Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bilgi Kitabi  (Okunma sayısı 109675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 17, 2010, 10:24:30 ös
Yanıtla #150
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konu ile ilgili olarak hiç yazmak istemiyordum ancak sanıyorum yeni bir üye de olsam bu noktada düşüncelerimi yazmak  en azından daha sonra 'keşke' dememek için gereklidir. Forumun ilgimi çekmesi ve üye olmak istemem tamamen forumdaki yazışma üslubu ve forumda tartışılan konuların genellikle masonlukla ve ezoterik bilgiler ile ilgili olmasıydı.

Bu konu başlığında yapılan tartışma ve tanıtımın 'tanıtım' ı aştığı ve farklı noktalara gittiğini üzülerek görmekteyim. Bu noktada forumu yeni tanımaya başlayan insanların yanlış düşüncelere yönelebileceklerini ve tartışalan konular ve üslup hakkında yanlış fikirlere varılabileceğini düşünüyorum.

Forumu izleyen insanların bu konunun devamlı gündemde tutulmasıyla yanlış düşüncelere yönelebilecekleri ve bunun bir reklam gibi sunulduğunu ve masonluk ile alakası olduğunu bile düşüneceklerdir. (Sayın MYSTICPROVOCATEUR de konunun başlarında buna değinmiştir.)

Şimdi sormak isterim  herhangi başka bir tarikatın, dinin veya yönelimin bu kadar sıklıkla gündemde tutulmasına bu forumda veya başka forumlarda izin verilir mi, ya da verilmeli mi?

Forum yönetiminin bu konuda bir karar alması ve uygulaması gerektiğini düşünüyorum.

Saygı ile.
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2010, 10:29:47 ös Gönderen: alcyone »
veritas lux mea.

Ocak 17, 2010, 11:22:07 ös
Yanıtla #151
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. alcyone,

"Harici Forum"da üyeler tarafından pek çok konu açılmaktadır.Bunların %99'unun MAsonlukla ilgisi alakası yoktur. Bu konuda onlardan birisidir.

Kaldı ki, bu konu başlığı altında mesaj yazan Masonların mesajları okunduğunda görülecektir ki, bu şarlatanlıkla Masonluğun hiçbir bağı yoktur, olamaz.

Bu noktada, bu başlığı okuyanların Mason üyelerimiz olan Sn. MYCTICPROVOVATEUR, Sn. Aramis ve Sn. DINO'nun mesajlarına dikkatlerin çekmek isterim:

UYARI: Lütfen "Bilgi Kitabı" bölümünü okurken Gizli İlimler Uyarısı'nı okuyun. Bu kitap, İslam'ı sapkın fikir ve öğretilerine uyarlamaya çalışan günümüzün SAPKIN tarikatlarından birine aittir.

bu uyarı kitabın başında vardı sanırım yazmam gerekli idi affola.

Sayin Karahan,

Paylasim ve uyari mesaji icin cok tesekkur. Belirttiginiz gibi bu kitap bir tarikata aittir ve insalari tek tip yapmak uzerine yazilmistir. Insanlarin tektip olmalarinin robotlasma ve kosulsuz itaat anlamina gelecegini, gordugum kadari ile hepimiz olmasa bile cogumuz biliyoruz.

Saygilarimla,   

Sayin Isabell,

Sizinle fikir alisverisi, cumlelerinizin cok fazla uzun ve anlasilmasi zor olmasina ragmen zevkli olacaktir.

Ayrica, Masonlugu bir kenara birakirsaniz duz bir insan olarak carpik herseye karsi durmak gerekmez mi? Bir tarikat tarafindan kaleme alinan ve iceriginde oldukca kivrak zeka urunu aldatmacalar bulunan bir kitaba hosgoru gostermemi mi bekliyorsunuz? Kusura bakmayin, hangisi ile olursa olsun dini kirketen, dinle oyun oynayan, dini kalkan olarak kullanan herseye ve her olusuma karsi durmak bir insan olarak boynumun borcu.

Saygilarimla,

Öncelikle Saygılar benden.. Bu arada belki yeri ve konumu değildir ama günün anlam ve önemi gereği öncelikle Dünya yüzeyinde yeralan bütün Annelerimin Anneler Gününü Kutlarım, kendi Annem de dahil olmak üzere bu Yüce Varlıkların İnsan neslinin devamı açısından büyük bir önem teşkil ettikleri her zaman için akıldan çıkartılmaması gereken bir husustur dedikten sonra benim bu güzel teklifimi kabul ettiğiniz için Sayın Dino; ayrıca Teşekkürlerimi sunarım. Bu arada cümlelerimin uzun olması benim elimde olmayan bir durum olduğundan :D elimden başka bir şeyin gelmemesi açısından özrümü lütfen kabul etmenizi rica ederek, anlaşılmama olayına gelince de kapasite genişliği gerekliliği olması bakımından affınıza sığınıyorum.

