Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tayyipname  (Okunma sayısı 10046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 27, 2007, 09:43:08 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Ya bak ben biliyordum yanlış yolda olduğunu.  ;) Hamlet ile aynı düşünüyorsun daha ötesi varmı? :)
Sevgili Hamlet yanlış yolda olan bir arkadaşımızı son anda uyandırdığın için sana büyük teşekkür ediyoruz. ;) :D ;D

Mayıs 27, 2007, 12:21:40 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

600 Yüzyıllık Osmanlı yıkılmış, 80 yıllık cumhuriyet mi yıkılmayacak"
Fahrettin Poyraz
Ak Parti Bilecik Milletvekili

Cumhuriyetimizi ne zorluklarla kurduğumuzu bugün artık çok az sayıda kalmış olan yaşlılarımız çok iyi bilirler. Biz gençlerse sadece masal gibi dinleriz. TRT nin Kurtuluş savaşını anlatan dizisi vardı adı da "Kurtuluş" ardından da Cumhuriyet dizisi çekilmişti. O diziyi seyrederken zaman zaman ağladığımı biliyorum. Öyle yoktan var edilmiş bir zaferdi ki bu, Yabancılar bile şaşırmışlardı. Turgut Özakman'ın kitabı "Şu Çılgın Türkler" i mutlaka okuyun ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız.
Zaman zaman Cumhuriyet tarihinde hatalar yapan iktidarlar oldu, hatta her birinin ayrı ayrı hataları vardı. Ama bugünkü iktidar hata yapmıyor, planlanmış bir yoldan adım adım yürüyorlar. Amaç belli cumhuriyeti yıkmak ve bir islam devleti kurmak, bugün ABD nin başını çektiği güçler Türkiye için bu rolü uygun gördüler. Yurt içindeki en büyük işbirlikçileri ise Akparti iktidarı.
Bu gün sağır sultan bile duydu AKP nin ABD desteği ile iktidar olduğunu, iktidarın bedeli ağırdır, AKP bugün ABD ye diyet borcunu ödüyor.
Bugünden (7 Ağustos 2005) itibaren bu sayfada AKP nin foyasını ortaya çıkaracağız. Bu sayfalar sizlere de açık duyduklarınız, bildikleriniz ve yaşadıklarınızla bu sayfaya katkıda bulunacaksınız. Burdan tüm Türkiye'ye gerçekleri bildiğimizi göstereceğiz.

1. Tayyip Erdoğan "Gerekirse Kuzey Irak'a gireriz" dedi.
ABD buna güldü. "Giremezsiniz çünkü şartlar değişti. Irak ta artık bağımsız bir hükümet var ondan izin almanız lazım"
Kürtler ABD nin gözünde daha gerekli ve değerlidir. Üstelik onlar Washington la pazarlık ediyorlar. Akparti iktidarı pazarlıksız teslim olmuştur. ABD ne isterse veriliyor; Afganistan a asker,İncirlik, üsler, limanlar.... Ünlü bir Amerkan atasözüdür;
Oltaya takılmış balığın yeme ihtiyacı yoktur.
AKP Türkiye'yi ABD nin oltasına takmıştır.

2. AKP li Eyüp belediyesi zabıta memuru alacak.
Aranan koşul İmam hatip mezunu olmak...

3.Türkiye'de iktidar AB için ek protoklü imzaladı.
Durum maalesef Trabzonspor un Famagusta takımına yenilmesinden daha acı.
Çünkü bu defa golleri kendi kalemize attık.Tek teselli deklerasyonla yayınlanan şu sözler "imza atmamız tanıdığımız anlamına gelmez"
Siz hiç birbirini tanımayan ülkelerin anlaşma imzaladığını duydunuz mu?
Yapılmak istenen Rum tarafının tüm Kıbrıs adına AB ye girişini TBMM ye onaylatmak, adım adım Türkiye'yi Kıbrıs tan çıkarmak ve Kıbrıs Türk halkının tek devlet olduğu iddia edilen Kıbrıs cumhuriyetine yamamak.
Ek protokol ile 70 milyonluk Türkiye pazarı Rumlara açılıyor. KKTC üzerindeki izolasyonun kaldırılmayacağı gibi Türkiye'yi de bu izolasyona dahil etmek. Akparti ve Recep Tayyip Erdoğan Türk kamuoyuna " AB ye giriyoruz" görüntüsü vermek adına Rumlara rüyalarında bile göremeyecekleri tavizler hatta taviz az gelir adanın kendisini veriyor. Müzakerelerde 35 ayrı konu için 70 defa rumların imzası istenecek. 70 defa veto kullanabilecek Rumlar.
Rumların isteyip de alamadıkları hiç birşey kalmayacak. AKPARTİ sadece anavatan Türkiye'yi değil yavru vatan Kıbrıs ı da satmıştır.

4. AKP li Sağlık Bakanlığınca hazırlanan halen tasarı halindeki "Ruhsatlandırma Yönetmeliği" ne göre doktor ve diş tabipleri de ancak MESCİT açtıkları takdirde ruhsat alabilecekler. Şaşılacak bir şey yok. Türkiye de AKPARTİ laikliğe boşverip günlük hayatı kendi inançlarına göre düzenlemek istiyor. Üniversitede türban, kaçak kuran kursu, imam hatip, dekolte yasağı derken bu istekler sürüp gidecek. Nereye kadar mı? Cumhuriyeti yıkıp İslam devleti kurana kadar...

5.Petkim ve Tüpraş ile Seydişehir Aleminyum işçileri, özelleştirme adı altında halkın malını, cumhuriyetin 82 yıllık birikimlerini bedava fiyatlarla gözden çıkarılmasına karşı direniyorlar. AKP iktidarı dindar görünmek ve kendini halka dindar göstermek için olağanüstü çaba sarf ediyorlar. Türban gibi konularda çok hassaslar. Merak ediyoruz; Müslümanın malını üç otuz paraya gavura satmanın islamiyette yeri var mı?

6.Milli Eğitim'in Kuran kursu denetleme yetkisi kaldırıldıi 4322 kursu diyanetin 52 tane müfettişi denetleyecek. Hayırlı olsun.

7.Birgün gazetesinde bir haber: "Milli Eğitim bakanlığınca hazırlanan yeni 6-7-8 Türkçe öğretim program taslağında, Atatürk ile ilgili ifadeler makaslandı."
Mevcut programda bulunan:
"Atatürk'ün hayatıyla ilgili bir metin okuma, Atatürk'ün fikir hayatını anlama, Atatürk2ün özelliklerini tanımaya ilgi duyma, Atatürk'ün hayatı, Atatürk ile ilgili yayınlar, Atatürk ilke ve inkılaplarını anlayabilme" gibi bölümler çıkarıldı. Milli Eğitim bakanlığı eğitim konusunda sınıfta çakıyor ama görüldüğü gibi Atatürk'ü tarihten silme konusunda hayli gayretli...

8. PKK yenilmiş Apo Türkiye'nin eline geçmiş, Güneydoğuya sükun gelmişti. ABD nin Irak ı işgalinin ardından PKK Kandil dağında bakıma alındı, beslendi, büyütüldü, şimdi Güneydoğuda askerlerimize saldırıyor.
PKK ne istiyor?
Bu konuda doyurucu bir açıklama yok, Kürt çevreleri net bir şey söyleyemiyor. Her kafadan başka bir ses.
Peki bu hareket Kürt kökenli halkın yararına mı?
Tam tersine Kürtler AB sürecinde AB şemsiyesi altında kültürel haklarını peyderpey alıyorlardı. Bu hareket AB sürecini baltalıyor. Kürt halkını yeniden askeri baskı altına sokuyor.
PKK nın son çıkışı tamamen ABD kışkırtmasıdır. PKK Amerikan çıkarları için saldırıyor bu defa. Ve tamamen askerimizi hedef alıyor.
Peki amaç nedir?
Türk ordusunu küçük düşürmek... Haysiyetini kırmak, prestijini zayıflatmak...
Nihai amaç
Böylece Türk ordusunun Türk siyaseti üzerindeki etkisini azaltmak. Ilımlı islam projesi ve diğer konularda AKP nin elini rahatlatmak. Türkiye'nin Ortadoğuda Amerikan çıkarları doğrultusunda kullanılmasını kolaylaştırmak.
Kolay gelsin AKP..

9. AKP Rize il başkanı Hasan Karal'ın sözlerini yerel basından okuduk. Şöyle diyor: "Ben Rize de başbakanı temsil ediyorum, benden yukarda kimse yok. Köy Hizmetleri Müdürüne de söyledim, telefonlara çıkmayacaksın, dedim"
Hasan Karal, daha önce Rize Şeyh Cami imamıymış.

10.RTÜK AKP nin kontrolüne girdi. Türkiye'de 1.500 civarında radyo ve televizyon kanalı var ve bunların önemli bir bölümü irticai nitelikte yayın yapıyor. RTÜK AKP nin kesin kontrolüne girdiği için bunlar artık en küçük bir ceza ve kapatılma korkusu olmadan istedikleri şekilde yayın yapabilecekler.

11. Resmi gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin Kuran kursları ve öğrenci yutlarını denetleme yetkisi kaldırıldı.
Böyle bir değişikliğe neden gerek duyuldu?
Yapılan değişiklik tamamen kötü niyetlidir.Amaç laikliğe, öğrenim birliğine aykırı etkinlik yapan kursları ve yurtları korumak, yasa dışı eğitim kurumlarının açılmasını daha da özendirmektir.
Anayasanın 42. maddesi : "Eğitim ve öğretimin Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre devletin gözetim ve denetimi altında yapılacağını ve bu esaslara aykırı eğitim ve öğretim öğretim yerleri açılmayacağını" emretmektedir.
AKP iktidarı din eğitiminde çocukları yasa dışılığa teslim ediyor.
Gazetelerde bu kurslardan fotoğraflarda yer alıyor. Kursta görülen çocukların yaşları 6-7 den başlıyor. Oysa şu anda 12 yaşından küçük çocukların kuran kursuna devam etmeleri yönetmeliklere aykırı. AKP iktidarı yasa dışı eğitimi yasallaştırıyor. Bu kurs ve yurtlarda nasıl insanlar yetişeceğini varın siz düşünün...

12.Türkiye'deki tüm il ve ilçelerdeki eğitim kurumlarında yapılan yönetici atamalarında sınavı kazanmış olanlar ve hak edenler değil AKP yandaşı olanlar atanıyor. Büyük bir haksızlık tüm yurtta devam ediyor. AKP insanların hakkını yemeye devam da edecek. Çeşitli il ve ilçelerdeki Milli eğitim müdürleri hep AKP li, dolayısı ile yönetmelikleri ve kanunları hiçe sayarak bazı idareci kadrolarına işi bilen hak etmiş olan ve sınavları kazananları değil, gerici yandaşlarını atayarak Milli Eğitimin içinde müthiş bir kadrolaşmaya gidiyorlar.

13. AKP vatansevermidir?
Mesela

Yaşadığımız tüm gerçeklere rağmen ABD yi NATO içerisinde müttefik olmaktan öte, stratejik ortak ilan etmek vatanseverlik midir?
Bu stratejik ortağın, askerlerimizin başına çuval geçirerek teslim alışını eli kolu bağlı seyretmek vatanseverlik midir?
Bu stratejik ortağın, egemen olduğu Kerkük'te PKK irtibat bürosunun kurulmasını, beyrak çekilmesini sessiz sakin izlemek vatanseverlik midir?
Dubai de 8 milyar dolar kredi karşılığında, Kuzey Irak a girmeyeceğim diye siyasi koşulla anlaşma imzalamak vatanseverlik midir?
Telekomu Ermeni Diasporası destekçi Arap sermayesine yok pahasına peşkeş çekmek vatanseverlik midir?
Ülkenin 85 yıllık birikimlerini küçümsemek, kötülemek,Atatürk'ün kurdurduğu Sümerbank için "yakında tarihten siliniyor. İsmini de kaldırıyoruz." demek vatanseverlik midir?
AB sürecinde 17 Aralık kararlarını, her türlü ek siyasi koşula rağmen bayram yaparak kutlamak vatanseverlik midir?
Bölücü PKK terörü, dirayetsizlikten, beceriksizlikten, hergün insan öldürürken, sünnet düğünlerinde "Beraber yürüdük biz bu yollarda" diye şarkı söylemek vatanseverlik midir?
Türk Kıbrıs'ın ekonomik ve siyasi teslimiyetini kabul edecek yolu açmak vatanseverlik midir?
Ülkenin verimli tarım arazilerini işgal eden uluslararası şirketlere af çıkarmak, yüzbinlerce pancar üreticisinin sırtından şeker kotası pazarlıkları yapmak vatanseverlik midir?
Açız, geçinemiyoruz diyen çifçilerimize; "Gözünüzü toprak doyursun" demek vatanseverlik midir?

AKP DANIŞMANLARI

BAŞBAKANA "KÜRT SORUNU" KAVRAMINI TELAFFUZ ETTİREN DANIŞMANLAR... VE BU KAVRAM DOĞRULTUSUNDA SİYASİ AÇILIMLARA ZEMİN HAZIRLAYAN DANIŞMANLAR... VE KUZEY IRAKTA İLERDE YAŞANABİLECEK GELİŞMELERE (SINIR ÖTESİNDEKİ KÜRT KÖKENLİ VATANDAŞALARA ÇENGEL ATMA) ZEMİN HAZIRLATAN DANIŞMANLAR...
1) MÜCAHİT ASLAN
Tarih 28 Mart 1994. İstanbul Aksaray'da oto galerisi, yeleklerinin üzerinde "polis" yazan, 8 kişi tarafından basıldı. 42 yaşındaki galeri sahibi ve 32 yaşındaki yeğeni, dükkanda bulunan müşteriler ve konukların gözleri önünde, "karakola gitmemiz gerekiyor" diye alınıp götürüldü. Galeri sahibi daha önce de uyuşturucu kaçırdığı, PKK'ya parasal yardım ettiği iddialarıyla gözaltına alınmıştı. Bu nedenle karakola götürülmesini hiç yadırgamadı. Ertesi gün. Kınalı - Sakarya TEM otoyolunda, Hendek gişelerine bir kilometre kala, şakağına sıkılan tek kurşunla öldürülen galeri sahibi ile kalbine üç kurşun sıkılmış, gözleri bağlı yeğeninin cesedi bulundu...O günler, PKK'ya yardım eden Kürt işadamlarının öldürüldüğü günlerdi... Aradan yıllar geçti. Öldürülen Kürt işadamının bir başka yeğeni bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı. Öyle sıradan bir danışman değil ama; 10 Aralık 2002 tarihinde, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Bush ile AKP Genel Başkanı R.T. Erdoğan'ın yaptığı toplantıya katılan birkaç isimden biri. Babası milletvekili. Babası bir dönem insan hakları meseleriyle çok yakından ilgiliydi; dernek başkanıydı; fırsat buldukça da İstanbul-Ankara belediyelerinin köprü, yol ihalelerini alırdı. Ailece S-300 Mercedese biniyorlar... Danışmanın üniversite mezunu bile olmadığı söyleniyor. Başbakan Erdoğan'ın bu danışmana özel bir sevgisi olduğu biliniyor.
2) CÜNEYD ZAPSU
Bu danışman Güneydoğu'nun en büyük Kürt aşiretinin üyesi. Dedesi ilk Kürtçe tiyatro eseri yazan bir edebiyatçı. Ehl-i Sünnet dergisinin sahibi. Türkçe-Kürtçe yayınlanan "Jin" dergisinin önde gelen isimlerinden. Danışmanın halası, faili meçhul bir cinayete kurban giden Kürt hareketinin önde gelen isimlerinden Musa Anter'in eşi. Danışmanın eniştesi öldürüldüğünde Abdullah Öcalan başsağlığı mesajı yayınladı. Öldürülen bu Anter'in yeğeni milletvekili de yine faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Danışman yakın akrabaları gibi Doğu ve Güneydoğu'da gezmiyor. O'nun bir ayağı hep Amerika'da. Orada da sıradan yerlere gitmiyor. Örneğin bugünlerde, Florida TAMPA'da ABD Askeri Komuta Merkezi'nin bulunduğu Mac Dill Hava Üssü'ne sık sık uğradığı söyleniyor. Biliyorsunuz, ABD'nin Irak işgalini komuta ettiği 9 merkezden biri burası. TÜSİAD üyesi bu danışman, Başbakan Erdoğan' ın özellikle yurt dışındaki tüm resmi-özel görüşmelerinde bulunuyor. Erdoğan'ın "aklının yarısı" olduğu iddia edilen bu danışman, işin tuhaf yanı, daha çok Korkut Özal'a yakın.
3) ÖMER ÇELİK
Bu danışman aslen Diyarbakırlı. Ama doğum yeri başka. Fakat Kürt olduğunu saklamıyor. Gazi Üniversitesi Kamu yönetimi mezunu. Dil bilmiyor sayılır. Bir dönem radikal ıslamcıydı. Yaşar Kaplan'ın aylık Düşünce Edebiyat dergisinde editörlük yaptı. Buradan daha ılımlı, Ali Bulaç'ın Bilgi ve Hikmet Dergisi'ne geçti. Ali Bulaç sayesinde R.T. Erdoğan ile tanıştı. Sonra Yeni şafak gazetesine geçti, köşe yazarı oldu. Bir ara Dinç Bilgin grubunda, sonra Aydın Doğan grubunda ve son olarak da Uzan grubunda çalıştı... Yoksuldu; üniversitede yurtta kalıyordu; şimdi lüks otellerden çıkmıyor, 100 bin dolarlık jeeplere biniyor. Bekar. Kırık bir aşk hikayesi var. Yazmam ama... Meclis kulisinde dedikodu yapmayı seviyor: iki yıl önce Lale Mansur ile flört ettiğini söylüyordu, şimdi de Deniz Akkaya ile 6 ay birlikte olduğunu... Sohbetleri renkli olsa da, AKP Grubu bu danışmanı hiç sevmiyor. Öyle ki, "Grupta ikinci tezkereyi geçirmek için, Amerikayı göklere çıkaran konuşmaya kızıp hayır oyu verdim" diyen AKP milletvekilleri var! Bu danışman-milletvekili Başbakan Erdoğan'a özellikle Ortadoğu konusunda danışmanlık yapıyor...
4) EGEMEN BAĞIŞ
Babası Güneydoğu'da bir şehrin belediye başkanıydı. O ise Beyaz Saray'ın yeminli müşaviriydi. Nerden nereye... ABD vatandaşı olduğu iddia ediliyor. Ama şimdi o hem danışman hem milletvekili. Uzatmayalım. Başbakan Erdoğan'ın tüm danışmanlarının Kürt olmaları tesadüf mü? Öyle kabul edelim! Peki hepsinin bir şekilde ABD ile yakın temas içinde olmalarını nasıl açıklayacağız? Bilmem. Ama bildiğim şudur: Ağrı Diyadin DEHAP ilçe Başkanı Mehmet Nuri Sarı'nın, Abdullah Öcalan'a, "Sayın" dediği için 2 yıl 1 ay hapse mahkum edilmesinin bugün hiçbir anlamı yoktur. Türkiye, içindeki düşmanını yanlış yerlerde arıyor; biraz kafasını kaldırıp yukarıya bakması gerekiyor...
Cüneyt ZAPSU- Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın Danışmanı (BİM marketlerin sahibi) Kürt Teali Cemiyeti'nin Kurucu Üyesi, Kürt Hevi Cemiyeti'nin Kurucusu 'Kürdistan'da Kürtten başka hiçbir millet yoktur' diyen Abdurrahim ZAPSU'nun torunudur. Alman vatandaşı olduğu için milletvekilli adayı olmadığı belirtilen Cüneyt ZAPSU AKP'nin kurucu üyesi ve 'Türkiye yalnızca Türklerin değildir.. Bu düzenin koruyucusu olmamız mümkün değil.. Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.. Bu hukuku hazırlayanlar bu düzenin kaldırılmasının maşası olacak...' diyen Tayyip'in danışmanıdır. Yaşadığı sürede Türklere her fırsatta kin kusan babaannesi Hidayet Zapsu, Kürt isyanlarının baş aktörü olan Bedirhan aşiretine mensuptu. Cüneyt ZAPSU' nun halası PKK'nın ve Apo'nun akıl hocası Musa ANTER'in karısıdır. ZAPSU'nun şirketlerinde , Kürt Teali Cemiyeti'nin başkan ve mensuplarının torunları yönetici olarak görev yapıyorlar.
'... Şeyh Sait'in öcünü alıyorum, aldım... Şeyh Sait ve taraftarları gerçek şehittirler' diyen, Şeyh Sait'in dava arkadaşı Abdurrahman ZAPSU'nun torunu Cüneyt ZAPSU icraatlarıyla da görülüyor ki, dedesinin kin ve intikam duygularını başarıyla devam ettiriyor. AKP Genel Başkan Yarımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ise Şeyh Sait'in torunudur.

ALINTIDIR

Mayıs 27, 2007, 10:19:17 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

akp nin yanlış tarafları var bunu inkar etmiyorum ama diğer siyasi partilere nazaran iyi işler yapmaya çalışıyorlar ben akp savunucusu değilim ama her insan inanarak işini yapıorsa güzel yapıor demektir ...

Mayıs 27, 2007, 10:31:09 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

KİME VE NEYE  GÖRE  NE YAPTIKLARINA BAĞLI
TÜRKİYE EKONOMİSİ KALKINMIŞ NEDEN  DEVAMLI BORÇLANARAK, DEVLETİN OMURGASINI SATARAK , VB.
EN BASİTİ İŞÇİSİNİN İKRAMİYESİNİ İPTAL ETMİŞ, ÇİFTÇİSİNİ BATIRARAK YAPMIŞTIR  AYRICA  KUZEY IRAK'A GİRMEMEK  KOŞULU VERİP  BİR KAÇ MİLYAR DOLAR  ALARAK

HİÇ BİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR  KARDEŞİM!
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 29, 2007, 04:42:14 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

teşekkürler ...

Mayıs 29, 2007, 05:19:27 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

DÜŞÜNCELERİMİZİN UYUM GÖSTERMESİ BENİ SEVİNDİRDİ
ASIL BEN TEŞEKKÜR EDERİM AZİZ KARDEŞİM... :D
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 29, 2007, 05:23:57 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar şu anda Türkiye Ak partiye mecbur başka çaresi yok..Alternatif olarak sunulan Deniz Baykal Mehmet Ağar gibi insanlara her taraflarından bakın ne görebileceksiniz?Sizce bu insanlar Türkiye Cumhuriyeti başbakanı olmayı hakeden kişiler mi?Haa 10 sene sonra başkası çıkar onu destekler insanlar ama şimdi mecburen Akp mecburen Tayyip Erdoğan..

Mayıs 29, 2007, 05:33:12 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tamam o zaman biz bir parti kuralım adı da  Alternatif Parti(AP)  olsun!
Şaka bir yana ama şuan Erdoğan'ın ardında çok güçlü bir  MEDYA var
Zaten bir ülkeyi yönetmek için  3M'yi ele geçirmek gerek
(3M= MOLLA(DİN),MEDYA ve MİLİTA(ASKERİYE))
BU ADMLARA   MOLLA VE MEDYA  KESİMİ DESTEK VERİYO!!!
(AYDIN DOĞAN DESTEK VERİYOR HERHALDE)

ARTIK KUKLA YÖNETİMLERLE   UĞRAŞMAYICAĞIM...

AKP'NİN  NE TARAFTA DURDUĞU BİLE MUAMMA!
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2007, 05:45:26 ös Gönderen: HUTGIN »