Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dikkatimi çekti buradaki harici kardeşlerimde benim gibi mason olmak istiyor neden?

Saygınlık, güç kazanmak için
Tüm dünyayı masonlar yönetiyor bizde dahil olmalıyız
Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için
Meraktan
Diğer (lütfen başlığa yazınız.

Gönderen Konu: Neden Mason olmak istiyoruz  (Okunma sayısı 184772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 13, 2010, 10:02:01 ös
Yanıtla #70
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Varolusumuzun nedenını  anlamlardırmak ıcın mantık  ve duyguyu bırlestırıp  dogru olanı secmek ıcın ..Bılınmezlıgı gızemı gecmısı  gelecege tasıyor olması ..Ustunlugu burdan  gelıyor bence...Olma ıhtımalım  sıfır  olan bır durum ama felsefesını tasıyabılırım yuklenebıldıgım kadarını :)
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Şubat 10, 2011, 02:33:32 ös
Yanıtla #71
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslinda butun siklar ilgimi cekiyor. Ben askeri bir ogretim gorevlisi olarak  yuzlerce subay adayi yetistiriyorum.Benim bu forumda bu kardeslikde cok sey ogrenmem,  kendimi daha iyi gelistirmem  dogal olarak ogrencilerime de yansiyor. Yani bizlerin dusuncesinde yuzlerce subay adayi yetisiyor.Umarim gelecekde bunun yararini hep birlikde goruruz.
Sayin Ustadimiza ve butun yonetim ekibine sevgilerimi saygilarimi gonderiyorum.
1283 - leriz biz.

Nisan 27, 2011, 07:54:04 ös
Yanıtla #72
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhaba kardeşler, mason olmak istemenizin ilginizi çeken bölümlerin nedenleri nelerdir acaba ?
להאיר את הפריבילגיה

Nisan 27, 2011, 08:12:09 ös
Yanıtla #73
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Arkadas bir cumle yazmissin. İyi de bu kadar mi ozensiz yazilir. Bu kadar mi basi sonu ortasi alakasiz olur.
Merhaba kardeşler, mason olmak istemenizin ilginizi çeken bölümlerin nedenleri nelerdir acaba ?

Cumleye bak hizaya gel! Ben 4. Sezonun  13. Bolumuyle 2. Sezonun 6. Bolumune ilgi cekeyim. Tabi aslinda daha 1. Sezonun ilk bolumunden itibaren iyi bir sey olacagi belliydi. Karanliktan kurtulus falan, oradan dikkat cekiyordu...

İnan o cumleden sonra insanin cevap veresi gelmez. Cumleyi toparla bir daha sor bence

Yok ben boyle yazinca bir de suclu oluyorum. İyi de arkadas bir cumle yazip yazamamak neoluyor?

Anlatim bozukluklarina duyulan dehsetengiz sinir bozukluklarimla
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Nisan 27, 2011, 08:28:48 ös
Yanıtla #74
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Zagzagel,

Belki de diğer üyelerle yaşadığınız sorunlar üslubunuzdan kaynaklanıyordur..

Sevgi ve saygılarımla..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Nisan 27, 2011, 09:35:30 ös
Yanıtla #75
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Arkadaşlar burası şiddet içeren bir yer veya eleştiri meydanı değil, birileri bilmeyen merak edenlere hizmet ediyor bazılarımız burayı başka mekanlarla karıştırıyor sanırım. Kim bilir yeni üye olan arkadaşlarım bu eleştiri tarzını görünce nasıl hayal kırıklığına uğradı ama bunu düzeltmek isterim burası birkaç istisna! hariç çok güzel bir bilgi yuvasıdır bin eriğin arasında bir kaç erik çürükse binide çürük değildir elbet...
Saygılarımla.
להאיר את הפריבילגיה

Nisan 27, 2011, 09:43:59 ös
Yanıtla #76
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Konu daha önce açılmış benzer konu ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Nisan 28, 2011, 12:47:09 öö
Yanıtla #77
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Nisan 28, 2011, 01:22:59 ös
Yanıtla #78
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Cornelius, size katiliyorum.
Saygilar.
1283 - leriz biz.

Nisan 28, 2011, 02:51:42 ös
Yanıtla #79
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Oncelikle selamlar,
Sayin Cornelius size katiliyorum. Ama boyle olmanin da verimli olabilecegini dusunuyorum. Bu da benim dusuncem.

Ayrica elestirilerim ki simdiye dek hepsi, var olan sikintilari hatalari gostermek uzerine idi ve bu yine boyle olacak. ama goruyor ve uzuluyorum ki, kimi uyeler kendilerinin elestirilmesine pek de tahammulkar degiller. Olabilir. Hatta bu tahammulsuzlukleri o derece ileri noktadaki en basit elestiriyi bile kabullenememe durumundalar. Dahasi sonuna kadar hakli elestirilere karsi bu elestirileri yapanlari siddet ortami olusturmak gibi son derece komik bir savla savlamaktalar. Oysa ki olmasi gereken nicin elestirildiklerinin ayirdina varabilmeleridir. Basit bir cumleyi icinden cikilamaz cetrefillige sokanlardan bunu anlamayi elbette beklememek gerek. Ama ben de insanim iste, hatalarimdan birisi de bu galiba. Bekliyorum. Evet Turkceyi kullanmada kendi dilimi kullanmada son derece ozensiz davranmisim bu sebeple buradaki tum katilimcilardan ozur dilerim, bundan sonraki iletilerimde dil kullanimina ozen gosterecegim gibi basit bir ifadeyi bekliyorum. Yoksa curuk erikten siddet ortamindan gibi benzetmeleri degil. Aksine bu benzetmeleri yapanlar ortami siddetli bir muzakeresizlige katilimsizliga surukluyor. Hele bir de ozel mesajla edilen tehditler var ki onlari buraya tasimaya ne gonlum ne de aklim el vermiyor. Ben buradayim. Ve dedigimin arkasindayim. Eger daha kendi yazi dilinizi bile duzgun kullanamiyorsaniz bosverin MASON olma sevdasini, iki kelami bir araya getirip yazabilmeyi ogrenin.

Ben boyle dedim. Cunku Suyu biz boyle geceriz, bizi afet sanirlar.

Can eregi ve cagalalardan duyumsadigim tarifi imkansiz hazlarımla.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.