Tartışma mevzumuza gelince Mason kimliğinizle benimle tartışmanızı rica edecem; kabul etmeniz durumunda Sizin de isteğinizle Tartışmamız çok keyifli bir şekilde başlayacaktır. Örnek olunması dileklerimle,

Sayin Hanimefendi,

Madem kapasite gerekiyor sizi anlamak icin, ben kapasitesizim. Siz baska arkadaslarim ile fikirlerinizi paylasin lutfen. Benim sizinle paylasacak bir seyim yok sanirim.

Saygilarimla,

Alıntı
Mevlana'nin Enkarnesi konumunda bulunan Sayin Bulent Corak Hanimefendinin

Sayın Sevil;

Gerçekliği hiç bir zaman kanıtlanamayacak, spekülatif bir takım konulardan, kanıtlanmış bir takım gerçekler gibi bahsetmemeniz, konu hakkında söyleyecek herhangi bir şeyiniz var ise  '[..................] olduğu söylenen'  tarzı bir ibare ile tamamlamanız, tartışmanın ciddiyeti açısından daha uygun olacaktır.

Saygılarımla.

Sn. Zarathustra,

Siteyi inceledim.Tam bir şarlatanlık ve sahtekarlık sitesi.Oradan buradan toplanmış karman çorman bilgileri bazı eklemeler yaparak en üzücüsüde Mevlana adını kullanarak harmanlayıp mühim bir esermiş gibi sunmuşlar.

Bilgi Kitabı ile ilgili bir kaç şey yazmak isterim.Bu tip bir kitabın zamanı gelince ortaya çıkacağı bazı  kaynaklarda geçer ancak bunun gerçek olup olmadığı ancak ortaya çıktığında anlaşılabilecektir.Kitabı yazdıran sitede belirtildiği gibi Alfa veya Beta isimli tesirler değildir.Yazan da bu vakıfın mensupları değildir.Kitap diye sundukları şeyin ve içinde yazılanların adı geçen esas Bilgi Kitabı ile uzaktan yakından alakası yoktur.Siteye ve içeriğine itibar edilmemesini tavsiye ederim.

Saygılarımla,

Sn. Üyeler,

Yukarıda bahsi geçen topluluğun forumumuzda reklamı yapılıyormuş gibi algılayan umarım yoktur.Bahsi geçen topluluk masonlar.org forumunda sadece topic içinde geçtiği için yer bulmuştur. Topluluğun  empoze ettiklerine inanıp inanmamak siz üyelerin tercihidir.Bu topluluğa üye olup hüsrana uğrayan ,duyguları sömürülen,aptal yerine konulan veya dolandırılan olursa bunun sorumlusu yine kişinin kendisi olacaktır.

Saygılarımla

Bu hususla ilgili olarak daha fazla konuşmanın sadece vakit kaybı olduğuna inanıyor ve bir önceki mesajımda ki konuya ilişkin düşüncemin de bu başlık altında her zaman geçerli olduğunu vurgulayarak belirtmek istiyorum.

Sevgi ve Saygılarımla.

Ocak 18, 2010, 12:31:49 ös
Yanıtla #152
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Varlıkların inançları sadece kendilerini ilgilendirir.Kim neye inanmak isterse ona inanır.Kimisi Hinduizmle dalga geçer kimisi Tanrıyla güreşen Yahudilikle kimisi önlüklü masonlarla kimisi kabenin etrafında dönen Müslümanlarla işin içinde inanç var ise her inancın felfesi kendi içinde tutarlıdır.Benimsemediğimiz bir şey olursa sadece kabul etmeyiz olur biter farklı düşünce sistemlerini şarlatanlık yada daha başka bir şekilde küçümsemek ve aşağılamak kimsenin haddine değildir.

Hindu bir profesöre bizim bir profesörün dediği gibi yahu siz bu kadar okumuş bu kadar bilimle iç içesiniz neden inekleri kutsal sayarsınız anlamış değilim diye sorar Hintli profesör ise parmağıyla dudağında bir sus işareti yapar ve şöyle der "İnanç başka,Bilim başkadır. O benim inancım der"

Zamanı gelince nasıl olsa her şey yerli yerine oturur ne kadar kabul etmesekte yada edilmesede hızla akıp gitmekte olan zaman bizlere her şeyi ispatlayacaktır.Hazır olana verilecek olan verilecektir sadece hazır olduğumuzda RAB zaten bizlere layık olduğumuzu verecektir.Yeter ki istemesini ve beklemeyi bilelim dün insanlığın şiddetle karşı çıktığı bir çok şey bu gün genel geçer gibi görünmekte,bu günde karşı çıktığımız bir çok fikir yada inanç neden yarınlar için genel geçer bir düşünce yada inanç olmasın.Şartlanmışlıklarımızla yada atalarımızın fikirlerine körü körüne sarılıp düşünce dünyamızı buzlar ülkesi gibi dondurursak nereye nasıl varacağımızı yada varamıyacağımızı daha iyi anlarız heralde.

