Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bakan Demir'den Gulduren Iddia  (Okunma sayısı 12357 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 16, 2011, 12:29:55 öö
Yanıtla #10

Turkiye'de ev ve is yeri alirken veya intikal suretiyle odedigimiz iskan deprem sigortasinin depremde yikilan evleri kapsamadigini biliyor muydunuz?

Sadece buraya takıldım. Sayın Cardiffmonster'in de söylediği gibi, bu iskan deprem sigortasının içeriği nedir? Zorunlu deprem sigortası değil anladığım kadarıyla. Herhalde devlet, afet anında kullanmak üzere oluşturduğu genel bir fon için vergi alıyor gibime geldi. Ama o zaman da bunun adı sigorta olmazdı.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Mart 16, 2011, 12:44:22 öö
Yanıtla #11

Sigorta mevzuatını araştırdım, böyle bir sigorta türü bulamadım. 99 depremi sonrasında vergi, fon, vb. isimler altında toplanan sonra da ne olduğu bir türlü öğrenilemeyen paralar vardı. O kesintilerin birisi olabilir belki, ismine de "sigorta" ibaresi sehven eklenmiştir diye düşünüyorum.

Tabir haberde değil Sn. Isis'in (sanırım onundur, bilgi yok) yorumunda geçiyor. Açıklamak ona düşer.

Eğer ismi yanlış hatırlanan DASK yani zorunlu deprem sigortası kastediliyor ise, o sigorta tabi ki deprem riskini kapsar. Zaten munhasıran bu konuda ihdas edilmiş bir sigorta türüdür. Sigorta şirketinin batması da söz konusu değildir, onlar da bu riski reassürans şirketlerine satarlar çünkü.

Saygılarımla.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Mart 16, 2011, 03:23:00 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Pagan, birincisi, islamcı insanların, "bizden önce varmıydı" veya, "sanki o zaman daha iyiydi" gibi konuşmalarla konuyu saptırmalarından hiç hoşlanmıyorum. Bu akp nin veya onu takip edenlerin en büyük bahanesi, ki kabul edilemez.
hayır efendim, bunca iddia ile geliyor ve seviyeyi dahada düşürüyorsanız, böyle bir savunmanız olmaz derler.
Hadi geçtik öyle bir söylemi, bu ülkede kimler tek başına iktidar oldu bi bakalım;
adnan menderes
süleyman demirel
turgut özal
tansu çiller( araya katılmalı)
tayyip erdoğan.
buyrun size çok partili dönemin iktidar isimleri ve ülkenin hali. Ve asla tayyibin veya tayfasının "sizin döneminizide gördük" diyememesi lazım. Çünkü hainlerin mezarları anıt şeklinde şu an.

Gelelim bin yıllık anadolu insanına, bu seferde size 10 yıl marşını hatırlatmak isterim. perişan bir haldeki halktan, darmadağın bir imparatorluktan geriye pırıl pırıl kendi uçağını bile yapabilen bir ülke kurulmuş, okuma yazma oranı bin yıla göre resmen bir patlama yapmış. Ve onca kötü yönetime rağmen, ATATÜRK çizgisi ve mirası %40 gibi kültürlü, onurlu, saygın bir insan topluluğu yaratmıştır.
Yani 7 senede ne bekliyorsunuz ki demek çok yanlış bence.
Gelelim heykele, ben ressam ve heykeltraş sayılırım. O esere beğeniyle baksam bile, üzerinde birçok şey görsem bile, beğenilmemesine asla birşey diyemem. beğenilmesi kadar, beğenilmemeside normaldir.
Ancak sorum şu, bende din için ucube diyebilirmiyim? O zaman tepkiler ne olur? Linç edilirim. Ucube diyorsunuz ama, oradaki evleri gördünüz mü? Gözünüzün alabildiği kadar boş arazileri gördünüz mü? O kadar yermi rahatsız etti insanları, Şehirlerde, tek yeşil alan bırakmayan, gördüğü heryere ucube toplu konut binaları dikenlerin adı bile anılmıyor nedense...

Orduya gelince, merak etmeyin, ordu artık bitti, bundan sonra kuzu olur yada kağıttan canavar. Gelen gideni aratmasa bari diyebiliriz ancak ama benim asla öyle bi öngörüm yok.

NOT:Moderatör arkadaşlardan ricam etsem sayın Pagan ile bizim son yazılarımızı başka bir başlık altına taşıyabilirlermi acaba?
Ben Türkiyenin Gidişatı diye yeni bir başlık açayım dilerseniz veya siz uygun konu altına bu isimle taşırsanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 16, 2011, 08:34:07 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Ben Sayın Pagan'ın "kemalist tarikatlar" sözünden hiçbirşey anlamadım. Aksine Kemalizm'le Tarikat kavramlarının yan yana gelmeleri bile hayatın olağan akışına aykırı. Kemalizm'de hiçbir tarikatın barınamayacağı bilinen bir durumdur.

Sevgi ve Saygılarımla 

Mart 16, 2011, 01:28:05 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sadece Kemalist tarikatlar değil ki, ben postmodern kapitalistleride anlamadım. Yani Türkiye'de bir kapitalistler birde dinciler varmış gibi çok garip bir durum çıkartılmış oluyor. Kapitalistin, hatta sömürünün temelinde din ve dinciler vardır. Üstelik bu kapital ve güç düşkünlüklerini kanun tanımaz, bir halde uygulamaya dökerler.  

Afedersiniz ama konunun ne olduğunu, yani başlığı hatırlayan var mı?

Herkes her konuda bu kadar uzman ama başlığı okuma zahmetine bile katlanılmıyor, ne garip...
Nedense bu yazıda hep örneğim ATATÜRK oldu. Bir alıntıda sayın Mustafa Kemal'e :) . Umarım espiri mahiyetindeki bu tavrıma kırılmaz
Konu vatansa gerisi teferruattır.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 16, 2011, 01:38:49 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Efendim her ideolojinin besleyici tarikatları vardır. Misal Atatürkçü düşünce derneği kemalist bir tarikattır, ÇYDD kemalist bir tarikattır.

Postmodern kemalist derken, modernizm anlayışı sapıtmış, bedensel tatmin üzerine kurduğu çarpık hayat tarzını " batıcılık, laiklik, atatürkçülük " olarak yutturmaya çalışan mini etek, rakı,bira,vodka kemalistlerini kastediyorum. Yani ben bu anlamda kullanıyorum.

En son "Ak parti için içiyoruz" türü eylemler bunun en güzel örnekleridir.
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.

Mart 16, 2011, 02:24:35 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın Pagan; çok insafsızça yazmışsınız. Siz Kemalizm'den bedensel tatmin, çarpık hayat, mini etek, rakı, bira ve VOTKA'yımı anlıyorsunuz. Çok yazık. (bari votka demeyin)

Bence siz Kemalizm hakkında size yutturulan dışında hiçbirşey bilmiyorsunuz.

Tarikatın ne olduğunu bi zahmet okuyun sonra yorumlayın.

Çok uzatmayacam ama kemalistlerin tarikatlardan daha inançlı olduğunu düşünüyorum. En azından ALLAH İLE ALDATMADIKLARI SABİT.

Saygılarımla