Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam'da Yeni Akım  (Okunma sayısı 7934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 28, 2014, 01:56:36 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bunun (olayın) ne olduğunu ya da bunların (kişilerin) neden böyle olduğunu biliyor musunuz?
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2014, 02:05:10 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 28, 2014, 02:15:39 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sanırsam başlarına güneş geçmesin diye başlarının üzerinde taşıyorlar kitabı  ...  >:(

Not. Okuyarak ve anlayarak rehber edineceğimiz kitabımız ,aklı evvellerin yüzünden komik duruma düşürülüyor , ben de bunlara bakarak yukarıdaki basit espriyi  yapıyorum aklımca ... >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 28, 2014, 08:11:34 ös
Yanıtla #2

Kur'an-ı Kerim'i başımızdan hiç eksik etmiyoruz (ve etmeyeceğiz) demek istemişler. :-\ Belki siyasi bir eylem ile bağlantılı olabilir...
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2014, 08:24:25 ös Gönderen: SosisliSandviç »
Çıkmadık candan ümit kesilmez.

Ağustos 28, 2014, 08:19:30 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Din icin her sey mübah denmek istenmis olabilir mi ?

Malum, son gunlerde Islam adi altinda hicbir toplum anlayisiyla bağdaşmayan durumlar soz konusu. Gerci her zaman oluyordu da artik iyice beliginlesti.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2014, 08:25:05 ös Gönderen: Melina »
Adequatio intellectus et rei

Ağustos 29, 2014, 02:25:39 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ne olduğunu bilmiyorum bir açıklaması vardır elbet. Gerçi son zamanlarda peygamberin yapmadıklarını yapmak baya moda oldu.

Ağustos 29, 2014, 02:52:08 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.adam'dan alisik olmadigim bir paylaşım.Resim ilginc ama inancsal bir degeri yok. Herhangi bir kutsaniyet atfedilemez, tipik bir yanlis yonlendirme vakası, lakin herrhangi bir ibadetin ritueli gibi duruyor.Salakca ve kouunca bir davranis dinsel onemi yok.

karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ağustos 29, 2014, 06:18:43 öö
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Özgür düşünen beyinin kalmadığının göstergesi, artık rehber diye ele alınan kitabın geldiği durum, kutsal başımızın üstünde ama sadece üstünde....
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ağustos 29, 2014, 08:35:46 öö
Yanıtla #7
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Demek bu konuya bugüne dek internette bir yerde falan rastlayan olmamış.

Bana aktarılışı şöyle:

- Hocam, okuyorum ama kafam almıyor.
- Evladım sen yanlış yapıyorsun. Sana kim oku dedi ki ? Okumakla kafa bir şey almaz. Daha doğrusu, mü’mine yarayışlı bir şey almaz.
- Ya n’apacağız hocam ?

Hoca tarif eder. Hocanın tarif ettiği yöntem, ekte örneklerini göreceğiniz üzere, hızla yayılıyor.

‘Osmoz yoluyla ilim tedrisi’ bu.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 29, 2014, 10:47:07 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Müslüman olan birisine göre onu basinda tutmak ona bağlanmak asik  olmanin ayri bir noktası bunu anlatmak zordur ama Allahin kitabında ayri bir maneviyat olduğu için basinda tuttuyorlar

Ağustos 29, 2014, 01:30:16 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

OSMOZ: Geçirgen bir zar ile ayrılan iki farklı çözelti içerisindeki çözücü maddelerin az yoğun ortamdan çok yoğun ortama geçmesidir.

Resimdeki insanların kafalarının üstünde tutukları başka bir kitap olabileceği gibi  kur'an ı kerim de olabilir, sadece insanların fiziki görünümlerine bakarak algıladığım; bu insanlar müslüman gibi gözüküyor, yanılıyor olabilirim.