Yarının dünyalarında tek yol göstericimizin bilim olacağı aşikardır.Bilim her şeyi ilerleyen zamanlarda bizlere açıklayacaktır şu anda ki bilimin sahip olduğu ilerlemişlik seviyesi ileri ki zamanlara göre çok ama çok geri olacağıda aşikardır.Yüz yıl öncesinin dünyası, şu an ki dünya ,yarınların dünyası bambaşka bir boyut ve zaman gibi sanki.Her bilgi O anki anlaşılanabilirlilik seviyesine göre anlaşıldığına göre bahsi geçen"BİLGİ KİTABI"nı defalarca okumuş biri olarak yıllar içerisinde KİTAP ta anlatılan ve acabalara sebep veren bir çok bilgi ve çelişki gibi görünen noktanın kendimce çelişki olmadığını sadece uyanan yada uyandırılmaya çalışılan varlıklara bilinç seviyelerine göre belli bir evrim aşamasının ve bilgi sisteminin damıtılmış bir hali olarak verilmeye çalışıldığını anladım.

Nede olsa her bilgiyi her varlık illada anlayacak yada alacak diye bir durum söz konusu değil.Bazılarının gözleri ve kalpleri ne de olsa hala kapalı yada kapalı boyut şuurundalar temennim tüm varlıkların nihai noktada buluşabilmeleridir.Sonsuz Sevgi,Sonsuz Saygı,Sonsuz Hoşgörü sahibi olabilmemiz dileğiyle.......

IŞIK ve SEVGİ ile Kalın.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Ocak 18, 2010, 02:50:27 ös
Yanıtla #153
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her insan kendisine verilen Bilgiye göre anlama gücüne sahiptir. Ve her bir insan inanmak istedğine inanır.

Sözü geçen kitaba bilgi seviyyesine göre "bilgi kitabı" diyen insanlar herkese bu kitabın "bilgi kitabı" oluğunu diyemezler. Bugün gökten inen kitablarda olan çelişkiler ne kadar göz önündeyse , bu çelişkilerden yararlanan ve ortaya çıkan sözde "bilgi kitabı" bilgisi olan insanlar için "bilgi kitabı" olamaz.

Saygılarla

Ocak 18, 2010, 06:05:22 ös
Yanıtla #154

Bence de bu konu çok uzadı, farkındayım. Bunun için gerçekten özür dilerim. Yalnız şunu belirtmek istiyorum ki, Sayın Neo; kafasındaki soru işaretlerini forum üzerine yansıtarak bana hitaben sorması nedeniyle mevzu hakkında yazmak zorunda kaldım. Hatta kendisine de msn 'de offline iken mesaj gönderdim. Bunu direkt benimle msn' de görüşüp soru sormasının daha uygun olacağını söyledim. Neyse bunun üzerinde fazla durmak istemiyorum amacım gerçekten formu meşgul etmek değildi.

Sayın skullG; sizi çok iyi anlıyorum. Buarada paylaşımlarda fikir belirtmemiz kimsenin kendi fikirlerimizi doğru bulmasını ya da tasvip etmesini en önemlisi de illa da kabul edecek diye bir görüş sahibi olmadığımı ifade etmeliyim.

Masonların Bilgi Kitabını bir şarlatanlık olarak görmelerine ise tamamiyle Saygı duyarım.  :)

Saygılarla..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 19, 2010, 09:08:26 öö
Yanıtla #155
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Isabell

msn üzerinden tartışmak istiyordunuz madem o zaman bu konuyu burda paylaşmıcaktınız. Madem ki bu konuyu burda paylaştınız o zaman çıkan tartışmaları ve eleştirileri de göze almanız gerekirdi. Ayrıca ben konuyu önce kendi zekamla kendiliğimde ölçerim ve nasıl bir bilgi olduğuna karar veririm. Kimseye bu konu doğrumudur ? ve ya yalnışmıdır ? diye sormam.

Saygılarla

Mayıs 14, 2011, 05:02:35 ös
Yanıtla #156
  • Ziyaretçi

Bilği Kitabı Kodlama Kitabıdır Asla Savunmuyorum Ama? Bazı şeyler Gizli Kalmalı