oldu.
Biz mottodaki öğrenmek için sorarken arada bu tehlikeli kuyuya düşüyoruz.
Kişi istedi diye 90 gün ceza verilmez bu yanlış.
Sn.Mason un yazısıda durumu belirtici olmaktan öte değil.
Şahsınıza sözüm yok yazıdaki tavrınız a eleştiri yaptım.
Tüm bunlar bir anafor olamaz.
Bir arkadaşımız oldukçada öğrenmeye hevesli biri bilmek için yanlış bir soru sordu diye ceza almasına seyircimi kalalım savunmayalimmi bumudur istediğiniz?

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo