Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: EN İYİ BİLDİĞİM 24 NİSAN KLASİĞİ  (Okunma sayısı 1976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 24, 2013, 10:01:35 ös
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Dışişleri Bakanlığı'ndan Obama'ya sert tepki
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Barack Obama'nın 1915 olaylarına ilişkin yaptığı beyan eleştirildi. Açıklamada, "Tarihi gerçekleri çarpıtan bu açıklamayı her bakımdan sorunlu buluyor ve esefle karşılıyoruz" denildi.

ABD Başkanı Barack Obama'nın 1915 olaylarıyla ilgili yazılı açıklamaya Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi. Bakanlık yaptığı yazılı açıklamada, Obama'nın beyanında Ermeni görüşlerini yansıtan tek yanlı bir yaklaşım sergilediğinin altı çizilirken, şu ifadelere yer verildi.

"ABD Başkanı Obama, 24 Nisan 2013 tarihinde yaptığı açıklamayla, Türkler ile Ermeniler arasında ortak tarihlerinin acılı bölümüne ilişkin ihtilafta, maalesef bu sene de Ermeni görüşlerini yansıtan tek yanlı bir yaklaşım sergilemiştir. Tarihi gerçekleri çarpıtan bu açıklamayı her bakımdan sorunlu buluyor ve esefle karşılıyoruz.

Tartışmalı tarihi olayları iç siyaset dinamiklerinin etkisiyle tek taraflı bilgi ve seçici bir adalet duygusuyla yorumlayan bu tür açıklamalar Türk-Amerikan ilişkilerine zarar verdikleri gibi, Türkler ile Ermenilerin adil hafızaya ulaşmalarını da zorlaştırmaktadır. ABD gibi önemli bir müttefikimizden beklentimiz, sorunu daha da derinleştirmek değil, çözüme yönelik yapıcı katkılar sunmak ve konunun tarafsız ve bilimsel şekilde araştırılmasından kaçınan Ermeni tarafını daha gerçekçi ve uzlaşmacı olmaya cesaretlendirmektir.

I. Dünya Savaşı sırasında yaşanan acıların ortak olduğu ve döneme ilişkin hatıraların Türk halkı bakımından, en az Ermeniler için olduğu kadar hassasiyet taşıdığı bilinmelidir. Tarihin doğru anlaşılmasını engellemeye çalışan önyargılı müdahalelere rağmen Türkiye, konuya özgüvenle ve açık fikirlilikle bakmakta, gerçeğin tüm yönleriyle araştırılmasını istemektedir."

karahanın notu:Allahım ülkeme ve türk milletine sen devamlı ve tamamen sana yalvarıyorum en azından ben ölene kadar bu kıyağı yap ve bize herzaman böyle açıklamalar yapabilecek cesur ve mert yöneticileri nasip et allahım karahan kulunun bu dileğini kabul et rabbim.

Hadi canım ya bu ne böyle amerikan mandası türkiye cumhuriyetimidir böye neyiz biz?

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 24, 2013, 10:27:52 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Aslinda kendim ve ülkem adina utaniyorum ben.
Her yil 24.Nisan"da dünyanin dörtbir yaninda katliamlar yapan ve ülkem insanlrinin kanini emen bir ülkenin baskani ne diyecek diye tir tir titriyoruz.

Ne aci demi.

Nisan 27, 2013, 01:49:28 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Gerçekten büyük devletler böyle eften püften konularla ilgilenmezler bile. Amerika'ya veya başka bir devlete ne? neyin  ne olduğu. Sen Amerika'yı kızılderili soykırımı için veya daha düne kadar yaptığı ırkçılık için kınayabiliyor musun?
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"