Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

En dogru Muslumanligi kim yasiyor?

Turkiye
Suudi Arabistan
Iran
Amerika
Afganistan
Lubnan - Suriye - Fas
Misir
Hicbiri
Bilmiyorum

Gönderen Konu: En dogru Muslumanligi kim yasiyor?  (Okunma sayısı 24705 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 13, 2009, 01:47:27 ös
Yanıtla #30

Tanrı'dan başka bu soruya cevap verebilecek bir irade yoktur. Daha doğrusu bunun cevabını Tanrı'dan başka bir iradede aramak anlamsızdır.
Bilgi , en kutsal güçtür !

Ağustos 13, 2009, 05:34:56 ös
Yanıtla #31

cevabı insan aklı ile bulmaya calışmamızın pek doğru olduğu kanaatinde değilim. Yüce Yaratıcı bilir bana kalırsa.
saygılarımla...
"Bu sır ancak bilinir söylenemez."

Nisan 20, 2011, 03:42:16 ös
Yanıtla #32
  • Aktif Uye

Saygılarımla

Mayıs 04, 2011, 01:43:57 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Asıl Müslümanlığı Sadece Ufku Kapalı İnsanlar Yaşar:) Hiç Bir Müslüman Kuranın Anlamını Bilmez! Zaten Kuranı  İnceleyen İnsan İslam Dinini Derhal Reddeder...  Tabi Siz Kuran Okumadığınız İçin Ne Demek İstediğimi Anlamadınız;)

Sizce asıl müslümanlık nedir?!...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mayıs 29, 2011, 02:34:09 öö
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Aslinda benim fikrim soledir | Semavi dinlere inanan toplumlarin hepsi ayni benzerlikleri gosterir.Islam olsun Hristiyanlik olsun yada Musevilik fark etmez. Cunku sonucda bu dinlerin erdigi nokta Yaratandir.. Digeri Gosh der God der Allah der digeri Eloah der.. Bu bole gider... Ama sole dusunun,hepsi farkli adetler ama ayni yollari kullanirlar. Yani otoban gibi farkli araclar ama istikamet aynidir.. O yuzden Bole bir anket yaparken dusunmek lazim acaba Hristiyanligin ve Museviligin en guzel en dogru yasandigi bir ulke varmi?

Saygilar

Kasım 16, 2011, 04:35:50 ös
Yanıtla #35
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Merhaba Saygıdeğer üyeler

Aşağıda yazılanları okumadım.Okumadan söle bir yanıt verebilirim.Bu konuda fikir belirmek için önce islamıyeti Kura-ı Kerim iyi bilmek ve aynı zamanda tarafsız olmak gerekir.İslami devlet mi yaşar ? Şahışlarmı yaşar orası zaten tartışmalı bir konu tartışmalı bir  olay. islami devletın yaşaması gereği şeriattır.Şahısların ise allah ile kul arasına kimse giremez girmemelidir de.

Saygılar
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mayıs 27, 2012, 02:25:25 ös
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Amerika'yı işaretledim.. ben açıkcası müslümanlığın doğru yaşanışının bile problem olduğunu düşünüyorum.

mehmet akif'in şiiriydi yanılmıyorsam ;

“ Diyarı küfrü gezdim kaşaneler gördüm
Gezdim diyarı İslamı viraneler gördüm...”

demiş üstad.. güzel demiş. bu zamana kadar islamla şereflenip de muassır medeniyetler seviyesine ulaşabilmiş memleket göremezsiniz. islam girdiği her topluma cehalet, bağnazlık, yobazlık ve çirkinlik götürür. dünyanın en cahil insanları islam ülkelerinde yaşar. en çirkin insanları islam ülkelerinde yaşar. en yeteneksizleri islam ülkelerinde yaşar.. Bilhassa ortadoğu halkları kocaman bir atıktır.

Ben dinleri insanın manevi dünyasını düzenlemek için kullanması gereken bir iç dinamik olarak görüyorum.. Siyasal islamın ise kafası görüldüğü yerde ezilmelidir.
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır!
Michail Bakunin

Mayıs 27, 2012, 03:53:00 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Eğer gerçekten Allah, şeytan gibi metafizik kavramlar var ise dinlerdeki sapıtmalar da normaldir. Yani şeytan boş durmuyor çalışıyor. Bu çalışmasının eseri olarak da dinleri insanları kullanarak bozacaktır. Dinleri yok ettiğimizi düşünürsek insanoğlunun nefsi var şeytana bile gerek duyulmadan insanlar kendi aralarında bozgunculuk yaratacaktır.

İslam ülkelerinin başarısızlığının altında yatan sebebi buna bağlıyorum. Yani şeytan alkışlanacak ölçüde iyi çalışıyor.

Olaya biraz bilimsel bakmaya çalışan insanların dinlerden uzak durma çabası da, yorumlarda da değinildiği gibi örneğin müslümanlar Kuran'ı anlayamıyor alimi de cahili de anlayamıyorlar. Bunun asıl nedeni de o zamanın edebiyatına hakim insanlar yaşamıyor olması. Dil bilimci yok. Bu yüzden yüzbinlerce çeşit Kuran tefsiri ile binlerce çeşit şeriat türetilmiş durumda. Dogmalaştırdıkları bu şeriatlar uğruna kellelerinin kesilmesini şehitlik olarak algıladıkları için de çevrelerindeki müslüman çeşitlerine veya farklı inanışlardaki insanlara ciddi bir tehdit unsuru gibiler. Hristiyanlıkta da örneğin ingilizce incillerin süryanice veya ibranice incillerle hiç alakası yoktur. Çeviri ve yorum hataları var.

Bu karmaşanın yarattığı kaoslar sebebiyle sadece Avrupada 100 milyonu aşkın Hristiyan birbirini öldürmüştür. Benzer mezhep savaşları Hz.Muhammed'in vefatının hemen ardından kendi dostları arasında yaşanmıştır. Günümüzde de islam çeşitleri arasında Amerika israil gibi güçlerin baskılarından fırsat bulsalar ciddi kanlar döküleceğini tahmin ediyorum. Bu açıdan bakılınca emperyalizmin şerrinde bir hayır görebilmek mümkündür.

Saygılarımla.

Mayıs 27, 2012, 05:37:58 ös
Yanıtla #38
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Musluman olmamama ragmen b12'yi yazdiklarindan oturu kiniyorum.

Islam onlari degil, onlar islami yanlis yere goturmuslerdir.

Ortadogu'da yahudi ve hristiyanlarin varligini siz de cogu kisi gibi unutmussunuz sanirsam.

Ayrica Islam ulkelerinin bir donem en yuksek medeniyete sahip ulkeler oldugunu da hatirlatirim...

ESENLIKLER,

LAUS DEO.
YY & Y

Ekim 23, 2012, 11:19:27 öö
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

En doğrusu amerikadadır çünkü ben müslümanım deyip içkini yudumlayabilirsin.
Non nobis, Domine, non nobis, sed Nomini Tuo da gloriam