Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Menderes'in Son Mektubu!  (Okunma sayısı 29176 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 11, 2007, 04:46:24 ös
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yakin tarihimiz, sapka giymedigi iddiasiyla asilan yüzlerce erkek ve bir kadinin yani sira, batili düsünürlerin ifadesiyle "Türkçe ezan" tekrar Arapçaya çevirdigi için asilan basbakan ve bakanlara da sâhit olmustur. Adnan Menderes'in idamindan biraz önce bir asker vasitasiyla gizlice Giyaseddin Emre'ye gönderdigi asagidaki mektup, yakin tarihimizin iç yüzünü ortaya koyan sayisiz belgelerden biridir.

"Sizlere dargin degilim, sizin ve diger zevatin iplerinin hangi efendiler tarafindan idare edildigini biliyorum. Onlara da dargin degilim. Kellemi onlara götürdügünüzde deyiniz ki, Adnan Menderes, hürriyet ugruna koydugu basini 17 sene evvel almadigimiz için sizlere mütesekkirdir. Idam edilmek için ortada hiçbir sebep yaok. Ölüme karar-i metanetle gittigimi, silahlarin gölgesinde yasayan kahraman efendilerinizce acaba söyleyebilecek misiniz ?

Sunu da söyleyeyim ki, milletçe kazanilacak hürriyet mücadelesinde sizi ve efendilerinizii yine de 1950'de kurtarabilirdim. Dirimden Korkmayacaktiniz. Ama simdi milletle el ele vererek, Adnan Menderes'in ölümü sizi ebediyete kadar takib edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Ama buna ragmen merhametim sizlerle beraberdir.

Mektubun asli

(Bu sözler, Adnan Menderes tarafindan bir araci ile Giyaseddin Emre'ye ulastirilmistir.)

Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 11, 2007, 04:57:36 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Ne diyelim Lucky dostum

Darısı bugünkünün başına.Hainlerin kendini olduğundan büyük görüp sapıtanların sonu urganın ucunda sallanmak olmuştur.Allah büyük eli yok ki ümüğünü sıksın.Cezayı böyle kesiyor. :)

Sevgiler dostum

Eylül 11, 2007, 05:06:14 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Merak etme O'nun adaletine akıl sır ermez bazılarına kendi yolunda ASILMAYI nasip eder bazılarına savaşmayı her şerde bir hayır vardır  ;) bir gün birlerinin ümüğü sıkılacak sen hiç korkma...

Allah bizi gafillerin ve aptalların hükümüne tekrar sokmasın...

Eylül 11, 2007, 05:15:22 ös
Yanıtla #3

Allah bizi gafillerin ve aptalların hükümüne tekrar sokmasın...

Sn Luckyeye,

Burada kastettiğiniz Türk Ordusu mudur? Ben mi yanliş anladım?
Omnia mors aequat

Eylül 11, 2007, 05:21:07 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Mistik orduyla husumeti olanlardan değilim malum muhafazakar çizgide gidenler orduyla düşmanmış gibi algılanabilir zamanında gururla birfiil hizmet verdiğim Türk Ordusu başımın tacıdır benim kastım elindeki gücü vatanını çok büyük zararlara sokan kendi çıkarları doğrultusunda benceilce hareket edenlerdir onların makamları rütbeleri ne olursa olsun bu gerçeği değiştirmez ama bundan dolayı bağlı oldukları kurumu yermek aptallıktır...

Eylül 11, 2007, 05:26:43 ös
Yanıtla #5

Peki.Açıklama için teşekkür ederim.
Omnia mors aequat

Eylül 11, 2007, 06:11:48 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Kendini oldugunda büyük gören, halkın kudretini ve kuvvetini göz ardı ednler türkiyenin bu güne kadar omzunda taşıdıgı en büyük kamburlardır.Halk kime ve neye güvenecegini gayet iyi bilir.bazıları halka güvensizliklerinden midir bilinmez ,halen burjiva siyaseti yapar haldeler.Yeri geldiğindede ince siyasetten anlamayıp apolet kılıç ve iktidarına güvenenler ,egemenliği halka devr eddiğinde iktidar dönemlerince yarattıkları koftiden siyasi cemiyetlerin nasıl birer ikişer yıkıldıgını ve halkın kendi iktidarları öncesinde güvendikleri yasaklı liderlere nasıl güvendiklerini görmüştürler.

Demokraside çare tükenmez fenomeni işte böylesi durumlara karşı uydurulmuş bir fikirdir.Önemli olan milletin meclisini kapatıp yada filen müdahale edip ,ülkeyi tankla topla yönetmek degildir.Önemli olan demokrasinin en zor anlarında bile agızlarından düşürmedikleri Yüce önder atatürk gibi düşünüp bu vahim durumu ancak milleti_iradenin temsili bu meclisle aşılacagına inanmaktır.....
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Eylül 13, 2007, 01:47:00 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

''Adnan Menderes'in ölümü sizi ebediyete kadar takib edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. ''  Adnan Menderes in bu sözüne sonuna kadar inanıyorum.
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 14, 2007, 11:44:45 öö
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Paylaşım için teşekkür ederm.

"Hatırla Sevgili" isimli dizide de yayımlanmıştı mektup.

Allah rahmet eylesn inşaAllah..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Eylül 14, 2007, 04:41:02 ös
Yanıtla #9

İyi kötü anlayışı değişti. Dün astığın adamın adını havalimanlarına caddelere ver e ne anladım o işten. Bu devletimizin politikasının sürekli değişken olduğunun göstergesi. Siz isterseniz hilafeti bile geri getirebilirsiniz diyip dini siyasete indiren biri için çok da fazla üzülemiyorum ağlasam bile bu timsahın gözyaşları olur.
ars longa, vita brevis...