Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Öğrenci Andı'nın kaldırılması girişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Andın  okunmamasını destekliyorum.
9 (32.1%)
Andın okunmasını destekliyorum.
14 (50%)
Andı okumak istemeyen öğrencinin uygulamadan muaf tutulmasını destekliyorum.
0 (0%)
Bu konuyu önemsiz buluyorum.
5 (17.9%)
Kararsızım.
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 20

Oylama kapandı: Haziran 21, 2009, 06:05:58 ös

Gönderen Konu: Öğrenci Andı'nın kaldırılması tartışmaları  (Okunma sayısı 26756 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 14, 2013, 12:01:15 öö
Yanıtla #50
  • Uzman Uye

Sayın Deus Otiosus, Düşüncenizi tüm bir ulusa maletmeniz bana biraz yersiz geldi. Tabiikidir ki, her toplumda dürüst insanlar olduğu gibi  sahtekarlarda bulunur. Bir toplumda biraz fazla bir diğerinde daha az olabilir. Ama sahtekarler yüzünden tüm bir ulusun suçlanmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Ona bakarsanız, en son ve en ideal olarak kabul ettiğimiz Müslümanlık ta da öyle değil mi? Türkiye nüfusunun %90'ından fazlası Müslüman değilmi ?
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 14, 2013, 12:37:54 öö
Yanıtla #51
  • Uzman Uye

Alıntı
yanlış hatırlamıyorsam andımız da "türküm doğruyum çalışkanım" şeklinde cümleler vardı. andımız okuyarak büyüyen bu çocukların alayı nedense büyüdüklerinde üç kağıtçı, düzenbaz, beleşci bir sülük olup çıktılar. sürekli tekrarlanan kelimelerin, manası yönünde ters etki yaptığına dair bilimsel bir çalışma var mı bilmiyorum. gördüğüm şu ki, türkler yıllarca doğruyum diye diye tam bir sahtekar olup çıktılar.

Mutlaka o bahsettiğiniz kişinin cibiliyeti ve karekteri o DAMARINDAKİ KAN' ı taşıyamadığı için Kanı bozuklardandır ...
Anlamadığım siz hangi gruptan oluyorsunuz merakımı celp etti ?
Seni yönetenler kendini yetiştiren devlete yıllarca DARUL HARP denen Ülkede iktidara geldiler sonuçta düzen SAHTEKAR ve DÖNEK yetiştiriyor ... Tek suçlu ATATÜRK ve Silah arkadaşları ; sonuçta senin gibi İnsanları kulluktan vatandaşlığa yükseltti lakin Padişahlık olsaydı sonun nice olurdu merak ediyorum .
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 14, 2013, 02:25:48 öö
Yanıtla #52
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn nosam

burda monarşi/demokrasi kıyaslamasına girmek istemiyorum. -türkiye şartları için konuşacak olursak- monarşi daha adaletli gibi duruyor. tarhana çorbası içen köylüleri başımıza beyefendi yapan sisteme demokrasi deniyorsa, batsın öyle demokrasi. evet atatürk'ü hatalı buluyorum. sarayı yıkarak iktidarı çarıklı köylülere vermesi tarihi bir hatadır ki türkiye 90 yıldır bunun bedelini ödüyor. en büyük sorunumuz köylü istilası zaten. siyasette köylüler, emniyette köylüler, kurumlarda köylüler.. her şeyi estetiksizlik ve cehaletleriyle mahvediyorlar, yakıp yıkıyor talan ediyorlar. ben genel olarak türk milletinin problemli olduğunu düşünüyorum. bence 70 milyon homo erectus bu milletin. yani tam olarak insan değiller. insan olabilmeleri için 500-600 yıla daha ihtiyaçları var. bu hepiniz için geçerli.. kimse kendisini ayırıp da tayyip ağzıyla "bunlar bunlar" demesin

Ocak 14, 2013, 03:16:05 öö
Yanıtla #53
  • Uzman Uye

Alıntı
bu hepiniz için geçerli..

Sorumu tekrar ediyorum siz hangi gruptansınız ?

Alıntı
kimse kendisini ayırıp da tayyip ağzıyla "bunlar bunlar" demesin

Bu bahsettiğin kişiyi GÜNAHIM kadar sevmem ...

Alıntı
bence 70 milyon homo erectus bu milletin.

Homo erectus (Latince’de "dik insan"), soyu tükenmiş insansı türüdür ve modern insanların (Homo sapiens) atası olduğuna inanılır.

Lakin Modern İnsanın Atasıdır deniyor ...   ???

İnşallah Sayın ADAM bana kızmaz Vikipedi' den ALINTI yaptım .   :-[

Alıntı
tarhana çorbası içen köylüleri başımıza beyefendi yapan sisteme demokrasi deniyorsa, batsın öyle demokrasi.

Anlaşılan kendiniz Üst ELİT gruptansınız ... Ne demekse  >:(

Alıntı
en büyük sorunumuz köylü istilası zaten. siyasette köylüler, emniyette köylüler, kurumlarda köylüler.. her şeyi estetiksizlik ve cehaletleriyle mahvediyorlar, yakıp yıkıyor talan ediyorlar.

Savaş zamanı ASKER , Barış zamanı RENÇBER Hımmmm bu zihniyet devam ediyor OSMANLI bakış açısı Bir zamanlar beğenmediğiniz ATATÜRK  Köy Enstitüleri
kurmuştu lakin dediğiniz o çarıklı ve YOBAZ ,BAĞNAZ insanların yüzünden canlarım KOMÜNİST olamadan kapattılar , YAZIIKKKK  ??? ??? ???

SON SÖZÜM Vur Vur ' da birde karşıdaki eli öpülesi Köylüyü bir dinle UZAY' dan gelen arkadaşım , bu kadar KİBİR ve Mağrurluk bu sitedekilere yakışmaz , daha mütavazi olsak elbirliği ile bu ülkenin İnsanını eğitsek , Bak Sayın MASON ilk defa bu siteyi kurduğunda ne hakaretlere uğramış sabretmiş ve yavaş yavaş bizim gibi Taşları yontmaya başlamış sonuç ortada
Sizcede ... 8)

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 14, 2013, 06:27:37 öö
Yanıtla #54
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Köylüye laf etmiş biri estetik açıdan ben artık isim kullanamıyorum tam düşünemiyorum çünkü sizin tablolardaki bitkilerin doğuşuna köylü bizzat şahit orda, uçurumda traktör sürüyor onlar da bayağı estetik. Sizdeki imkanları köylüye verin bakalım köylü ne yapıyor.
Türk ne bilir idrakı lak lak içer ayranı kafası. Şarap desenize örnek olarak genel bu düşüncede olanlara diyorum burada varsa.

Ocak 14, 2013, 06:32:36 öö
Yanıtla #55
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

5 yaşındaki çocuklara Arapça Kur'an dersleri verilen bir sistemdeulusal kimliğini öğretmeyi yerinde görmeyenler, 5 yaşındaki çocuk Kur'an dan  ne anlayabilir. Bunun muhakemesini hiç yaptınız mı ?
      Saygılar-sevgiler.

Sayın Alşah Kenan Evren'in darbe sonrası konuşmalarını dinleyin çok daha etkili milli kimlik öğretiyor. Sonuç ortada. Milli kimlik öğretilme yöntemi Arapça Kuran okutmaya benziyor. Ne fark var ? Bir üyede disiplinden bahsetmiş.Askeri örnek vermiş bir de. Eh üst alt ilişkisi sonramüdürüne öğretmenine bir şey diyemeyen çocuklar.

Mayıs 27, 2013, 06:41:31 ös
Yanıtla #56

Deus Otiosus bende hergün andımızı söyleyerek büyüyen gençlerden birisiyim. Fakat bugüne kadar çok şükür ki kimse bana üç kağıtçı,düzenbaz, beleşçi bir sülük ifadelerini kullanamadı. Çünkü bu sözleri her ne olursa olsun kullanan insanların sahipleri kendileri olduğunu düşündüm. Çok merak ediyorum Atatürk gibi bir öndere dil uzatan insanların bu vatan için ne katkısı olmuş bugüne kadar. Hangi çalışmalarda yer almışlar. Kötüye giden hangi durumu düzeltmek için canlarını ortaya koymuşlar. Emin olun hiçbiri. Bilmiyorum terörle mücadelenin içinde yer aldınız mı hiç veya bir savaş ortamı gördünüz mü. Bilgisayar başında herkes yazıp çiziyor keşke birazda yüreğiniz olsa yanlışları düzeltmek için. Sayın NOSAM33 "Tek suçlu ATATÜRK ve Silah arkadaşları ; sonuçta senin gibi İnsanları kulluktan vatandaşlığa yükseltti lakin Padişahlık olsaydı sonun nice olurdu merak ediyorum ." merak etme ben daha önce buna benzer görüşü olanlara yönelttiğim bir soru çoğundan aldığım yanıt ne olursak olalım o zaman farklı bir millet olurduk yönündeydi. Uzatmakta istemiyorum.Saygılar....

Mayıs 27, 2013, 06:44:40 ös
Yanıtla #57

Ayrıca sayın Deus Otiosus'dan köylü ifadesini kullanırken tam olarak neyi kastettiğini anlayamadığın için açıklamayı biraz açmasını rica ediyorum...