Fotoğraftaki insanlar OSMOZ prensibi ile öğreniyorlar ise;

1-İnsanların kafalarının üstünde tutukları kitap içerisindeki bilgilere göre daha bilgili oldukları için kitaptaki bilgilerin kitaba akmasını sağlıyorlar,

2- Beyinlerinin sahip olduğu çözücü (yani kavrayıcı) yoğunluğu çok olduğundan kitaptan bilgi akışı gerçekleşiyor, ancak kavrayıcı yoğunluğu yüksek bir insan kitlesinin böyle bir yaklaşım geliştirdiği kabul edilecek olursa kavrayış (zeka, akıl) bakımından düşük yoğunluktaki insanların bu kitleden uzak durması gerekiyor, aksi takdirde herhangi bir temas halinde var olanları da kaybedebilirler.

Az yoğun ortamdan çok yoğun ortama geçişin olabilmesi için iki ortam arasında geçirgen bir zarın olması gerekli, resme göre kitap ile kafa arasında zar görevini hava boşluğu yerine getirdiğinden bilgiler bir anda havaya, etrafa yayılabilir.

Bu insanlar acaba şöyle düşünmüş olabilir mi; Kitaptaki yazılar sonuçta mürekkep veya başka bir madde ile yazılmıştır. maddeleri atomik boyutta düşünecek olursak elektron, notron ve protondan oluşuyor. yazı maddesindeki elektronlar titreştiğinden kitabı beyin zarıma ne kadar  yakın tutarsam titreşen elketronlar vasıtası ile kitaptaki bilgiler arasında bağ kurarak bilgiye sahip olabilirim.

Metafiziksel olarak değerlendirecek olursam;

Tasavvuf, aydınlanma, farkındalık, kavrayış, zeka, akıl, bilinçlenme, bilinç ve sezinleme gibi kavramlar devreye girecektir. Kitabın yaydığı enerji alanına yakın olmak, enerji ile bütünleşerek amaca ulaşmak. Bana göre yeni bir yöntem olsa gerek, bilgilenmemi sağlayacak bilgi ve yorumlara ihtiyacım var, eğer yazımı okuyanlardan aydınlanmamı sağlayacak bilgiye sahip olan var ise paylaşmalarını isterim.

Sayın ADAM;

Bence bu insanlar OSMOZ yöntemi ile öğrenmiyorlar, olsa olsa DİFFÜZYON prensibi ile öğreniyorlar.

DİFFÜZYON: Çok yoğun ortamdan az yoğun ortama madde akışı.

Şimdi de diffüzyon yötemi ile öğrenme üzerine yorum yapamayacağım. Yukarıda yaptığım yorumlara dayanamadım, baydı ve resimdeki insanlardan yüce yaratan beni uzak tutsun diyor ve bağışlayıcı yönünüze sığınarak daha açıklayıcı olacağını düşündüğüm Neyzen Tevfikten bir alıntı ilave etmek istedim, ancak son anda vazgeçtim.

(Hatırlayan belki vardır, bir zamanlar arabistana ihrac edilebilecek ürünlerin üzerindeki arapça yazıları gördüğünde bizim milletten Bismillah çekenler vardı).

Eğer fotoğraftaki insanların başlarının üzerindeki Kur'an ı kerim ise aşağıdaki alıntı az çok hatırlanır. Öğrenmek için başının üzerinde taşı denmemiştir. Kutsiyet öğretinin kendisindedir, mürekkebinde kağıdında değil.

"Hz. Peygamber olayı şöyle anlatır: "Melek bana okumamı emretti. Kendisine okuma bilmediğimi söyledim. Beni kollarının arasına alıp kuvvetle sıktı; sonra 'Oku!' dedi. Ben yine, 'Okuma bilmem' dedim. Beni tekrar kollarımn arasına aldı, kuvvetle sıktı ve 'Oku!' diye tekrar etti. Ben yine 'Okuma bilmem' dedim. Üçüncü defa kollarının arasına alıp daha kuvvetlice sıktıktan sonra bıraktı ve şöyle dedi: 'Yaratan rabbinin adıyla oku; O, insanı alaktan (asılıp tutunan zigottan) yarattı. Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir. O, kalemle (yazmayı) öğretendir. İnsana bilmediklerini öğretmiştir" "

Saygılarımla,

Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek